Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

П'ять маркетингових стратегій, які допоможуть залучити нових клієнтів у 2025 році

Даніелла Шихабутдінова
Даніелла Шихабутдінова COO Weblium
29 жовтня 2024 8 хвилин читання

Ми в Weblium вже понад 7 років спостерігаємо, як безперебійно змінюється світ маркетингу під впливом технологій і масивів інформації – наприклад, у 2017 році найефективнішим і найекономнішим способом залучення інвестицій стали ICO-токени, у 2021 році стратегії пошуку клієнтів щосили включилися в NFT-лихоманку, а 2023 став роком штучного інтелекту.

І сьогодні, в умовах перенасиченості ринку, як ніколи важливо залучати клієнтів не тільки завдяки продукту, а й завдяки емоційному зв'язку з брендом – здатності бути ближче до людини, розуміти її потреби і створювати досвід.

Рік, що минає, не є винятком, не стане ним і наступний. У цій статті ми розповімо про п'ять стратегій, що будуть актуальні (ще або завжди) у 2025 році.

#1 Telegram-ігри формату Tap-to-Earn

Крім перевірених стратегій, що працюють практично завжди, важливо ловити курс і використовувати механізми, що актуальні в конкретний (і короткий) період часу.

Одним із таких механізмів залучення є ігри формату T2E (Tap-to-Earn).

Перший проєкт такого роду – Notcoin – було запущено 1 січня 2024 року. Це простий додаток у месенджері Telegram, що протягом перших 3,5 тижнів залучив 20 млн користувачів. Протягом трьох місяців аудиторія зросла до 35 млн гравців.

Після успіху Notcoin і випуску токена, маса інших проєктів вирішили використовувати цю модель для залучення клієнтів. Наприклад, гаманець NEAR запустив ігрову механіку і токен HOT прямо в додатку. З того моменту вийшли такі «клікери», як Hamster (110 млн), Catizen (18 млн), Lost Dogs (28 млн) і TapSwap (понад 60 млн).

  • Головна перевага формату T2E – низька вартість витрат на залучення користувачів. За словами творців Notcoin, один новий клієнт обходиться проєктам у менш ніж $1 за звичайної ціни в $10-$15 за одну людину.
  • Це зрівнює умови для бізнесу різних масштабів і можливостей.
  • До того ж розробники отримують зручний тестовий полігон для перевірки і тестування проєктів, стратегій і методів розвитку спільноти.

На хвилі успіху бізнес використовує T2E не тільки для залучення клієнтів, а й інвестицій. Наприклад, Helika за підтримки Notcoin запустила акселератор на $50 млн. Але важливо розуміти, що такий формат не підходить для довгострокової роботи – до кінця 2025 його ефективність може впасти. Його варто використовувати тільки для економного залучення, а після вкласти сили у створення стійкої моделі.

#2 Лендінг – ефективний заклик до дії

Підписуйтеся на наші соцмережі

Після ризикового формату T2E, що дає сильний, але короткий ефект, повернемося до класики маркетингу – найефективнішого методу залучення епохи Інтернету.

І цей метод лендінг – односторінковий сайт з однією єдиною метою: закликати клієнта до конкретної дії. Наприклад, підписки на спільноту або профілі в соцмережах, купівлі товару, надсилання даних (номера телефону, електронної пошти). 

  • Ефективність лендінгів виражена в співвідношенні вартості їх створення (мінімум ресурсів і часу) і високого рівня конверсії. Що конкретніший і ясніший заклик до дії, то легше його сприйняття, а отже, виконання.  
  • При цьому результати лендінгів легко відстежувати, проводити тестування для подальшої оптимізації – редактура таких сайтів також дуже проста.
  • Лендінги можуть працювати не тільки на залучення клієнтів і продажі, а й служити для підтримки рекламних кампаній, спрямовуючи увагу людей.

Для швидкого запуску лендінгів у 2025 році можна використовувати AI-генератори — ви можете звернутися, як до спецмодулів ChatGPT, так і отримати більш спрямовану допомогу. 

#3 Відеоролики у форматі Shorts

Ще одним відносно новим віянням, яке, проте, має потенціал для тривалого зростання, є відео у форматі коротких (до 1 хвилини) роликів.

Цей метод, завдяки розвитку формату на платформах YouTube, Instagram і TikTok, дав змогу бізнесу швидко й ефективно залучати аудиторію, взаємодіючи з нею через контент і спілкування в коментарях – особливо серед молодої аудиторії.

