Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Ранкова SPEKA: фіксація російських злочинів, рейтинг мов програмування та $3 млрд IT-експорту

Роман Судольський
Роман Судольський Головний редактор SPEKA
24 червня 2022 4 хвилин читання

Згадуємо найцікавіші новини 23 червня.

У 2022 році ІТ-експорт уже приніс українській економіці понад $3 млрд

За даними НБУ, за перші п'ять місяців 2022 року ІТ-експорт забезпечив $3,2 млрд валютних надходжень в українську економіку. За даними асоціації IT Ukraine Association, на 1 червня компанії ІТ-сектору перерахували до бюджету країни понад 29,5 млрд грн податків та зборів.

У березні-травні обсяг експорту комп'ютерних послуг збільшився на 6% порівняно з аналогічним періодом попереднього року і становив $1,7 млрд.

Так, це не помилка. Навіть під час війни український IT-експорт зростає.

В Україні запустили онлайн-мапу руйнувань, завданих російськими військами

ГО «Антикорупційний штаб» запустило онлайн-мапу "Карта руйнувань", на якій відображені зруйновані та пошкоджені внаслідок російської агресії об'єкти інфраструктури. Мапа містить координати та фото руйнувань до та після обстрілів. У шапці сайту наведена загальна кількість зруйнованих обʼєктів на мапі. Користувачі також можуть доповнити мапу самостійно.

Мета проєкту — привернути увагу та допомогти зібрати кошти на відновлення зруйнованих об'єктів. Внесок на відбудову України можна зробити за допомогою платформи UNITED24. 

Усе зафіксуємо, порахуємо і виставимо агресору рахунок. 

Фонд GR Capital інвестував у сервіс управління персоналом WorkMotion

Венчурний фонд GR Capital інвестував у глобальний сервіс управління персоналом WorkMotion. Фонд узяв участь у раунді, загальна сума якого становила $50 млн. 

Головний офіс WorkMotion розташований у Берліні. Сервіс працює у 160 країнах, зокрема в Україні. Компанія використає інвестиції для розвитку своєї платформи Global Talent OS, яка полегшує управління робочими місцями без необхідності розвивати власну корпоративну інфраструктуру. 

У Twitter можуть з'явитися довгі пости

Twitter тестує функцію для написання довгих нотаток — Notes. Вона дозволяє створювати статті, додавати більше медіафайлів і розширює можливості редагування тексту. Статтями можна ділитися не тільки у Twitter, але й на інших платформах. У стрічці новин Notes виглядає як посилання, на яке потрібно натиснути, щоб відкрити повний текст. Заголовок не може містити понад 100 символів, а текст — 2500 слів. Його можна редагувати після публікації (на відміну від твітів).

От тобі й сервіс мікроблогів.

Російські окупанти розграбовують найбільшу сонячну електростанцію в Україні

Керівник Запорізької райдержадміністрації Олег Буряк підтвердив, що російські окупанти вивозять сонячні панелі електространції Тоkmak Solar Energy. Це станція  потужністю 50 МВт, її площа — 96 га (приблизно 100 футбольних полів).

Варвари, справжні варвари і злодії.

Java втрачає популярність 

Два роки тому Java була на першому місці у рейтингу мов програмування TIOBE. А зараз ледь-ледь тримається на третьому. Лідерство утримує Python, на другому місці мова C, далі Java, а їй на п'яти наступає С++. Ще рік тому розрив між Java та С++ становив чотири відсоткові пункти, а нині скоротився до менш ніж одного пункту. 

Джавісти, ви куди?

0
Прокоментувати