Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

«У довгостроковій перспективі Путіну в цій війні не перемогти». Відкритий лист Річарда Бренсона

Юлія Даниленко
Юлія Даниленко головна редакторка SPEKA
28 січня 2022 4 хвилин читання

Засновник Virgin Річард Бренсон написав відкритого листа, у якому закликав світових бізнес-лідерів об'єднатися на підтримку України. 

SPEKA переклала звернення бізнесмена.

фото: John Armstrong фото: John Armstrong

Бізнес-лідери усього світу з великою тривогою спостерігають за скупченням російських військ та техніки на українському кордоні. Цей конфлікт триває вже багато років зі спалахами на зразок анексії Криму Росією у 2014-му. 

Але зараз ризик повномасштабної війни на території Європи великий як ніколи, війни беззмістовної і несправедливої. (Ми вже не приховуємо свого шоку. Надворі 2022 рік, навіщо державі збирати танки на чужому кордоні?)

Більшу частину свого життя я боровся з несправедливими війнами. У березні 1968 року я разом із десятками тисяч інших молодих людей протестував на Трафальгарській площі проти війни у В'єтнамі — конфлікту, який забрав безліч життів, скалічив десятки тисяч дітей і дорослих, та закінчився принизливою поразкою США та їх союзників. 35 років потому я долучився до мільйонів людей, які виступали проти вторгнення в Ірак — агресивної та нерозважливої витівки, яка дестабілізувала Близький Схід і зробила світ менш безпечним. 

Вісім років тому, коли світові відкрилися очі на наміри Путіна щодо України, ми спробували залучити російських та українських топових бізнесменів до лобіювання мирного розв'язання конфлікту. Пам'ятаю безліч зустрічей і дзвінків із політичними та бізнес-експертами, які дозволили нам набагато краще осягнути, які сили підігрівають цей конфлікт. Ми також дуже швидко зрозуміли, що жоден із наших російських співрозмовників, які у приватних бесідах засуджували вторгнення, не був готовий озвучити свою незгоду публічно. Ми підготували заяву, яку західні та українські бізнесмени з радістю підписали, але не підписав жоден росіянин через страх, що московська влада з ним за це зробить. 

Проте тоді, як і сьогодні, мої співрозмовники погоджувалися, що будь-яка війна між Росією та Україною матиме жахливі наслідки. Спочатку Росія та її президент опиняться у ще більшій ізоляції від решти світу, а російська економіка зазнає страшних збитків. І, безперечно, вона зашкодить людям по обидва боки кордону. Саме мирне населення найбільше постраждає через війну. Кривава громадянська війна у Сирії, у якій жахливу роль зіграли російські війська та найманці, яскраво показує, що стоїть на кону. 

У довгостроковій перспективі Путіну в цій війні не перемогти. І хоча його, здається, не дуже турбує, що думає світ про його геополітичні амбіції, його принаймні має турбувати майбутнє його країни. Рано чи пізно звичайні росіяни зрозуміють, що заслуговують кращого. Особливо якщо справа дійде до вторгнення і українці, які будуть захищати свої міста, села і домівки, змусять росіян згадати провал СРСР у Афганістані та смерті їхніх синів, братів та батьків. 

Бізнес-лідерам час об'єднатися та підтримати суверенітет України. Навіть якщо ціна буде високою, ми маємо подати сигнал, що одностороння агресія є неприйнятною і світова бізнес-спільнота виступить за мастштабні санкції проти будь-якої держави, яка зазіхатиме на незалежність іншої.

0
Прокоментувати