Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Форма № 1-ПРРО: як заповнити?

Катерина Корбут
Катерина Корбут Sales manager в TAXER
11 березня 2024 5 хвилин читання

Для реєстрації торгової точки потрібно подати «Повідомлення про об’єкти оподаткування або об’єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, форма № 20-ОПП», після цього у ФОП наступним кроком буде реєстрація касового апарату (РРО/ПРРО).

За відсутності підстав для відмови у реєстрації ПРРО – фіскальний сервер ДПС присвоює йому фіскальний номер ПРРО із внесенням даних до Реєстру ПРРО. Дата формування фіскального номера ПРРО і буде датою його реєстрації.

Як зареєструвати касу ПРРО

Порядок дій для реєстрації каси ПРРО через Електронний кабінет платника податків:

 • за допомогою особистого ключа або інших способів електронної ідентифікації здійснюємо вхід до приватної частини Електронного кабінету, який розміщено за посиланням: https://cabinet.tax.gov.ua/login;
 • для реєстрації ПРРО в розділі «Введення звітності» знаходимо та створюємо електронний документ за формою № 1-ПРРО «Заява про реєстрацію програмного реєстратора розрахункових операцій» (J/F1316602);
 • при заповненні заяви за формою № 1-ПРРО необхідно вказати дані:

1) в розділі «Дія» обираємо «Реєстрація»;

2) в розділі «Дані щодо суб’єкта господарювання» зазначається:

 • юридична особа або фізична особа-підприємець;
 • найменування/прізвище, ім’я, по батькові;
 • податковий номер/серія (за наявності) та номер паспорта;
 • ІПН (для платників ПДВ);

3) в розділі «Дані щодо господарської одиниці» зазначається:

 • ідентифікатор об’єкта оподаткування та КОАТУУ (заповнюється згідно раніше поданою формою № 20-ОПП). Ідентифікатор об’єкта оподаткування – це числове значення з коду вашого типу об’єкта (його можна знайти в попередньо завантаженої таблиці) та самостійно обраного п’ятизначного внутрішнього ідентифікатора. Наприклад: код типу об’єкта – 378 (офіс), внутрішній ідентифікатор – 00001, тоді ідентифікатор об’єкта оподаткування виходить 37800001.

Код за КОАТУУ – це код за адресою реєстрації, який можна знайти за посиланням. Це все необхідно заповнити для того, щоб податкова змогла перевірити, чи дійсно цей суб’єкт господарювання зареєстрував таку господарську одиницю як місце діяльності.

 • назва ГО – для відображення у розрахунковому документі;
 • адреса розміщення ГО (програмно-технічного комплексу самообслуговування) – для відображення у розрахунковому документі;
 • назва платіжної системи (для платіжної організації платіжної системи/учасника платіжної системи) – цей реквізит використовується тільки для програмно-технічного комплексу самообслуговування («ПТКС»), тому його можна пропустити.

4) в розділі «Дані щодо ПРРО» зазначається:

 • тип ПРРО;
 • назва ПРРО – це довільна назва. Може вказуватись як і назва того ПРРО, який ви обрали (CheckBox, «Вчасно.Каса» тощо), так і, наприклад, просто «Каса», «Термінал» або «Магазин»;
 • локальний номер – зазначається цифровий номер залежно від того, скільки ПРРО використовується;
 • фіскальний номер ПРРО заповнювати не треба – його присвоїть податкова після реєстрації ПРРО.

5) в розділі «У разі відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу здійснення розрахункових операцій до моменту належного встановлення зв’язку» ставиться позначка:

 • не здійснюється (ПРРО не працює в режимі офлайн) – при застосуванні ПРРО виключно в режимі онлайн та у такому разі ПРРО не зможе працювати за відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу;
 • здійснюється (ПРРО може працювати в режимі офлайн) – надає можливість застосовувати ПРРО за відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу;
 • здійснюється (застосовується резервний РРО згідно з п.13 розділу V Порядку) – у такому випадку за відсутності зв’язку між ПРРО та фіскальним сервером контролюючого органу застосовується резервний РРО.

6) в розділі «Підписант» зазначається посада та дані підписанта.

Після заповнення виконуємо перевірку та, у разі відсутності помилок, зберігаємо, підписуємо, та направляємо Заяву на обробку.

Через короткий проміжок часу перевіряємо отриману квитанцію про обробку Заяви, та у разі успішної обробки у квитанції отримуємо: «Документ прийнято» «Інформація – ПРРО «Назва каси» з локальним номером «Номер каси» призначено фіскальний номер «Фіскальний номер ПРРО».

Наступним кроком є реєстрація касира, шляхом подання «Повідомлення про надання iнформацiї щодо кваліфікованих/удосконалених сертифiкатiв вiдкритих ключiв, які застосовуються в ПРРО. Форма № 5-ПРРО».

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як штучний інтелект трансформує лікування захворювань очей

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:57

Support day: як інженеру стати ближчим до продукту

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:00

Продаж товару на умовах післяплати: чи потрібно застосовувати ПРРО/РРО?

Дарина Ціва 24 травня 2024 15:00

Результати великого апдейту Google 2024 року: чому одні компанії не встояли, а інші наростили трафік на хвилі оновлення

Олексій Шаповал 23 травня 2024 18:20

Чи можна підприємцю відмовитись від використання РРО?

Владислав Нечипорук 23 травня 2024 15:00