Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Релокація великих аутсорсерів: як перевозили офіси та співробітників GlobalLogic, EPAM, Sigma Software, Intellias та Luxoft

Діана Полуніна
Діана Полуніна Журналістка The Page
23 червня 2022 8 хвилин читання

Український IT-бізнес найменше серед усіх індустрій постраждав від війни. У цьому серед іншого йому допомогло швидке реагування на виклики повномасштабного вторгнення. Серед головних інструментів — релокація офісів і співробітників. 

Редакція SPEKA опитала п'ятьох аутсорсингових IT-компаній країни про їхній досвід релокації та про те, які спеціалісти їм у цьому допомагали. Публікуємо головне з відповідей. 

GlobalLogic

Релокація фахівців GlobalLogic, як і у більшості інших компаній, почалася 24 лютого. Нею опікувалися майже 100 співробітників компанії з відділів Travel та Employee Service. 

У Львові GlobalLogic розгорнула цілодобовий координаційний хаб. Натепер обидва офіси GlobalLogic у місті, розраховані на 2000 співробітників, доступні для спеціалістів та їхніх сімей у будь-який час. Там вони можуть відпочити, скористатися душовими, зоною відпочинку, кухнею. Також компанія допомагала із пошуком житла та організовувала перевезення до готелів у різних регіонах області та за кордон.

"Понад 10 років наша компанія має business continuity plan — план дій на випадок небезпеки. Ми готувалися до різних сценаріїв, а тому розробляли плани евакуації спеціалістів. Завчасно розроблений BCP допоміг нам уникнути суттєвих проблем під час релокації спеціалістів", — ділиться пресслужба компанії.

EPAM 

Від 24 лютого EPAM активувала черговий етап BCP-плану, одним із головних компонентів якого є убезпечення команди, зокрема допомога з евакуацією з небезпечних регіонів, організація релокації та багато інших заходів. «Усі необхідні структури та відділи від першого дня вторгнення сфокусувалися на питанні безпеки, а координувала усі напрями окремо створена ВСР-група, до якої входили топменеджери компанії», — кажуть в EPAM. 

Перші два тижні повномасштабної війни компанія займалася організацією евакуації та прихистку колег та їхніх родин з небезпечних місць.  До цього залучили сотні внутрішніх спеціалістів відповідних функцій, а також волонтерів з усіх рівнів компанії — від старших директорів до спеціалістів. Йдеться про такі напрями роботи:

  • Цілодобова гаряча лінія підтримки, яку запустили 24 лютого для отримання консультацій з найрізноманітніших питань від спеціалістів компанії. Натепер вона опрацювала понад 12 тис. запитів.
  • Організація евакуації та релокації 14 тис. спеціалістів компанії, що працюють в Україні у центральних, східних та південних регіонах. В ЕРАМ зізнаються, що організувати евакуацію такої кількості людей — неабиякий виклик для компанії, тому до цього процесу залучили представників різноманітних служб та відділів від продакшн-спеціалістів до HR, а також менеджмент компанії. В ЕРАМ уже багато років працює підрозділ внутрішньої (у межах України) та глобальної релокації та окремий підрозділ, який займається організацією відряджень. Тож завдяки їм у межах країни ЕРАМ вдалося релокувати 4 тис. своїх співробітників, а за кордон вивезти 2,5 тис. людей.
  • Організація гостинності та прихистку. У перші дні вторгнення на базі офісів та коворкінгів компанії у Львові, Чернівцях, Івано-Франківську, Вінниці та Дніпрі були розгорнуті прихистки для фахівців EPAM, їхніх родин і близьких.  В оперативному режимі компанія розгорнула локацію у Надвірній та Ужгороді. У кожному такому прихистку компанія створила окрему групу, яка відповідала за гостинність — hospitality team. Ця команда відповідала за забезпечення кожного офісу-шелтеру всім необхідним, розміщенням людей в офісі та допомагала заселяти колег в орендованих заздалегідь готелях або сприяла пошуку іншого тимчасового житла. Понад 5 тис. людей скористалися офісами як тимчасовими шелтерами. Вони були відкриті і для спеціалістів інших ІТ-компаній, які не  мали офісів у цих містах.
  • Фінансова підтримка. Компанія надавала і продовжує надавати фінансову допомогу. У перші тижні війни компанія перерахувала кожному спеціалісту $1 тис. допомоги. Також ЕРАМ додатково допомагає тим колегам, які виїхали за кордон або ж були змушені вивезти членів своїх сімей. Окрему фінансову підтримку компанія надає мобілізованим колегам. 

