Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Prozorro відкриє інформацію про частину оборонних закупівель

Ольга Горбенко
Ольга Горбенко Новинарка SPEKA
24 квітня 2023 3 хвилин читання

З 23 квітня у системі Prozorro з’явився доступ до інформації про незбройні оборонні закупівлі. Про це повідомили у Мінекономіки

Відтепер оборонні замовники та військові частини почнуть публікувати інформацію про ціни за одиницю у своїх незбройних закупівлях. Такий обов’язок передбачає нова редакція закону «Про оборонні закупівлі».

«Лише сам факт того, що інформація про ваші закупівлі буде публікуватися у Prozorro, є стимулом більш ретельно підходити до їхнього проведення». 
заступниця міністра економіки Надія Бігун.

За її словами, оборонні замовники звітуватимуть саме про незбройні закупівлі: харчування, речове майно, пальне тощо. Йдеться про закупівлі на суму від 200 тис. грн для товарів і послуг, та від 1,5 млн грн для певних робіт. Звіти міститимуть обмежену кількість інформації — замовника, предмет закупівлі та ціну за одиницю. 

Якщо замовник закупляє послуги з харчування, йому необхідно буде прозвітувати про ціну за одиницю кожного продукту, що входить до цієї послуги. Для цього замовники зможуть завантажити у систему Prozorro файл з відповідними розрахунками. 

«Повернення прозорості в оборонні закупівлі — це лише перший крок. Ми працюємо над створенням нової процедури рамкових угод для потреб оборони, завдяки якій оборонці зможуть проводити конкурентні відбори постачальників через систему Prozorro і при цьому не публікувати чутливу інформацію в системі».
пояснили у Мінекономіки.

За словами директора ДП «Прозорро» Миколи Ткаченка, оборонні замовники можуть не публікувати дані про загальну суму та обсяги закупівель, місце доставки та найменування постачальника. Водночас платформа зробила все можливе, аби опублікованої інформації було достатньо для цінової аналітики. 

Закон передбачає, що оборонні замовники та військові частини мають публікувати звіти в системі Prozorro протягом 10 робочих днів від дня підписання контракту. Також до 22 червня їм потрібно буде прозвітувати щодо всіх договорів, укладених від 24 лютого 2022 року.

Раніше SPEKA розповідала, що Микола Ткаченко став директором державного підприємства ProzorroДо цього він обіймав посади в IT-підрозділах різних українських компаній. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Міжнародний суд ООН почав розгляд справи щодо вторгнення росії в Україну. Що це означає та якими будуть наслідки

Олександр Тартачний 28 вересня 2023 15:36

Як військові за допомогою лазерів тренуються

Назарій Присяжнюк 23 вересня 2023 07:30

США оголосили про новий пакет допомоги Україні на $325 млн

Юлія Даниленко 22 вересня 2023 06:35

Закінчилась 15-та зустріч у форматі «Рамштайн». Яку зброю отримає Україна

Юлія Даниленко 20 вересня 2023 13:00

Норвегія передасть Україні 50 гусеничних вантажівок NM199

Юлія Даниленко 19 вересня 2023 12:31