Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Рецепти для Midjourney: в Україні створили гайд нейромережею для ілюстраторів і дизайнерів

Євстахія Мельникова
Євстахія Мельникова
21 березня 2023 3 хвилин читання

Марія Шарлай — українська ілюстраторка та дослідниця, яка успішно використовує штучний інтелект у своїх роботах. Вона докладно вивчає ШІ-інструменти та експериментує з нейромережами, а тому створила спеціальний посібник, який полегшить роботу з Midjourney. Про те, як створювався посібник і для кого, ілюстраторка розповіла спеціально для SPEKA.

Далі пряма мова Марії. 

Марія Шарлай
Марія Шарлай
Ілюстраторка та дослідниця

«Я мала написати посібник з ШІ-інструментів для креативної індустрії після закінчення свого інформаційного „Лютого ШІ-марафону“ на цю тему. Але швидкість технологічних змін така, що вже у березні з інструментів та підходів, якими я ділилася у лютому, відвалилася, а половина змінилася. Це як прибирання снігу під час снігопаду. Тому я зібрала тільки те, що робила з генеруванням картинок самостійно. Мотивувалася думкою, яку вичитала про модель GPT:

GPT-4 knows everything about the world that any human knows, so if you know something about the world that no other human knows, then you know something about GPT-4 that no other human knows — namely, you know that GPT-4 knows that thing about the world.

У своїй книжці я зібрала лише те, що знаю про картинки тільки я і чого не знає алгоритм чи інструкція. Вона зацікавить тих, хто вже спробував робити картинки з Midjourney та шукає саме ілюстративні, а не фотореалістичні знахідки.

Посібник зробила у форматі рецептів зі своїми підказками: де яке слово пошукати, що замінити, що лишити. Не хотілося робити буклет з інструкціями, бо поради щодо налаштувань, версій та збирання промптів застарівають швидше, ніж уроки про них. Тобто якщо порівнювати це з кулінарними книгами, то я пишу про домашню кухню, а не про технології термічного оброблення продуктів (що корисно та необхідно, але це не мій профіль). 

Обкладинка книги про Midjourney Обкладинка книги про Midjourney

Я називаю свої експерименти з картинками у Midjourney рецептами, бо вони у кожної господині вийдуть по-своєму. Це коли ти не можеш відтворити бабусині котлети, але твої теж смачні. Отакий і мій підхід до підказок та експериментів із ШІ: бери улюблені інгредієнти (теми, персонажі, сцени), додавай спеції (метафори, слова, перебільшення) та трішки знай технологію оброблення, щоб не перетримати (синтаксис промптів, ваги стилю чи використання одного сіду). Готово.

Завантажити книгу можна за посиланням. Книга англійською, частина коштів піде на донат одній із бригад.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Українська Eventyr реалізує проєкт для Саудівської Аравії

Олеся Дерзська 1 годину тому

15 проєктів диджиталізації культурної спадщини України стали учасниками акселератора HATA hub

Олеся Дерзська 23 години тому

Майбутнє маркетингу та реклами — подкаст SPEKA «Що буде далі?» #5

Сергій Коноплицький 18 червня 2024 10:25

Apple конкурує з Meta, Microsoft, Google в пошуку найкращої ШІ-іконки

Олеся Дерзська 17 червня 2024 14:27

Європейці критикують норми ЄС про хмарні сервіси

Олеся Дерзська 17 червня 2024 12:28