Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

П’ять істин про розробку, які має знати кожен власник бізнесу

Даніелла Шихабутдінова
Даніелла Шихабутдінова COO Weblium
4 вересня 2024 8 хвилин читання

Інтернет-сайт — це не просто візитівка для бізнесу, але й потужний інструмент, здатний залучати нових людей і збільшувати прибуток. А в умовах нашого цифрового світу також основний канал взаємодії бізнесу зі своїми клієнтами. 

Однак, щоб сайт працював ефективно і сприяв зростанню та масштабуванню бізнесу, важливо враховувати безліч чинників. На що варто звернути увагу?

У цій статті ми хочемо розповісти про п'ять істин, або тонкощі, які має знати кожен власник, готовий вивести свій бізнес в онлайн-світ.

Ваш сайт — ваше перше враження

Найчастіше перший контакт із брендом починається у вебсайті, коли користувач шукає товар або інформацію про компанію. Саме тоді, як і під час зустрічі з новою людиною, формується перше враження. Незалежно від того, що ви просуваєте, продаєте чи просто розповідаєте, воно стане вирішальним чинником.

Виправити це враження значно складніше, ніж вибудувати з самого початку.

  • Ваш сайт — відображення професіоналізму. Його зручність і функціональність передає повідомлення, і це повідомлення має відповідати очікуванням потенційних покупців, працювати на репутацію. Погано працюючий сайт не просто причина відкласти покупку, а шанс втратити клієнта назавжди. 
  • Що краще перше враження, то вища ймовірність покупки. Воно прямо впливає на поведінку користувачів, їхній час перебування на сайті, дії. Вебдизайн має бути інтуїтивним, навігація простою, інформація доступною. Також не варто забувати про безпеку даних ваших клієнтів.
  • Сильне перше враження — це конкурентна перевага. Воно дає шанс виділитися серед сотень сайтів і представити бренд у найкращому світлі. 

Зрештою сайт — це більше, ніж просто цифрова вітрина. Це важливий інструмент, який задає тон усій подальшій взаємодії з клієнтом.

SEO — це не одноразове завдання

Підписуйтеся на наші соцмережі

Оптимізація пошукових запитів — процес, що потребує постійного аналізу та адаптації стратегії у динамічних умовах. Навіть якщо ви одного разу «влучили в ціль» за допомогою однієї тактики, через місяць вона вже може не працювати.

  • Пошуковики періодично оновлюють свої алгоритми для надання більш точних результатів. Щоб хоча б не знижувати свої позиції в рейтингу важливо стежити за ними і враховувати під час запуску маркетингових кампаній.
  • Поведінка користувачів та їхні вподобання, SEO-стратегії конкурентів також роблять свій внесок, що вимагає зусиль, щоб залишатися попереду.
  • Вебсайт має постійно оновлюватися (поповнюватися інформацією), щоб бути на очах у пошукових систем. У цьому вам допоможе ведення блогу, статей і новин, що враховують актуальні ключові слова, терміни і тренди.
  • Важливо постійно аналізувати трафік сайту, час на сторінці, зворотний зв'язок, створювати базу посилань із зовнішніх ресурсів (у розв'язанні цього питання можуть допомогти особисті профілі в соціальних мережах і конкурси).

SEO вимагає адаптації, а значить використання на максимум доступних інновацій. Наприклад, сьогодні за допомогою нейромереж можна під'єднати до сайту чат-бот, голосовий помічник. Той, хто не враховує цього, ризикує втратити позиції.

Контент важливий не менше, ніж дизайн

Вебдизайн відіграє важливу роль у створенні першого враження про бренд. Але він лише половина рівняння. Без якісного та корисного контенту (що враховує SEO, як ми вже з'ясували) навіть гарний сайт не зможе виконувати свої функції. 

  • Контент передає повідомлення, визначає мету взаємодії з клієнтом. Що чіткіше сформульований «меседж», що краще він відповідає на запитання і проблеми користувачів, то простішим буде ваше спілкування (і продажі).
  • Якісний контент залучає нових і утримує постійних клієнтів. Це може бути як стороння інформація — статті, кулуарні історії, так і практичні дані — новини про акції та товари, описи продуктів. 
  • Навіть одностороннє спілкування з клієнтом дає змогу підвищити його довіру, лояльність до вашого бренду. Не кажучи вже про додаткові можливості у вигляді форм зворотного зв'язку, безпосереднє спілкування в клієнтському чаті.
  • Зрештою контент — це голос. А голос формує стиль будь-якого бренда. 
  • Грамотний контент не тільки повідомляє інформацію, а й спрямовує клієнтів, спонукає їх до певних дій — здійснити покупку, взяти участь в акції, залишити номер. Що простіший заклик до дії, то він ефективніший.

