Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Рада ухвалила законопроєкт про е-ідентифікацію та е-довірчі послуги

Руслан Сорока
Руслан Сорока Новинар SPEKA
1 грудня 2022 2 хвилин читання

Верховна Рада ухвалила законопроєкт №6173 про е-ідентифікацію та е-довірчі послуги. Він наблизить Україну до цифрового «безвізу» та визнання «Дії» в ЄС.

Загалом законопроєкт вносить зміни до деяких законодавчих актів України у сфері електронної ідентифікації. Він забезпечить можливість скласти угоду між нашою країною та ЄС про взаємне визнання електронних довірчих послуг. 

«Робимо все, щоб люди могли повноцінно користуватися українськими цифровими інструментами на території ЄС. Ухвалений законопроєкт — фундамент для підписання майбутньої угоди між Україною та Європейським Союзом щодо взаємного визнання електронних довірчих послуг», — зазначив міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров. 

В Європі вже давно діє e-IDAS (електронні послуги ідентифікації, аутентифікації та довіри). Це такий регламент щодо електронної ідентифікації та довірчих послуг для е-транзакцій на європейському ринку. 

е-IDAS набув чинності у 2014 році, застосовується з 2016-го. Як наголосив Федоров, Україна може стати першою країною, яка укладе таку угоду з ЄС, хоча не є його учасницею. 

Раніше SPEKA повідомляла, що Україна та Велика Британія уклали угоду про цифрову торгівлю. Раніше також стало відомо, що українці зможуть використовувати кваліфікований електронний підпис в Європейському Союзі для отримання певних послуг. А європейський е-підпис буде визнаний в Україні.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Єврокомісар обговорить із гендиректором OpenAI регуляцію ШІ в ЄС

Ганна Гілова 20 годин тому

«Армія дронів» проводить Суперкубок FPV 1 червня

Кіра Іванова 21 годину тому

Twitter вийшов із кодексу ЄС щодо дезінформації

Кіра Іванова 28 травня 2023 10:41

Україна увійшла до GovTech-об'єднання в ЄС

Ганна Гілова 27 травня 2023 14:06

Facebook має рекордний штраф €1,2 млрд за передання персональних даних із ЄС у США

Ганна Гілова 23 травня 2023 09:59