  • Короткі відео дають змогу швидко і точково (подібно до лендінгу) донести ідею або емоцію. Він не вимагає багато часу, як для створення, так і для перегляду, що збільшує залученість, а отже видимість бізнесу в мережі Інтернет. 
  • Шортси активно просуваються на майданчиках, що дає змогу охопити більшу аудиторію, а значить залучити більше клієнтів за малого бюджету.
  • Простота сприйняття дає змогу їх використовувати для широкого спектра цілей – анонсу товарів, навчання, новин – однак і розважальний контент працює на отримання передплатників і створення лояльної спільноти.

Універсальність коротких відео в їхній позірній простоті й утриманні уваги протягом буквально кількох десятків секунд. Важливо використовувати їх по максимуму, створюючи живий і природний контент, що викликає щирий діалог із глядачем.

#4 Персоналізація через AI 

У 2023 році світ побачив можливості нейромереж – не ускладнених скрипт-систем, а повноцінних баз даних, що аналізують і генерують унікальний досвід. У 2024 році тренд пішов далі – провідні компанії, як OpenAI, представили нові моделі, а корпорації почали впроваджувати AI у свої продукти (браузери, фінін інструменти тощо).

Але крім створення контенту (текстів, зображень і відео), на яких робиться наголос у рекламних кампаніях AI, його можливості значно ширші – вони дають змогу легко та дешево персоналізувати пропозиції для клієнтів, з огляду на їхні вподобання.

  • AI персоналізує спілкування з клієнтом – спочатку через точкову рекламу, а після через спілкування від моменту входу до покупки (або іншої дії).
  • Що релевантніші пропозиції, то частіше вони будуть бити в ціль, підвищуючи залученість, інтерес і лояльність користувачів, знижуючи рівень відтоку.
  • За допомогою AI можна автоматизувати процес персоналізації – видачу пропозицій, діалог з клієнтом через чат, збір даних – а потім, процес аналізу поведінки і результатів для оптимізації обраної стратегії.

Сьогодні для інтеграції AI в маркетинговий план достатньо використовувати генератор сайтів – вони дають змогу одразу ж під'єднати всі потрібні модулі для роботи, що отримують регулярні оновлення даних і алгоритмів для актуалізації у 2025.

#5 Нестаріюча класика  

Останнє на що хотілося б звернути увагу – маркетинг за допомогою ком'юніті. 

Частково його виконання ми вже спостерігали і в контексті стратегій шортсів, і T2E-ігор, проте сьогодні в це визначення входить набагато більше інструментів. Групи, профілі, канали в Telegram, YouTube тощо – все це форми взаємодії, що дають змогу клієнтам ділитися досвідом і відчувати себе частиною спільноти.

  • Спільноти дають змогу залучати клієнтів завдяки сторонньому контенту та спілкуванню, навіть якщо від початку сам продукт не був метою людини. 
  • Зосередження аудиторії в одному місці створює ком'юніті, що не тільки ставиться лояльніше до бренду, а й стає його захисником і амбасадором. 
  • Лояльні учасники допомагають безкоштовно просувати бренд, а значить знаходити ще більше клієнтів, які довіряють відгукам реальних користувачів.

До того ж взаємодія з аудиторією це ще й зворотний зв'язок – можливість краще зрозуміти потреби та больові місця, оптимізувати стратегії та поліпшити продукт. Це вимагає мінімуму грошових вкладень, але великих вкладень часу.

Але не захоплюйтеся рекламою. Користувачі готові до неї тільки за відкритої та чесної комунікації, за умови отримання якісного та корисного контенту. Але хоч учасникам і важливо отримувати користь від участі в співтоваристві, не забувайте, що контент має бути цікавий насамперед саме вам – це запорука успіху.

Цього і наступного року маркетинг, як ніколи раніше, зосереджений на довірі, справжній увазі до клієнта. Всьому виною надлишок інформації – засилля яскравої реклами і кричущих, нав'язливих методів. Тому люди здобули навичку не звертати увагу на форму, а цілитися у зміст, пошук нової щирості.

Щоб шукати нових людей, спілкуйтеся на їхньому рівні та не бійтеся інновацій – з таким підходом ви зможете не тільки залучити, а й утримати найцінніших клієнтів.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Шість передбачень для штучного інтелекту у 2025 році

Сергій Коноплицький 4 грудня 2024 16:52

Tencent запускає HunyuanVideo — відкриту модель генерації відео на основі ШІ

Павло Бартос 4 грудня 2024 14:23

EPAM розробив StatGPT 2.0 — ШІ-платформу глобальних економічних даних для МВФ

Павло Бартос 4 грудня 2024 13:29

Тренди та інновації у performance-маркетингу: як не загубитися у світі постійних змін

Олександр Христич 4 грудня 2024 09:25

Видавець Pokemon Go тренує ШІ на AR-фото і відео від гравців

Павло Бартос 3 грудня 2024 16:23