Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Ранкова SPEKA: медична марихуана, мовні питання та платний Telegram

Роман Судольський
Роман Судольський Головний редактор SPEKA
8 червня 2022 5 хвилин читання

Згадуємо найцікавіші новини 7 червня.

Telegram запустив Premium-версію

У Telegram з'явився платний пакет Premium з розширеними функціями. Зокрема, він дозволяє розшифровувати аудіоповідомлення, відключати рекламу і завантажувати файли до 4 ГБ. Також підписники отримають додаткові реакції на повідомлення та преміумстикери. У бета-версії застосунку для Android вже засвітилася ціна підписки — $4,99 на місяць. Докладніше про Premium-пакет можна почитати тут

По-перше, дорого. Краще задонатити відповідну суму на ЗСУ.

Українська мова буде у Live Text та Voice Over від Apple

У новій iOS 16, яку компанія Apple презентувала на конференції WWDC, буде підтримка української мови у функціях Live Text та Voice Over. Live Text дозволяє виділяти, копіювати і взаємодіяти з текстом на фотографіях і відео. VoiceOver — програма, яка озвучує для людей із вадами зору тексти документів та службову інформацію на смартфоні. 

Докладніше про п'ять найцікавіших новинок WWDC 2022 читайте у нашому матеріалі.

До речі, підтримки російської мови у Live Text та Voice Over досі немає. Хе-хе-хе.

Українські IT-компанії створили об'єднання UA Tech Network

Sigma Software, IdeaSoft та UA Tech Club заснували нове об'єднання  UA Tech Network, яке допомагатиме малим і середнім ІТ-компаніям в Україні. Організацію очолив CEO UA Tech Club Анатолій Клепач. 

У межах UA Tech Network великі компанії (наприклад, Sigma Software) ділитимуться проєктами з МСБ за субпідрядом чи аутстаф-моделлю, а малі компанії зможуть залучати партнерських менеджерів та розробників до переговорів у контрактах. Також компанії-учасниці можуть використовувати об'єднання як воронку продажів. 

До об'єднання вже долучилися 30 компаній. І є перший успішний кейс: блокчейн-проєкт Unicsoft у межах UA Tech Network запартнерився з геймдев-компанією Whimsy Games, вони спільно підписали контракт на $1 млн.

А головне, що від учасників не вимагають жодних членських внесків.

Кабмін підтримав законопроєкт про медичну марихуану

Український уряд підтримав законопроєкт, який розширить доступ до препаратів медичного канабісу для лікування низки хвороб, зокрема онкологічних захворювань та посттравматичних стресових розладів, отриманих внаслідок війни, повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.

Тепер законопроєкт, що регулюватиме обіг коноплі у медичних, промислових цілях, науковій та науково-технічній діяльності, має ухвалити парламент. 

Депутати, не підведіть!

росія заборонила в'їзд у країну директорам Netflix та AMD

CEO Netflix Вілмот Гастінгс та CEO AMD Ліза Су опинилися у списку громадян США, яким заборонено в'їжджати у росію. Загалом до нового переліку нев'їздних осіб від міністерства закордонних справ рф увійшла 61 особа. Окрім Гастінгса та Су там також опинилася президентка та CEO NASDAQ Адена Фрідман. А раніше рф заборонила в'їзд до своєї країни співзасновнику Meta Марку Цукербергу.

Насправді заборона на в'їзд у росію — це нагорода, а не покарання.

Англійська може отримати статус мови ділового спілкування в Україні

Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль. За його словами, профільним міністерствам вже дали завдання опрацювати пропозиції та оформити документи. «Англійську сьогодні використовують у діловому спілкуванні в усьому цивілізованому світі, тож надання їй такого статусу в Україні сприятиме розвитку бізнесу, залученню інвестицій та пришвидшенню євроінтеграції України», — заявив Шмигаль.

Ukraine is the capital of brave people! Також про всяк випадок нагадуємо, що SPEKA англійською буде HEAT. 

Уряд розробляє грантову програму підтримки малого й середнього бізнесу

Про це повідомляє головний н'юсмейкер сьогоднішньої «Ранкової спеки» Денис Шмигаль. «Завдяки грантовій підтримці українських малих і середніх підприємців та виробників розраховуємо розігріти економіку, простимулювати створення нових робочих місць та задовольнити попит українців на якісну продукцію, — написав прем'єр у своєму Telegram-каналі. — Дав завдання міністерствам невідкладно опрацювати пропозиції та подати на розгляд уряду».

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Рівноправ'я лівого та правого берегів Києва та погрози росіян. Ранкова SPEKA

Наталія Миронова 20 годин тому

iPhone 14, протести курця та здорової людини, McDonald's. Ранкова SPEKA за тиждень

Наталія Миронова 26 вересня 2022 10:20

Кінець горору від ДСНС, нові функції «Дії», ниття айтівців на росії. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 24 вересня 2022 10:01

Закриті кордони для студентів-чоловіків, гра від штучного інтелекту та місячна ракета. Ранкова SPEKA

Юлія Даниленко 23 вересня 2022 08:49

Мобілізація і протести на росії (ми самі шоковані). Ранкова SPEKA

Наталія Миронова 22 вересня 2022 08:22