Sigma Software

Sigma Software реалізувала релокацію лише власними силами. Групу релокації, яка мала широкі повноваження та працювала з великим запалом, сформували з менеджменту, адміну команди, HR, PR та розробників. У компанії їх називають аgile team і кажуть, що, як завжди, в agile підході допомогла наявність плану, business contingency plan, який розробили заздалегідь.

«Люди, знали, що вони мають терміново і без багаторівневого узгодження ухвалювати рішення, які стосуються, наприклад, оплати транспорту, готелю чи коворкінгу. Тому ми керувалися принципом „не проси дозволу, за потреби попросиш вибачення“. Вибачатися нікому не довелося, а такий принцип дозволив провести релокацію дуже швидко та ефективно», — розповідають у Sigma Software.

Щодо облаштування нових офісів, то цим також займається внутрішня команда, яка не лише забезпечила технічний бік локацій, а й зберегла традиційний для компанії скандинавський стиль та комфорт. 

Luxoft 

У Luxoft для релокації спеціалістів залучили спеціальну аccommodation team, що склалася з колег-волонтерів. Однак на самому початку війни допомагали всі — і делівері-директори, і розробники, і команда OPR. 

Натомість аccommodation team у режимі non-stop обробляла запити, зв'язувалася з власниками житла та ріелторами, а також скеровувала спеціалістів компанії до місць їхнього поселення. За майже два місяці роботи команда допомогла поліпшити умови проживання більш ніж 140 колегам та їхнім сім'ям.

Recruiter Luxoft Ірина Авраменко, яка долучилася до аccommodation team однією з перших, розповідає, що труднощі виникли з тим, що Львів та область були не готові одночасно прийняти таку велику кількість людей. «Доводилося робити „сухі“ обзвони готелів, пансіонатів, квартир з надією знайти вільні місця. На третій чи четвертий день нас уже впізнавали і розуміли, що ми хочемо. Тому щойно у готелях з'являлися номери, вони самі нам телефонували», — розповідає вона. 

Intellias 

Компанія Intellias також власними силами реалізувала релокацію бізнесу з регіонів, де точилися активні бойові дії.

Адміністративні команди у Києві, Харкові та Одесі організували евакуацію спеціалісток та спеціалістів, а також вивезли критичне обладнання та техніку. Адміністративний відділ Intellias з допомогою Talent Marketing Department (TMD), а саме відділу внутрішніх комунікацій і волонтерів зі складу команди Intellias, забезпечив можливість продовжити роботу над проєктами компанії вже з львівського, івано- франківського, а пізніше і з нового офісу в Ужгороді. Частина спеціалісток компанії за допомоги адміністративного відділу і релокейшн-менеджерів евакуювалася у краківський офіс Intellias. 

Оскільки компанія продовжує розвиватися в Україні, відкриває нові офіси у Польщі, запускає розробницькі центри у Болгарії та Хорватії і працює над відкриттям офісів у Португалії, Іспанії, Колумбії та Індії, Intellias за власним бажанням спеціалістів релокує їх у ці країни, а також наймає критично необхідний для запуску нового офісу персонал (наприклад, менеджера локації та рекрутерів). TMD формує та втілює маркетинг-стратегію бренду, а адміністративна команда паралельно працює над пошуком та відкриттям фізичного офісу. Все це компанія реалізує власними силами, залучає консультантів лише за потреби. 

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Розповідь світчера. Майбутній айтівець викладав астрономію, досліджував ракети та заводив в Україну лоукостери

Юлія Даниленко 15 годин тому

Отримати грант чи піти стажером: як IT-компанії впливають на розвиток освіти в Україні

GlobalLogic Ukraine 17 годин тому

Три історії та поради від українок, що побудували успішну кар'єру в IT

GlobalLogic Ukraine 22 вересня 2022 13:43

Для музики, медицини та медіа. Як українські IT-фахівці просувають провідні індустрії

GlobalLogic Ukraine 20 вересня 2022 17:59

Work-war balance. Ключові навички для топменеджера під час війни

Юлія Даниленко 20 вересня 2022 15:09