Цей останній пункт плавно приводить нас до наступної істини онлайн-маркетингу.

Чіткий заклик до дії — ключ до успіху

Для підвищення конверсії, тобто більш якісного залучення покупців, потрібен ясний і вкрай простий посил – так званий заклик до дії або CTA.

  • Для цього бізнес може використовувати лендинг — односторінковий сайт, що має лише одну мету — спрямувати клієнта на вчинення дії. 
  • Лендинг фокусується на одному завданні (продукті) і звертається до клієнта безпосередньо, виключаючи всі відволікальні чинники та зайву інформацію. 
  • Чіткий CTA дає змогу зосередити увагу конкретної аудиторії з точковим запитом саме на вашому бізнесі, виділити вашу пропозицію серед безлічі інших на ринку. Його мета — певна група людей.
  • Маркетинг за допомогою лендингів дає змогу експериментувати з посилом і підбирати найефективніші CTA для різних груп за невеликих витрат. Ефективність кожного заклику можна оцінити й оптимізувати.

Увага клієнта до вашого бренда — це потенційний прибуток. Чіткі заклики через лендинг дають змогу знайти свого клієнта і перетворити його увагу на гроші.

Соціальні мережі просувають бізнес

Бізнес-профілі у соціальних мережах — ідеальний інструмент для залучення трафіку на основний сайт і об'єднання лояльної аудиторії у ціле ком'юніті. 

  • Прокачані профілі з живою аудиторією підвищують впізнаваність бренду, а значить збільшують охоплення бізнесу, що веде до більшої кількості клієнтів. При цьому аудиторія стає його захисником і безкоштовним рекламним гідом.
  • Нові та постійні покупці швидко отримують інформацію про нові товари або акції в зручній для них формі. Зацікавившись вашими послугами, вони одразу ж знайдуть усі дані та посилання на сайт або онлайн-магазин.
  • Соціальні мережі дають змогу спілкуватися з клієнтом – через лайки та репости, коментарі та відповіді на запитання. Це допомагає вибудувати довіру до бренду і його репутацію, а також дає шанс отримати зворотний зв'язок. 
  • Просування бізнесу в соціальних мережах — важлива частина маркетингової стратегії. Їхнє використання разом із лендингом і таргетованою рекламою можуть значно розширити охоплення, а потім і конверсію потоку.

Соціальні мережі стали невід'ємною частиною життя багатьох людей, і бізнес має використовувати цей спосіб спілкування з потенційним клієнтом на 100%.

Розробка — це баланс між технікою і креативом, між функціональністю та естетикою, між тим, що потрібно вам, і тим, що потрібно вашим клієнтам. Незалежно від того, розпочинаєте ви новий проєкт чи покращуєте успішний бізнес, дотримуйтесь цих принципів, щоб створити бренд, який приваблюватиме й утримуватиме людей.

Інтернет постійно змінюється, і ваш бізнес в онлайні має змінюватися разом із ним. Використовуйте на максимум усі можливості, усі інноваційні технології – впроваджуйте чатботів у службу підтримки, голосового помічника зі штучним інтелектом, криптоплатежі. Запускайте лендинги, маркетингові кампанії та сайти теж за допомогою AI.

Приділіть увагу всім аспектам, і ваш сайт стане потужним чинником досягнення успіху. Не разовий внесок, а довгострокова інвестиція у майбутнє вашого бізнесу. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Корисні GenAI-сервіси для маркетингу та створення контенту

Анна Сергієнко 10 вересня 2024 15:30

Як виявити контент, згенерований штучним інтелектом

Олександр Тартачний 15 серпня 2024 09:00

Скільки заробляє український SEO-спеціаліст у 2024 році — дослідження Inweb

Сергій Коноплицький 30 липня 2024 12:19

Від контенту до конверсії: перфоманс-маркетинг для IT-бізнесу

Viktor Gozhyi 16 липня 2024 10:21

Кейс Moyo: як збільшити видимість застосунку вдвічі за три місяці та отримати перші позиції у сторах

Сергій Коноплицький 4 липня 2024 11:46