Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Редакційна політика блогу: що це і навіщо вона потрібна

Володимир Жиляєв
Володимир Жиляєв Спеціаліст з контенту, маркетингу, SEO
11 жовтня 2023 7 хвилин читання

Якщо після запуску блог на сайті компанії успішно розвивається, зростає та приносить трафік, згодом з ним починають працювати дедалі більше авторів. Спочатку це люди з вашої команди, а потім з’являються і гостьові публікації. У цей момент виникає потреба у стандарті якості для текстів. Саме його і задає редакційна політика блогу. Про те, що це таке, які вигоди вона дає і як її розробити, розповім далі. 

Що таке редакційна політика блогу? 

Редакційна політика — це документ, який визначає вимоги до оформлення, структури статей, їхнього змісту та інших важливих чинників у роботі редакції та взаємодії автора з редактором. 

Редполітику можуть публікувати на сайті компанії, в одному з розділів блогу. Це роблять для того, щоб максимально чітко і конкретно показати, якої якості контенту очікують від авторів, що прийнятно у блозі, а що ні. 

Чому редполітика блогу настільки важлива? 

Навіть люди, далекі від сфери роботи з контентом і написання статей, знають, що контент на сайті має бути якісним. Однак це дуже розпливчасте формулювання. Кожен автор розуміє якісний контент по-своєму, часто керується суб’єктивними критеріями. Та й пояснити одразу всі вимоги до текстів досить важко. Саме тому редакційна політика у концентрованому вигляді має містити всі вимоги до текстів. 

Ще один важливий чинник — редакційна політика стане інструментом відбору як постійних авторів, так і тих, хто публікуватиме гостьові пости

Також редакційна політика підвищує продуктивність роботи редакції. На узгодження деталей матеріалу йде менше часу, також менше часу доводиться витрачати на редактуру і коректуру. 

Врешті зростає кількість трафіку, який він приносить, і рентабельність блогу.

Що має бути у хорошій редакційній політиці? 

Окей, ми розібрались із тим, навіщо редакційна політика вашому блогу чи онлайн-медіа. Наступний крок — з’ясувати, що має бути у редполітиці, щоб вона на 100% виконувала свою роль та виправдовувала вкладення часу та ресурсів. Проаналізуємо всі основні блоки. 

Цільова аудиторія блогу 

Охарактеризуйте тих, на кого орієнтований блог. Це допоможе авторам генерувати ідеї для тем і формувати стратегію ведення блогу. А ті, хто шукає можливості для розміщення гостьового посту, вирішать, наскільки релевантною буде публікація. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Описати цільову аудиторію можна по-різному. Одна не підходьте до питання формально і не беріть надто широкий портрет. 

Наприклад: 

  • Вдале формулювання: наш блог для всіх, хто цікавиться інтернет-маркетингом для e-commerce, просуванням товарів на ринки України, Європи та всього світу. 
  • Невдале формулювання: наш блог про digital. 

Також можна перелічити професії тих, на кого орієнтований контент у вашому блозі. Наприклад: серед наших читачів — власники бізнесів у сфері виробництва та електронної торгівлі, маркетологів, SEO-спеціалістів, фахівців з SMM, пошукової реклами, веброзробників. 

Основні тематики матеріалів для блогу 

Опишіть основні тематики матеріалів, які ви прийматимете до публікації в блозі. Не деталізуйте надмірно. Вкажіть основні напрями і тематики матеріалів для блогу.

Наприклад: ми публікуємо матеріали про управління бізнесом, запуск та масштабування стартапів тощо. 

Серед основних тем нашого блогу: заміське будівництво, дизайн інтер’єрів, використання екологічних матеріалів, меблі ручної роботи в інтер’єрі. 

Загальні вимоги до якості та змісту матеріалів у блозі 

Саме цей блог редакційної політики містить стандартні вимоги до якості та змісту матеріалів. Що може бути у ньому? 

  • Вимога, що текст має бути відформатований з підзаголовками та без граматичних і стилістичних помилок. 
  • Вимоги щодо відсутності канцеляризмів та кліше у тексті і приклади таких фраз. 
  • Уточнення стосовно того, що у тексті мають бути посилання на джерела досліджень, факти, цитати тощо залежно від тематики блогу та конкретної статті. 
  • Критерії, за якими матеріалам надаватиметься перевага в публікації. Це може бути наявність цитат, таблиць, дослідницький характер матеріалів, інтерв’ю, інфографіки тощо. 

Також у цьому розділі важливо вказати вимоги до стилістики матеріалів, інші важливі з маркетингового та етичного погляду критерії оцінювання матеріалів. 

Автори гостьових публікацій захочуть презентувати власні послуги чи продукцію. Тому важливо задати формат, в якому це допускається. 

Формати текстів 

Формати можна інакше назвати жанрами чи типами статей. Це можуть бути гайди, що описують розв’язання практичних завдань, огляди, інтерв’ю, чи формати, що комбінують кілька різних. 

Важливо описати змістовні, технічні та інші вимоги, зазначити мінімальний та максимальний обсяг тексту для кожного формату тощо. Також варто максимально чітко пояснити, що саме ви розумієте під гайдом, експертною думкою чи іншим форматом тексту. 

Умови публікації та відмови у публікації 

Розкажіть покроково, як відбувається розгляд матеріалів та їх публікація. Також обов’язково опишіть всі критерії, за якими матеріал не опублікують. Що детальніше все це буде прописано, то менше суперечливих моментів буде в роботі та спілкуванні з авторами гостьових постів. 

Формулюючи вимоги та критерії, спирайтесь на EEAT від Google

Вимоги до посилань та зображень  

У статтях обов’язково мають бути скрини, фото, інфографіка та посилання. Сформулюйте вимоги до цих елементів контенту з врахуванням якості та потреб SEO-просування. 

Якісно прописані редакційні політики: приклади, на які варто орієнтуватись 

Наведемо кілька прикладів якісних редакційних політик, які правильно прописані та ефективно виконують свої функції. 

  • Політика блогу Webpromoexperts. Тут є все: вимоги до текстів, тематики, цільова аудиторія і переконливе пояснення, що дасть публікація у блозі. 
  • Політика блогу Shop-Express. Редакція блогу українського сервісу створення інтернет-магазинів пояснює, про що пише у блозі, якими мають бути матеріали для публікації у ньому. 
  • Політика Freelancehunt також пояснює, як опублікувати статтю у блозі сервісу для фрилансерів і які переваги отримає автор. 
  • Політика блогу HubSpot. Це один із топових ресурсів з інтернет-маркетингу в англомовному сегменті, тому його editorial guidelines теж є сенс брати до уваги. 

Враховуйте наші поради, розвивайте блог вашої компанії, а для формування контент-стратегії, підбору тематик та пошукової оптимізації використовуйте платформу Seprstat

Стежте за оновленнями, читайте SPEKA і підтримуйте Україну!

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Віра, напівбог Елвіс Преслі та ідея стати біологом

Лілія Гордієнко 1 жовтня 2024 15:00

Як малі відправлення стали найбільшим випробуванням залізниць?

Лілія Гордієнко 28 вересня 2024 17:30

Замість стін — картини: як художниця змінила укриття дитячої лікарні у Харкові

Olga Sukhorukova 12 вересня 2024 11:02

Як Open Data Accelerator керується принципами непрозорості та гальмує інновації

Вадим Куликов 2 вересня 2024 14:20

Мінветеранів об’єднує зусилля із Kharkiv IT Cluster у створенні цифрової екосистеми підтримки ветеранів і ветеранок

Olga Sukhorukova 21 серпня 2024 12:24