Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Перевершив сподівання. Результати тарана кораблем NASA астероїда Діморфос

Вадим Добровольський
Вадим Добровольський Редактор стрічки новин
12 жовтня 2022 2 хвилин читання

Після зіткнення космічного зонда DART з Діморфосом астероїд змінив орбітальний період обертання навколо більшого астероїда Дідімоса на 32 хвилини. Це набагато більше, ніж припускали у NASA після попереднього комп'ютерного моделювання.

Значення зміни орбітального періоду обертання отримали на основі даних спостережень наземних телескопів, повідомляється на сайті NASA. Результат підтверджує ефективність методу кінетичного тарана.

Місія DART стала першою перевіркою на практиці методу кінетичного тарана для захисту Землі від небезпечних космічних тіл. Метод полягає у зміні орбіти астероїдів через контрольоване зіткнення з ними космічних апаратів. Як мету перевірки метода обрали астероїд Діморфос діаметром 170 метрів, що утворює з астероїдом Дідімос подвійну систему.

Зонд DART вагою 550 кг зіткнувся з Діморфосом пізно ввечері 26 вересня 2022 року. За тараном стежив кубсат  LICIACube, а також низка наземних та навколоземних телескопів, які зафіксували великий викид речовини з поверхні Діморфоса та утворення довгого пилового кометоподібного хвоста.

Попередньо комп'ютерні моделі передбачали зміну періоду обертання Діморфоса навколо Дідімоса на 4-7 хвилин, мінімально допустиме значення становило 73 секунди (за нижчих показників місію вважали би проваленою). Фактичне ж скорочення орбітального періоду становило 32 хвилини, про що 11 жовтня повідомили у NASA.

Таким чином, за попередніми оцінками, метод кінетичного тарана у випадку Діморфоса виявився надзвичайно ефективним.

Ще один важливий результат місії — попередня оцінка коефіцієнта β, що дорівнює відношенню імпульсу Діморфоса після зіткнення до імпульсу зонда-імпактора: він виявився більшим за одиниці. Це означає, що значну роль у зміні орбітального періоду Діморфоса відіграв великий викид речовини з його поверхні під час зіткнення.

Раніше ми розповідали, що космічний корабель NASA «Юнона» зробив найдетальніший знімок крижаного супутника Юпітера — Європи.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Вчені довели, що Марс все-таки не мертва планета

Катерина Колонович 6 грудня 2022 14:22

Телескоп «Габбл» зняв барвистий феєрверк, який залишила зірка після вибуху

Катерина Колонович 6 грудня 2022 10:40

Космічний корабель Orion облетів Місяць та прямує до Землі

Катерина Колонович 6 грудня 2022 08:43

NASA створила сайт, на якому можна стежити за місією Artemis 1

Катерина Колонович 5 грудня 2022 13:19

У ПАР та Австралії побудують найбільший у світі радіотелескоп

Катерина Колонович 5 грудня 2022 11:08