Пʼять застосунків для книголюбів
Електронні книжки стають дедалі популярнішими, а кількість програм та платформ для читання зашкалює. Та цього разу ми не про них.

SPEKA зібрала пʼять застосунків, що допоможуть вам відстежувати власний прогрес, складати списки to-read та знатися на трендах книжкового ринку.

Goodreads
Відома класика з не дуже зручним інтерфейсом. Тут ви можете підписуватися на літераторів, знаходити друзів, бачити, що вони читають, відстежувати свій читацький прогрес, спілкуватися з іншими книголюбами з усього світу й брати участь у челенджах. Зручно трекати книжки, але іноді Goodreads безбожно висне на мобільних. Щоправда, класної альтернативи йому ще не вигадали.
Значний плюс у тому, що це безкоштовний сервіс, доступний у вебверсії, а також для iOS і Android. Власником Goodreads ще 2013 року став Amazon.

Rork
Український сервіс, що позиціонує себе як «сучасний читацький щоденник». Rork дозволяє виявити, наскільки ви зосереджений читач. У застосунку ви зможете дізнатися, скільки часу читаєте щодня, наскільки читання вас поглинає та як швидко читають ваші друзі. Непоганий спосіб мотивувати себе до щоденного читання, а також відстежувати власний рівень утоми. Є версії для iOS та Android.

StoryGraph
Принципи роботи StoryGraph схожі з Goodreads — це теж «соціальна каталогізація» книжок. Тут ви можете додавати до друзів інших читачів, ставити оцінки книжкам та брати участь у челенджах.
Сервіс 2019 року створила девелоперка Надя Одунайо як власний сайд-проєкт. На StoryGraph можлива платна підписка, але більшість функцій доступні безкоштовно. У порівнянні з Goodreads ця платформа пропонує більш персоналізовані рекомендації книжок, а також більшу варіативність оцінок.
Цікава фіча — ваша персональна статистика: настрій, жанри й товщина книжок, ваша середня оцінка тощо.

Tertulia
Нова стильна апка для власників iPhone, що має «під капотом» machine learning. Принаймні так кажуть розробники.
Алгоритми застосунку аналізують, які книжки обговорюють в інтернеті частіше, і пропонують вам добірки рекомендацій. Tertulia — це ще й онлайн-книгарня для членів клубу (членство платне, але у будь-якому разі книжки можна отримати тільки у межах США).

Basmo
Застосунок із чатботом, що дозволяє «спілкуватися з книжками», а також із можливістю визначати власні цілі читання, імпортувати дані з Kindle та Notion, отримувати нагадування на мобільний та обирати цитати з книжок, щоб потім ділитися з друзями.
Ви можете робити нотатки під час читання (зокрема голосові), знайомитись із самері книжок, створювати списки для читання. Basmo доступний для iOS та Android. Безкоштовна версія — на тиждень. Два варіанти передплати — 4,99 британських фунтів щомісяця або 39,99 за рік.