Рекордна галактика кидає виклик теоріям еволюції космосу
Найвіддаленіша і, отже, найдавніша з коли-небудь виявлених галактик з обертовим диском ід назвою REBELS-25 здивувала астрономів і може кинути виклик нашим теоріям галактичної еволюції.
Про це пише Space.
Через віддаленість REBELS-25 земляни бачать далеку галактику такою, якою вона була всього за 700 млн років після Великого вибуху. Це відкриття ставить під сумнів усталені уявлення про те, як швидко галактики розвиваються у впорядковані системи.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Галактика REBELS-25 дивує своєю схожістю з сучасними спіральними галактиками, такими як Чумацький Шлях. Замість того, щоб бути хаотичною і «брудною», як можна очікувати від галактик на ранньому етапі розвитку, REBELS-25 демонструє ознаки впорядкованого обертання та навіть натяки на спіральні руки — структури, які зазвичай формуються через мільярди років еволюції.
Дослідження проводили за допомогою великого міліметрового/субміліметрового масиву Атакама (ALMA) у Чилі. Радіотелескопи показали, що газ у галактиці обертається — частина рухається до Землі, а інша — від неї. Це підтвердило, що REBELS-25 є найбільш віддаленою і найранішою відомою обертовою галактикою.
Читайте також: Чи існує насправді мультивсесвіт? Розмірковують фізики.
Це відкриття дає змогу вченим глибше зрозуміти, як відбувалося формування галактик у перші мільярди років після Великого вибуху. Дослідники припускають, що REBELS-25 може мати й інші характерні риси сучасних галактик, такі як «центральна смуга» зірок і спіральні руки, що зробить її ще одним рекордсменом у спостереженнях раннього космосу.
Читайте також: Топ книг про космос.