Реєстрація сонячних станцій та допомога ЗСУ: які застосунки створили студенти GlobalLogic
GlobalLogic створила ініціативу IT Pet Project Student Competition для студентів, які розробляють корисні програми та застосунки. Серед них — рішення для сонячної енергетики та допомоги ЗСУ.
У межах програми студенти продемонстрували власні програмні розробки. Так, наприклад, Єгор Гашкодьор (Сумський державний університет) створив мобільний Android-застосунок для коригування польоту снарядів Bavovna. Програма дозволяє порахувати знесення снарядів вітром під час скидання їх з дронів.
«Знаючи знесення, оператор дрона задає його, і після скидання снаряд влучає прямо у ціль. Це підвищує ефективність та економить боєзапас», — зазначив автор Bavovna.
Ще один студент Павло Драбчук (Прикарпатський національний університет імені Василя Стефаника) розробив Java-застосунок із прогнозуванням «Система реєстрації сонячних електростанцій». Проєкт допомагає у реєстрації сонячних електростанцій та зберіганні даних про генерацію електроенергії. А також дозволяє прогнозувати кількість згенерованої електроенергії, що дає змогу подати більш точні дані до відповідних установ та уникнути штрафів.
Віталій Яковчук (Львівський державний університет безпеки життєдіяльності) створив навчальний візуалізатор в 3D «Симулятор пожежного рятувальника». Симулятор дає змогу в форматі гри від першої особи виконати усі функції пожежного, пройти всі етапи від виявлення надзвичайної ситуації до її ліквідації.
«Симулятор дозволяє користувачу робити помилки, які в реальному житті неприпустимі, моделювати надзвичайні ситуації, максимально наближені обставини до реальних, де кожна хвилина часу може коштувати життя», — розповів автор візуалізатора.
«Попри війну українські студенти продовжують навчання й створюють інженерні рішення, що змінюють життя суспільства на краще. Молодь розробляє проєкти, що допомагають відстежувати показники здоров'я, автоматизувати роботу на великих виробництвах, зручно слідкувати за розкладом в університеті та навіть боротися з російськими окупантами», — наголосили у GlobalLogic.
Раніше SPEKA повідомляла, що до Дня української писемності та мови ІТ-компанія GlobalLogic зібрала найпоширеніші професійні англіцизми та замінила їх на українські слова.