Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Реєстрація сонячних станцій та допомога ЗСУ: які застосунки створили студенти GlobalLogic

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
6 лютого 2023 3 хвилин читання

GlobalLogic створила ініціативу IT Pet Project Student Competition для студентів, які розробляють корисні програми та застосунки. Серед них — рішення для сонячної енергетики та допомоги ЗСУ.

У межах програми студенти продемонстрували власні програмні розробки. Так, наприклад, Єгор Гашкодьор (Сумський державний університет) створив мобільний Android-застосунок для коригування польоту снарядів Bavovna. Програма дозволяє порахувати знесення снарядів вітром під час скидання їх з дронів

«Знаючи знесення, оператор дрона задає його, і після скидання снаряд влучає прямо у ціль. Це підвищує ефективність та економить боєзапас», — зазначив автор Bavovna.

Ще один студент Павло Драбчук (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника) розробив Java-застосунок із прогнозуванням «Система реєстрації сонячних електростанцій». Проєкт допомагає у реєстрації сонячних електростанцій та зберіганні даних про генерацію електроенергії. А також дозволяє прогнозувати кількість згенерованої електроенергії, що дає змогу подати більш точні дані до відповідних установ та уникнути штрафів. 

Віталій Яковчук (Львівський державний університет безпеки життєдіяльності) створив навчальний візуалізатор в 3D «Симулятор пожежного рятувальника». Симулятор дає змогу в форматі гри від першої особи виконати усі функції пожежного, пройти всі етапи від виявлення надзвичайної ситуації до її ліквідації. 

«Симулятор дозволяє користувачу робити помилки, які в реальному житті неприпустимі, моделювати надзвичайні ситуації, максимально наближені обставини до реальних, де кожна хвилина часу може коштувати життя», — розповів автор візуалізатора.

«Попри війну українські студенти продовжують навчання й створюють інженерні рішення, що змінюють життя суспільства на краще. Молодь розробляє проєкти, що допомагають відстежувати показники здоров'я, автоматизувати роботу на великих виробництвах, зручно слідкувати за розкладом в університеті та навіть боротися з російськими окупантами», — наголосили у GlobalLogic.

Раніше SPEKA повідомляла, що до Дня української писемності та мови ІТ-компанія GlobalLogic зібрала найпоширеніші професійні англіцизми та замінила їх на українські слова.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Керівником Prozorro став Микола Ткаченко, новий порядок закупівлі українських БПЛА, Apple профінансує велике кіно. Ранкова SPEKA

Руслан Сорока 15 годин тому

Великий дронаріум: які українські БпЛА воюють проти росії

Олександр Тартачний 24 березня 2023 18:07

Уряд затвердив порядок закупівлі українських БПЛА

Кіра Іванова 24 березня 2023 17:56

Український «Мотор Січ» працював з іранською компанією, яка виробляє «Шахеди»

Руслан Сорока 24 березня 2023 14:34

Український сервіс оренди квартир bird запрацює у Варшаві

Катерина Колонович 24 березня 2023 12:23