Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Ранкова SPEKA за тиждень

Наталія Миронова
Наталія Миронова Relationship Manager at SPEKA
11 липня 2022 5 хвилин читання

Згадуємо головні новини з 4 по 10 липня. Коротко про найцікавіші новини тижня, що минув.

Найпопулярніші мови програмування у червні та зарплати розробників

За даними DOU, у червні 2022 року найпопулярнішою мовою програмування залишилась JavaScript. 22% розробників назвали її основною. Далі йдуть C# / .NET та Java (кожна є основною для 15% розробників). Дещо зросла частка тих, для кого основна мова TypeScript (з 11% півроку тому до 13% тепер), а РНР — упала (з 11% до 9%).

Найвищі медіанні зарплати у червні 2022 року залишаються у Scala та Go-розробників ($5700 та $5000 відповідно). Ці мови використовують переважно досвідчені фахівці (74% Scala-розробників та 60% Go-розробників мають тайтл Senior та вище). Медіанні зарплати сеньйорів і мідлів, які пишуть цими мовами, вищі від середнього рівня.

Особливо такі новини люблять читати хронічні гуманітарії.

У мережу злили особисту інформацію 1 млрд жителів материкового Китаю

Неназвані хакери заявили, що зламали базу даних Національної поліції Шанхая та отримали доступ до особистих даних понад мільярда жителів материкового Китаю. Йдеться про імена, адреси, ідентифікаційні номери, номери телефонів та відомості про вчинені злочини.Обсяг скомпрометованої інформації становить 24 ТБ, що робить витік наймасштабнішим від 1949 року. Базу продають за 10 біткоїнів.

Шановні хакери, напишіть нам. Маємо одну ідейку під триколорним прапором…

У Glovo новий власник

Мажоритарним акціонером компанії Glovo стала компанія Delivery Hero. Завдяки покриттю Glovo, Delivery Hero матиме приблизно 94% акцій на неподільній основі та буде обслуговувати до 2.2 мільярдів людей у 74 країнах. За словами СЕО та співзасновника Glovo Оскара П'єра, цей крок прискорить зростання продукту.

І розширити зону доставлення? Ну будь-ласочка!

Відновлення України коштуватиме $750 млрд: уряд представив свою програму

Уряд представив План відновлення України (URC2022). Вартість повоєнної відбудови оцінили у $750 млрд. План відбудови розрахований на 10 років та 850 проєктів і відбуватиметься у два етапи: у 2023-2025 роках та у 2026-2032 роках. На перший етап потрібно $350 млрд, а на другий — $400 млрд. При цьому у першому етапі передбачено 580 проєктів, а у другому — 270.

Слово дня — репарації.

NFT-ринок обвалився у червні, продажі впали до мінімуму за рік

Ринок невзаємозамінних токенів (NFT) у червні продовжив падіння, продажі на популярних майданчиках опустилися до мінімального рівня за рік. Ринок NFT падає на тлі нестабільної ситуації у криптовалютному середовищі. Продажі на OpenSea, найбільшому майданчику для торгівлі NFT, обвалилися на 75% від травня — очевидно, до річного мінімуму.

Хвиля хайпу на NFT все?

Дубай хоче перенести частину урядових інститутів у метавсесвіт

Уряд Дубая, який входить до складу Об'єднаних Арабських Еміратів, має намір перенести частину своїх департаментів у метавсесвіт. Після того, як федеральні міністерства Дубая та ОАЕ представлять Metaverse, мешканці зможуть відвідувати свої офіси в Metaverse та здійснювати транзакції. Наразі країна шукає сторонні компанії, які допоможуть їй реалізувати цю ідею.

Просто черги у метавсесвіті приємніші. Поки чекаєш, можна піти заварити чайок…

В Україні збираються цифровізувати військовий облік

У Міноборони озвучили плани відомства щодо цифровізації окремих етапів та елементів військового обліку. У відомстві кажуть, що для цього можна буде використати «Дію». Тривають підготовчі роботи

Ні, повісток у смартфоні не буде.

Маск відмовився купити Twitter, соцмережа готується судитись

Ілон Маск відмовився від угоди щодо придбання Twitter за $44 млрд. Представники мільярдера заявили, що соцмережа порушила умови угоди і, «ймовірно, зробила неправдиві заяви, що вводять в оману». Умови угоди передбачають, що у випадку розірвання угоди Маск має сплатити соцмережі $1 млрд. Ймовірно, керівництву Twitter цього замало. Голова компанії Брет Тейлор написав, що компанія «прихильна до закриття угоди за ціною та умовами, погодженими з Маском, і планує подати до суду для забезпечення дотримання угоди про злиття».

Новина про Маска для балансу у всесвіті.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Кінець горору від ДСНС, нові функції «Дії», ниття айтівців на росії. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 10:01

Військові облігації, пільгова іпотека та автоматизація соцсфери: «Дія» готується до розширення функціоналу

Ірина Маринюк 23 вересня 2022 16:50

Кіберскладова цієї війни важлива: в Україні розробляють стратегію кібербезпеки

Ірина Маринюк 23 вересня 2022 15:16

Щоб не «зірвати оборонзамовлення». На росії співробітники IT-компаній зажадали бронь від призову

Ірина Маринюк 23 вересня 2022 14:32

Україні час прощатися з 1С: чим та як замінити е-бухгалтерію від росіян

Cергій Гузенко 23 вересня 2022 13:50