Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Рада ухвалила законопроєкт про е-ідентифікацію та е-довірчі послуги

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
1 грудня 2022 2 хвилин читання

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №6173 про е-ідентифікацію та е-довірчі послуги. Він наблизить Україну до цифрового «безвізу» та визнання «Дії» в ЄС.

Загалом законопроєкт вносить зміни до деяких законодавчих актів України у сфері електронної ідентифікації. Він забезпечить можливість скласти угоду між нашою країною та ЄС про взаємне визнання електронних довірчих послуг. 

«Робимо все, щоб люди могли повноцінно користуватися українськими цифровими інструментами на території ЄС. Ухвалений законопроєкт — фундамент для підписання майбутньої угоди між Україною та Європейським Союзом щодо взаємного визнання електронних довірчих послуг», — зазначив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. 

В Європі вже давно діє e-IDAS (електронні послуги ідентифікації, аутентифікації та довіри). Це такий регламент щодо електронної ідентифікації та довірчих послуг для е-транзакцій на європейському ринку. 

е-IDAS набув чинності у 2014 році, застосовується з 2016-го. Як наголосив Федоров, Україна може стати першою країною, яка укладе таку угоду з ЄС, хоча не є його учасницею. 

Раніше SPEKA повідомляла, що Україна та Велика Британія уклали угоду про цифрову торгівлю. Раніше також стало відомо, що українці зможуть використовувати кваліфікований електронний підпис в Європейському Союзі для отримання певних послуг. А європейський е-підпис буде визнаний в Україні.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Українці зможуть підписувати електронні документи за кордоном за допомогою сервісу Akurata

Катерина Колонович 7 лютого 2023 11:47

Аналоги «Дії» можуть впровадити у 5 країнах, серед них з Азії та Африки

Руслан Сорока 6 лютого 2023 19:31

Вступаємо до ЄС: цифра, економіка, безпека

Ivan Verstyuk 6 лютого 2023 16:45

США та ЄС укладуть першу у своєму роді угоду про ШІ

Руслан Сорока 3 лютого 2023 19:38

Українцям продовжили дію вільного роумінгу в ЄС

Катерина Колонович 3 лютого 2023 14:05