Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Тиждень у спільноті: як упоратися з труднощами, орієнтуючись на правила стоїцизму, з чого розпочати кар'єру на фрилансі, як зберегти податки айтівців

SPEKA Media
29 травня 2022 6 хвилин читання

«Спільнота» — це майданчик для учасників ринку, де вони можуть ділитися своїми думками, експертизою і кейсами з читачами SPEKA. 

Розповідаємо, про що говорили у «Спільноті» останнього тижня травня. 

📚 «Те, що нас не вбиває, робить нас сильнішими». Сьогодення примушує згадувати цей відомий вислів Ніцше чи не щодня. SMM-менеджерка видавництва «Лабораторія» Ірина Юрченко вибрала з книги «Нові стоїки. 52 уроки для наповненого життя» декілька порад, як упоратися з труднощами, орієнтуючись на правила стоїцизму.

«Важливий урок стоїків: труднощі відкривають можливості, які допоможуть стати кращою людиною».

Що ж, ніколи ще не було такого масштабного шансу стати кращим. 

💻 Фриланс нині не просто «новий чорний», а для багатьох єдиний доступний робочий режим. Експерти платформи для фрилансерів Fiverr підготували для SPEKA гайд, з чого розпочати та як побудувати успішну кар'єру на фрилансі

«Не всі замовники оплачують роботу, переказуючи гроші на банківську картку. Найбільш безпечний і зручний спосіб отримувати оплату — безпосередньо на самій платформі для фриланcу. Сервіс верифікує користувачів і захищає всі перекази», — хваляться розробники.

І дають ще кілька важливих порад, як переключитися на «багатоканальну» роботу. 

А ми, зважаючи на багатий фрилансерський досвід, нагадаємо, що фрилансер сам вирішує, які 14 годин на добу йому працювати. 

🙌 Інформвійна така ж війна, як і на полі бою, ба більше — від її виграшу чи програшу багато в чому залежить те, чи буде нам чим воювати в реалі. Але тут, здається, хороші новини. Професор Лестерського університету Пол Бейнс розібрався, чому росія програла битву наративів.

«Україна перемагає, бо використовує інформацію у війні, в якій змушена битися, війні за виживання. Кремль намагається відбудувати давно померлий радянський союз. У цій війні на виснаження перемога на інформаційному фронті така ж вагома, як і на полі бою. І це гарні новини для Зеленського».

Але HIMARS все-таки давайте. 

👉 Не секрет, що грошей майже у всіх українських компаній (хіба що окрім торговців військовим приладдям) сьогодні стало менше. На чому зекономити? Головний клауд архітектор Profisea Labs Антон Грішко розповів SPEKA, як оптимізувати витрати на клауді.

«Ми пропонуємо безкоштовний доступ до Uniskai на рік для всіх українських компаній. Платформа допомагає зменшити витрати компаній, які користуються Amazon Web Services (AWS), щонайменше удвічі».

Копієчка до копієчки. 

🌳Продовжуємо писати про досвід релокейту в різні мальовничі і не дуже куточки України. Head of HR компанії Brainstack Катерина Юрчук поділилася досвідом релокейту команди у Трускавець. 

«Місцеві жителі не були у захваті від такої кількості переселенців, особливо айтівців. Тому ми вирішили сходити до міської адміністрації, щоб дізнатися, чим можемо бути корисними місту. За ці три місяці наші спеціалісти допомогли запустити новий офіційний сайт міста, почали вести Telegram-канал „Трускавець офіційно“, портал міста та чатбот».

І це лише початок :-) 

🔥 Зарплати в ІТ у кілька тисяч доларів пішли у минуле? Чи не повністю? Президент Європейської асоціації програмної інженерії, EASE, Владислав Савченко розповів про те, як змінився ринок праці в ІТ. 

«Іноземні компанії шукають українських фахівців, але здебільшого тих, хто виїхав за межі країни. Українські рекрутингові компанії допомагають у прямому найманні спеціалістів на віддалену роботу. Відповідаючи на запитання „Чи потрібні світовому ринку українські спеціалісти?“, я можу впевнено сказати, що потрібні».

Що ж, збереження попиту дає надію на збереження доходів.

👏 Українці в останні три місяці здобули «чорний пояс» з волонтерської майстерності. Як у цьому допомагають технології? Директорка благодійного фонду KSE Foundation Світлана Денисенко розповіла про те, як благодійність адаптується до сучасних трендів та цифрових технологій.

«На відміну від попередніх форматів доброчинства (концерт, аукціон чи продаж мерчу) цифрові технології відкривають можливість для участі всіх користувачів мережі, незалежно від їхнього матеріального чи соціального статусу. Саме на межі технологій та мистецтва виник проєкт #MintForUkraine — найбільша в історії колекція NFT-мистецтва».

Зважаючи на те, скільки збирає KSE — воно працює. 

💰 Серед багатьох інших економічних загроз для України — вимивання податків через міграцію. Керівник сектору «IT та телеком» Офісу ефективного регулювання BRDO Ігор Самоходський розмірковує про те, як залишити у країні податки тих, хто був вимушений виїхати та сьогодні працює з-за кордону. 

«Не забувати, що ключова цінність сучасних економік — це людський капітал. Це люди, які працюють на українські компанії чи принаймні сплачують тут податки. Через війну велика кількість громадян була вимушена залишити Україну та переїхати за кордон, більшість — на територію ЄС (до Польщі, Німеччини, Чехії, Румунії, Угорщини, Словаччини, Болгарії). Частина з них отримує і надалі заробітну плату або винагороду як ФОП на українські рахунки. При цьому українці ризикують стати податковими резидентами країн ЄС». 

Бажання держави збирати податки з громадян цілком зрозуміле. Але для успішної реалізації цього, мабуть, не треба згадувати про гусей… 

Якщо хочете стати частиною спільноти, щоб ділитися досвідом із читачами SPEKA, пишіть на пошту i.hoiuk@speka.media і пропонуйте нам свої теми 🔥

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Айтівці про IT. Тиждень у спільноті

Наталія Миронова 4 години тому

Топ-3 товари до зими. Українці купують обігрівачі, електроковдри та котли

Христина Коновалова 19 вересня 2022 13:30

Для допитливих, свідомих та просунутих. Тиждень у спільноті.

Наталія Миронова 28 серпня 2022 16:32

Венчурні інвестиції, є-лікарі, чи в усіх буде ПТСР та як заговорити українською: про що говорила спільнота SPEKA 15-21 серпня

Kateryna Venzhyk 21 серпня 2022 19:46

Практичне про війну, країну та здоров'я. Тиждень у спільноті

Наталія Миронова 14 серпня 2022 15:54