Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Ранкова SPEKA: «Дія.City» в деталях, а також найпопулярніші сайти та найгірші ігри року

SPEKA Media
22 грудня 2021 4 хвилин читання

Згадуємо найцікавіші події 21 грудня

«Дія.City» запрацює на початку 2022 року

Міністерство цифрової трансформації провело пресконференцію, де поділилося планами запровадження спецрежиму «Дія.City» та прогнозами розвитку IT-галузі. 

 • Спецрежим запустять наприкінці січня 2022 року

До кінця 2021-го уряд повинен ухвалити низку підзаконних рішень. Вони мають дати дозвіл на прийняття резидентів до «Дія.City». Подати заявку можна буде лише онлайн.

 • Гемблінг не пройде (але не весь)

За словами заступника міністра цифрової трансформації Олександра Борнякова, у законі є стаття, яка забороняє долучатися до спецрежиму гемблінговим компаніям. Однак компанії, що розробляють софт (наприклад, Parimatch Tech),  зможуть стати резидентами «Дія.City». За словами Борнякова, «це не гемблінг, вони заробляють на продажу продукту».

 • IT-галузь у цифрах

У Мінцифри прогнозують, що темпи зростання ІТ-сектору можуть подвоїтися і скласти 40-50% на рік. Доходи галузі мають потенціал збільшитися з $6 млрд до $16,5-17 млрд, а частка IT у структурі ВВП країни може зрости з 4% до 10%. Усе це сприятиме швидшому переходу до інноваційної цифрової економіки. Кількість робочих місць в ІТ може збільшитися до 450 тис. вже до 2025 року.

А веселки та єдинорогів не буде?

Кількість айтішників GlobalLogic у Європі перевищила 10 тисяч

Від 2019 року кількість спеціалістів ІТ-компанії GlobalLogic у Європі зросла майже на 70% і нині становить понад 10 тис. фахівців. Українське представництво збільшується найшвидше: від 2019-го кількість спеціалістів зросла на понад 3 тис. людей. За два роки відкрилося сім центрів розробки GlobalLogic в Європі і тепер їх 20. 

Дійсно Глобал.

Литовський Nordcurrent придбав українського розробника ігор

Один із найбільших розробників ігор у Литві Nordcurrent придбав українського розробника ігор RinGames. Сума угоди невідома. В українській компанії 28 співробітників, переважно графічних дизайнерів та художників. До придбання Nordcurrent співпрацювала з RinGames понад вісім років.

Компанії продовжують скуповуватися перед Новим роком…

Рейтинг найпопулярніших сайтів: TikTok потіснив Google

У рейтингу найпопулярніших сайтів світу від Cloudflare та Alexa.com багаторічний лідер Google віддав пальму першості TikTok. 

Натепер десятка найбільш відвідуваних сайтів виглядає так:

 • 1
  TikTok;
 • 2
  Google;
 • 3
  Facebook;
 • 4
  Microsoft;
 • 5
  Apple;
 • 6
  Amazon;
 • 7
  Netflix;
 • 8
  YouTube;
 • 9
  Twitter;
 • 10
  WhatsApp.

Як тобі такий челендж, Google?

Ще один рейтинг. Цього разу найгірших ігор

Metacritic опублікував список найгірших відеоігор 2021 року. «Перемогу» здобула eFootball 2022. Двадцятирічну професійну футбольну франшизу Konami, яка колись вважалася найкращою у своєму жанрі, повністю переробили у 2021 році. Гра перейшла на free-to-play, змінила назву. Вересневий запуск eFootball називають катастрофою. Критики та гравці відзначили смішну графіку, непослідовний і млявий ігровий процес, а також серйозний брак контенту. 

Друге місце посів новий 3D-платформер від творця Sonic the Hedgehog — Balan Wonderworld. У гри є дивна механіка заміни костюмів, надто спрощене керування та незрозуміла історія. Здається, гра стала комерційною невдачею. Її творець Юджі Нака пішов із Square Enix невдовзі після її випуску.

Третє місце антирейтингу у рольової гри Werewolf: The Apocalypse — Earthblood. У ній потрібно зіграти за перевертня Кахала, який розлючений забрудненням й прагне помститися гігантській нафтовій компанії. Критики звинувачують гру в надмірній повторюваності, поверховій оповіді та застарілому ігровому процесі.

Хтось залишиться без новорічних бонусів.

Також ви могли пропустити:

0
Прокоментувати
Інші матеріали

У світі дикого венчура. Штучний інтелект, контент-мейкери, та до чого тут інвестиції

Наталія Миронова 30 вересня 2022 16:48

Час мекнути, блокування PornHub, доказ знищення динозаврів. Ранкова SPEKA

Наталія Миронова 30 вересня 2022 10:03

У «Дія.Бізнес» відновили інвестменю приватизації та оренди держмайна

Вадим Добровольський 29 вересня 2022 15:38

Цифрове забуття для російського VK та захист від астероїдних атак. Ранкова SPEKA

Наталія Миронова 29 вересня 2022 09:22

Багато способів померти та інші оптимістичні новини. Ранкова SPEKA

Наталія Миронова 28 вересня 2022 09:04