Ранкова SPEKA: продаж гри Wordle та темні часи у Rocket
Згадуємо найцікавіші новини 31 січня.

The New York Times купила гру Wordle за семизначну суму
Американська щоденна газета додасть головоломку до своїх кросвордів та ігор, що доступні за окремою підпискою. Покупці натякнули, що заплатили за гру близько мільйона доларів.
Wordle – безкоштовна онлайн-гра, яка набрала шаленої популярності на початку січня 2022 року. В ній треба вгадати слово за шість спроб. Розробник гри Джош Вордл запевняє, що вона залишиться безкоштовною і після угоди з NYT. На кінець січня кількість гравців Wordle становить декілька мільйонів на день.
Wordle – сканворди для міленіалів.
Українську IT-компанію обшукували чотири доби
У неділю, 30 січня, у великій IT-компанії закінчився обшук, який тривав понад чотири доби. Про це повідомив у Facebook партнер юридичної компанії Sayenko Kharenko Сергій Смирнов, який супроводжував обшук. Він не уточнив, про яку саме компанію йдеться, але написав, що це бізнес із іноземними інвестиціями у кілька сотень мільйонів євро.
Коли в гості зайшла «інвестиційна нянька».
У Rocket масові скорочення техспеціалістів
Від грудня 2021-го до січня 2022-го компанія Rocket, що працює на ринку доставки, скоротила понад 50 людей. З них 40% — технічні фахівці. Причиною у компанії назвали зменшення фінансування. За даними dev.ua, скорочення відбулося через те, що інвестор Rocket, ймовірно, призупинив інвестиції у непрофільні бізнеси.Водночас у Rocket довелося згорнути проєкт Dark Store та відмовитися від локації для запуску Dark Kitchen.
*будь-який жарт про Dark times у Rocket*
Картини українців продаються у вигляді NFT
Національний художній музей починає продаж ліцензованих NFT-токенів за мотивами творів Олександри Екстер, Всеволода Максимовича, Олександра Мурашка та Петра Рибки.
NFT буде доступним за п'ятьма ступенями рідкісності на торговельному майданчику STAMPSDAQ. Ціна одного NFT-токена коливатиметься від $25 до $1 тис. на первинному ринку залежно від категорії рідкісності та аукціонного попиту.
Від другої половини лютого планують випуск серії NFT-арту за мотивами творів Миколи Пимоненка — автора багатьох картин на сільську та міську тематику.
Тепер музей можна носити на флешці.
Better.com переплатила співробітникам й вимагає повернення грошей
Памятаєте компанію Better.com, гендиректор якої нещодавно звільнив 900 співробітників під час дзвінка у Zoom? Керівництво хотіло розтопити серця ображених працівників і запропонувало їм два додаткові корпоративні свята 29 й 30 грудня. Однак саме тоді майже тисяча людей випадково отримала дві зарплати. Щонайменше у трьох із них компанія вимагала повернути гроші.
Ба більше, в електронній розсилці компанії постраждалим пропонували вирахувати заборгованість з їхньої наступної зарплати або витягти її невеликими частинами з кількох зарплат.
Better.com — справжній антипосібник для бізнесмена.
Google зглянувся: деякі користувачі зможуть безкоштовно користуватися G Suite
Минулого тижня Google повідомив, шо відтепер не буде підтримувати безкоштовний G Suite. Користувачі з безкоштовним обліковим записом G Suite мали два варіанти: почати сплачувати щомісяця до липня 2022 року або втратити свій обліковий запис.
Після резонансу Google запропонував третій варіант — перенести функції та дані на безкоштовний обліковий запис. Він буде доступний для доменів з менш ніж 10 користувачами.
Маленькі компанії зраділи.
Tesla почала продавати караоке-мікрофони
Мікрофони називаються TeslaMic. Комплект із двох пристроїв можна купити за $188, однак тільки у Китаї. Мікрофони можна використовувати всередині чи поруч з електромобілем Tesla.
Шкода, що продають лише в Китаї – чудове рішення для київських заторів.
Також учора ви могли пропустити:
- Google набирає команду спеціалістів з блокчейну.
- Скільки заробляють українські PM, HR, DevOps і Data Scientists.
- Наскільки побільшало компаній торік.
- Що відбувається у Spotify.