Ранкова SPEKA: Awesomic відмовився від гранту УФС, світові мільярдери багатіють, а з Ubisoft тікають фахівці
Згадуємо найцікавіші новини 23 грудня.
Стабільне лідерство: найпопулярніші сайти серед українців у листопаді
За даними Kantar, найпопулярнішим сайтом серед українців у листопаді був Google. Завдяки Black Friday інтернет-магазини та маркетплейси збільшили охоплення своїх сайтів, зокрема приріст Rozetka становив 3%.
Перша п'ятірка виглядає так:
- Google;
- YouTube;
- Facebook;
- Wikipedia;
- Rozetka.
Цікаво, що у світовому рейтингу перше місце посідає TikTok, який в український шорт-ліст навіть не увійшов. Проте увійшов російський VK.
Український стартап відмовився від гранту УФС
Платформа для дизайнерів Awesomic відмовилася від гранту на $50 тис. від Українського фонду стартапів. Поки стартап збирав документи для отримання коштів, він залучив $2 млн від Y Combinator та ще кількох фондів. Тому вирішив відмовитись від гранту УФС на користь іншого стартапа, якому ці $50 000 потрібні більше.
Вчора редактор SPEKA поспілкувався з головою УФС Павлом Карташовим – ніякої зради немає, стартапи вже не вперше відмовляються від грантів фонду, якщо до підписання документів на грант отримують венчурні інвестиції.
Стартапу MySales Labs податкова нарахувала 2,6 млн грн штрафу
Державна податкова служба (ДПС) вимагає 2,6 млн грн від розробника рішень для прогнозування продажів у роздрібних мережах MySales Labs. За словами засновника проєкту Олексія Івасюка, податкова нарахувала виплату з порушеннями. Через цей конфлікт стартапу навіть довелося частково переїхати до Британії.
Податкова перевіряла в офісі компанії трьох осіб, які отримували виплати як ФОПи за підтримку та розробку програмного забезпечення. Водночас, за словами Івасюка, ці фахівці працювали у компанії певний час лише на 0,25 ставки, поки їх не звільнили. Івасюк запевняє, що надав перевіряльникам усі документи, однак в акті податкова написала, що їх не було.
Так ми startup nation не побудуємо.
Втеча розробників з Ubisoft продовжується
З компанії Ubisoft продовжують масово звільнятися розробники. Процес триває вже понад півтора року, в медіа його називають «великим виходом».
Компанію залишили принаймні п'ять з 25 найкращих фахівців з Far Cry 6 та 12 із 50 ключових розробників Assassin's Creed Valhalla. Також звільняються працівники середнього та нижчого рівня. LinkedIn показує, що студії Ubisoft у Монреалі та Торонто втратили щонайменше 60 працівників за останні шість місяців. Два розробники повідомили, що ці звільнення призупинили або уповільнили низку проєктів.
Розробники незадоволені зарплатами та розчаровані творчим напрямом компанії. Також їм не подобається, як Ubisoft врегульовує скандал із неправомірною поведінкою на робочому місці, що спалахнув у середині 2020 року.
Ubisoft ризикує догратися.
Світові мільярдери продовжують багатіти
За підрахунками Forbes, 2600 світових мільярдерів цього року стали багатшими на $1,6 трлн. Їхні загальні статки сягнули $13,6 трлн.
Особливо пощастило мільярдерам із США — плюс $945 млрд. Найбільший прогрес у Ілона Маска – його статки зросли на $110 млрд. Друга найбагатша людина планети Джеф Безос за рік збагатів лише на $6 млрд.
«Ми не празнували».
80% проти — результати опитування DOU стосовно «Дія City»
78% IT-спеціалістів проти впровадження спецрежиму «Дія City». Навесні 2021 року цей показник становив 79%. Більшість фахівців бояться надмірного регулювання індустрії з боку Минцифри. Багато хто вважає, що IT в Україні і так непогано розвивається, тому не потрібно нічого міняти.
Тих, хто за, тепер трохи більше — 12% (було 9%). Проте майже половина респондентів не готова підтримати «Дія City» за жодних умов. Дехто підтримає, якщо ІТ-компанії не змусять долучатися до «Дія City». А комусь важливо, щоб третя група ФОП залишилася.
А на чиєму боці ви?