Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Прокачуємо команду: сім тактик, які стимулюють бажання співробітників до самовдосконалення

Anastasia Dzhogola
Anastasia Dzhogola Brand and Communications Director в QArea
5 липня 2023 7 хвилин читання

У сучасному динамічному світі навчання та розвиток перетворилися на ключові компоненти успішної кар'єри. Щоб підтримувати конкурентоспроможність своєї компанії, необхідно мати команду однодумців, готових до постійного навчання й розвитку.  Однак, мотивувати співробітників до навчання не завжди є легкою задачею. Коли календарі членів команди переповнені зустрічами, поштові скриньки забиті поштою, а списки справ волають про дедлайни, як компанії можуть допомогти їм знайти час та енергію, необхідні для того, щоб максимально використати можливості для навчання?

Я розповім вам про декілька ефективних стратегій для того, щоб мотивувати активне самовдосконалення співробітників.

Створіть позитивне робоче середовище

Оскільки більшість людей проводять значну частину свого життя на роботі, гарний настрій та відмінне самопочуття на робочому місці є важливими елементами загального благополуччя. Задоволеність роботою впливає на мотивацію працівників. Тож створивши позитивне робоче середовище й забезпечивши здоровий мікроклімат всередині компанії, ви забезпечите головні передумови для розвитку команди. 

Працюючи в позитивному середовищі, працівники мотивовані на досягнення кар'єрних цілей, тому вони з більшою ймовірністю присвятять себе навчанню й розвитку.

Розробіть план розвитку 

Кожен співробітник повинен мати чітку дорожню карту щодо того як покращити навички, а, отже, просуватися кар'єрними сходами. Більшість працівників шукають зворотного зв'язку, тому обговорення підвищення кваліфікації та особистого кар'єрного зростання — це спосіб отримати краще розуміння необхідних знань та навичок. Крім того, це мотивує працівників до самовдосконалення.

Наявність плану — це не лише покрокова інструкція для особистого зростання, але й важливий елемент успішної стратегії розвитку співробітників. Не слід забувати про те, що плани мають оновлюватись з певною регулярністю. 

Підписуйтеся на наші соцмережі

Пропонуйте стимули для участі

Одне з найскладніших завдань для роботодавців та менеджерів — підтримувати мотивацію працівників. Винагороди та визнання можуть стати позитивним підкріпленням, необхідним для того, щоб люди приділяли час «прокачуванню» своїх навичок. Отримуючи приємні бонуси кожного разу, коли завершують курс навчання, або записують до свого скілсету нові пункти, вони відчуватимуть, що рухаються вперед. 

Щоб мотивувати працівників до ініціатив з навчання, роботодавці можуть запропонувати програми з фінансування освітніх можливостей: навчальних курсів, бізнес-конференцій, або галузевих заходів.

Використовуйте конкуренцію для підвищення ентузіазму

Здорова конкуренція є потужним інструментом, який можна використовувати для підвищення мотивації співробітників у процесі навчання. Вона створює стимул для пошуку знань, розвитку навичок і досягнення високих результатів. Коли співробітники відчувають, що беруть участь у свого роду змаганнях, вони стають більш зосередженими на досягненні поставлених цілей.

Важливим елементом використання конкуренції у навчанні є створення стимулюючої атмосфери, яка включає чіткі критерії оцінювання та нагороди для переможців. Наприклад, можна встановити систему балів або рангів, де кожен співробітник отримує певну кількість балів за кожну успішно виконану задачу, або завдання. В кінці конкурсу можна нагородити тих, хто набрав найбільше балів, або досяг найкращих результатів.

Запроваджуйте програми наставництва

Як новачки, так і досвідчені працівники, потребують наставників, щоб швидше досягти кар'єрного успіху. Через наставництво співробітники отримують можливість здобувати знання та навички від досвідчених фахівців, які діляться своїм досвідом, порадами та вказівками. Це надає їм практичні інструменти та ресурси для саморозвитку. Взаємодія з наставником створює стимул для співробітників активно залучатися до навчальних програм, брати участь у тренінгах та вдосконалювати свої навички.

У процесі менторингу наставник також може виявляти потенціал співробітника, допомагати визначити його професійні цілі та розробляти план саморозвитку. Це дозволяє співробітнику бачити свою кар'єрну перспективу й розвиватися у вибраному напрямку. Відчуття підтримки й визнання з боку наставника стимулює брати ініціативу та самостійно працювати над своїм розвитком.

Знайдіть формати навчання, які відповідають графіку та інтересам людей 

Люди мають різну схильність до навчання. Пропонуючи можливості, які є достатньо різноманітними, щоб відповідати особистим уподобанням, і достатньо гнучкими, щоб пристосуватися до індивідуальних графіків членів команди, компанії дають можливість працівникам обирати те, що підходить їм найбільше. 

Співробітники з більшою ймовірністю виділять час на «прокачку» скілів у період, коли на роботі відносне затишшя, аби мати час на те, щоб заглибитись в навчальні матеріали. 

Пов'язуйте професійне навчання з особистими цілями співробітників

Прогрес у досягненні кар'єрних цілей є мотивацією № 1 до навчання для працівників згідно зі звітом LinkedIn про навчання на робочому місці за 2023 рік.

Люди, як правило, більш мотивовані вивчати щось нове, коли розуміють, навіщо вони це роблять. Тому компанії мають пов'язувати освітні програми з особистими цілями співробітників та цілями компанії. Поєднання індивідуальних планів розвитку з визнанням компанії та підвищенням заробітної плати мотивує людей робити кроки вперед у опануванні нових навичок.

Варто зазначити, що кожна компанія має свої унікальні особливості, тому необхідно знаходити ті методи, які працюють найкраще саме для вашої команди. При цьому, гнучкість і індивідуальний підхід в цьому контексті відіграють важливу роль. 

Пам'ятайте, що процес розвитку команди є неперервним і динамічним. Він вимагає постійної уваги і зусиль з боку керівництва. Підвищуючи кваліфікацію співробітників, ви створюєте команду експертів, готову впроваджувати інновації, адаптуватися до змін і розвиватися разом зі швидким темпом сучасного бізнесу. Коли співробітники відчувають, що їх професійна зрілість є пріоритетом для компанії, вони більш залучені до роботи, мотивовані до досягнення високих результатів і готові до викликів, що стоять перед ними.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

До програми «Мрія» вже долучилися 40 шкіл з усієї країни

Владислав Паливода 6 вересня 2024 08:15

Google відкрив реєстрацію для участі у навчанні з хмарних технологій українцям

Владислав Паливода 4 вересня 2024 08:51

Як Open Data Accelerator керується принципами непрозорості та гальмує інновації

Вадим Куликов 2 вересня 2024 14:20

Класична освіта чи швидкі курси: що краще для кар’єри в ІТ

IT-команда NIX 26 серпня 2024 16:03

Як за 6 місяців вирости у мідла в агенції інфлюенсер-маркетингу: досвід Даші з AIR Brands

AIR Brands 22 серпня 2024 16:02