Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Просто про складне: як працювати з медійним IT-контентом та розповідати про розробки

Катерина Дідковська
Катерина Дідковська Керуюча партнерка, директорка, M&P Communications
29 липня 2024 6 хвилин читання

За останні кілька років агенція M&P Communications накопичила чималий досвід, знання та лайфхаки, які допомагають працювати із, здавалося б, таким важким та незрозумілим широкому загалу IT-контентом.

Сьогодні ми спільно із командою GlobalLogic розповідаємо про рішення від українських інженерів. Ділимося  підходами до енергозбереження від Epson та запускаємо з ними локальні проєкти в Україні. Уже кілька років через експертні матеріали допомагаємо доносити безпечність застосунку для спілкування Viber. Розповіли українцям про цифровізацію держпослуг та запуск Є-приймальні разом із EUACI. Вели і ведемо ще достатньо проєктів, де потрібно говорити про технологічність та, подекуди, дуже складні розробки, мало не про шматки коду.   

Я хочу поділитися кількома висновками та порадами, які допоможуть зробити компанію або проєкт видимими у публічному полі. А ще не з'їдять увесь ресурс команди на безсонні розшифровки інтерв'ю з інженером, з якого, можливо, зрозумілими не для айтівця є лише 20%.

Експертний підхід до складного контенту

У світі IT-технологій справді буває важко донести складні технічні деталі до широкої аудиторії. Головне завдання — знайти баланс між глибиною та доступністю інформації. Наприклад, коли ми пишемо для спеціалізованих ресурсів, як-от DOU та інших IT-порталів, ми чесно говоримо собі, що нам потрібне максимальне залучення розробника. На інтерв'ю, складання шматків тексту, наповнення структури цього тексту технічним «м'ясом». Бо саме таке потрібно аудиторії, яка ці ресурси читає. 

Але коли справа доходить до загальних медіа, ми адаптуємо контент, пояснюючи складні речі простою мовою. Це дозволяє доносити важливу інформацію як до технічних експертів, так і до читача без спеціальних знань. Важливо ділити канали комунікації та не намагатися запхати технічні речі у стрічку новин медіа про Україну. І не приходити із поверхневими текстами до редакції умовного DOU.

Визначення мети комунікацій

Підписуйтеся на наші соцмережі

Із першої поради витікає наступний важливий етап планування комунікацій. Ефективна комунікація завжди починається з чіткого розуміння її мети. Якщо наша мета — охоплення широкої аудиторії, ми створюємо зрозумілі та доступні тексти, які пояснюють важливість технологій з погляду їхнього соціального внеску, впливу на бізнес.

Наприклад, ми можемо розповісти, як нова платформа допомагає покращити життя людей або вирішувати глобальні проблеми. Чому продукт є безпечним, як взагалі дбати про безпеку у цифровому світі. Цінність у корисності для якомога ширшого загалу читачів.

Якщо ж наша мета, наприклад, залучити досвідчених senior-фахівців, ми зосереджуємося на демонстрації експертних знань, показуємо кейси та рішення складних завдань. Тільки на профільних майданчиках.

І не треба намагатись видати перше за друге. Або розділяйте контент на експертний та загальний та діліть канали на ці два стріми. Або адаптуйте контент для різних каналів максимально.

Наведу приклад. Створення софту для біонічних протезів. Ця тема зацікавить як експертну тусівку айтівців, яким важлива технічна сторона продукту, так і новинні канали, блогерів, медіа, які охоче напишуть про розробки, що стосуються покращення життя наших захисників, ветеранів. Це важливий корисний контент, який розкладається на обидва стріми — експертно про софт, просто про важливу інновацію для українців.

Генерація та масштабування контенту

Створення якісного контенту у сфері IT — це завжди виклик. Кожна стаття, пост чи новина потребують ретельного підходу та значних зусиль. Ми та клієнт вкладаємо час і ресурси в опис складних технічних процесів, розробок та інновацій. Проводимо інтерв'ю, опитування, залучаємо інженерів, робимо запити на глобальну команду, щоб у нас вийшла новина. Погодьтесь, якось замало як для вкладеного ресурсу?

Тому коли такий контент готовий, подумайте над максимальним масштабуванням його на всі можливі комунікаційні платформи. Не полінуйтесь оцінити перспективність цього контенту ще на старті. Чи можна буде із фахової статті зробити ще коротку новину та пости? Чи пошерять її спеціалісти компанії, команда, яка працювала над розробкою?  Медіа, канали, спільноти, блоги, власний сайт та соціальні мережі — не обмежуйте себе. Не знецінюйте увесь вкладений ресурс. 

 Внутрішні фахівці — потужний комунікаційний канал

Фахівці компанії — це один з найпотужніших каналів комунікацій компанії, який також запускає WoM (сарафанне радіо та обговорення). Якщо вони тихенько створюють геніальні продукти та мовчать про це, то подумайте над тим, як заохотити команду ділитися своїми досягненнями. Авжеж дотримуючись усіх NDA.

Наприклад, якщо ваш тімлід та його команда працюють над цікавим проєктом, варто залучити головного фахівця як експерта до створення блогу, статті, підкасту, де він розповість про розробку. Але цим не обмежуватись, а попросити його пошерити публікацію, поговорити із командою, щоб вони теж поділились у себе в соцмережах. Адже це їхній продукт, предмет гордості та натхнення для інших. 

Компаніям варто подумати про те, щоб проводити внутрішні тренінги із комунікацій, мотивувати фахівців ділитися своєю роботою, показати, які є медійні блоги, навчити тегати компанію та колег у соціальних мережах.

Це не тільки підвищує видимість компанії, але й створює більш тісний зв’язок між фахівцями та аудиторією, показує, що за гучною назвою бренда не п'ять перших осіб компанії, а цілі команди людей, які горять своєю роботою.

Проривні технології та їхня комунікація

І наостанок. Проривна технологія — це ще не завжди продукт. Вона може рухати індустрію, але медіа важко пояснити, в чому тут новина. Це потрібно прийняти і або спробувати зрозуміти цінність технології, наприклад, для різних індустрій, описати її потенціал, бажано у цифрах. Або поки що обмежитись власними комунікаційними майданчиками та розповідати про розробку там.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Зірки не брешуть, але іноді підморгують: астрономія vs астрологія

Олеся Руденко 18 березня 2025 09:04

Як створити сімейний медіаплан — правила використання гаджетів для вашої родини

Сніжана Лепко 19 березня 2025 09:10

Як автоматизований онбординг підвищує продуктивність новачків: кейс IdeaSoft

Юлія Коваленко 17 березня 2025 14:28

Мікроінфлюенсери: як співпраця з невеликими блогерами підвищує довіру до бренду

Олександр Христич 17 березня 2025 17:34

Кейс BAYADERA.UA: х36 доходу з SMS-розсилки завдяки предиктивній сегментації

Valeriia Shudryk 18 березня 2025 16:54