Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Проєкти Laska Upcycle Merch та All around the (russian) World на Effie Awards 2022: кейси ефективності від Bickerstaff.394

Агенція Bickerstaff
Агенція Bickerstaff
17 січня 2023 5 хвилин читання

Цієї зими відбулася церемонія Effie Awards 2022, одна з найпрестижніших маркетингових нагород, що відзначає головне в цій сфері — ефективність. Наші креативники отримали дві такі нагороди за їх проєкти. Це вкотре доводить, що українці — найкращі, найкреативніші та найефективніші! Розповімо вам про головні висновки та інсайти, що вони отримали з цього досвіду.

Нагорода Effie Awards: як досягти ефективності?

Цього року два наші проєкти — Laska Upcycle Merch та All around the (Russian) World — отримали Effie Awards. Для нас це одна з найважливіших нагород, адже в ній оцінюється не лише крутість креативу та унікальність ідей, а й ефективність кампанії цілому. В маркетингових комунікаціях показник ефективності цінується найбільше, оскільки це ознака оптимальності рішень та досягнення поставлених цілей (а чого можна ще бажати?). 

Як же досягти ефективності? Проєкт буде ефективним тільки тоді, коли він буде приносити користь та реалізовувати поставлені перед ним завдання — це закон, за яким ми живемо. Пряма демонстрація цього висновку наші призові проєкти. Розповімо про них трохи детальніше:

All around the (Russian) World — це «Airbnb для росіян» українського виробництва

Ідея створення проєкту прийшла до нас в перші дні повномасштабного вторгнення: ракетні обстріли на території всієї України, велика кількість влучань в житлові будинки, жертви, горе, страх, та паніка. Водночас з росії йшли такі масштабні букінг-вебсайти як Airbnb та Booking. 

Росіяни продовжували вірити, що їх «спецоперація» несе світлу місію, а не має на меті знищення українських міст. Ми вирішили не позбавляти їх можливості пошуку вдалих турів зі знижками, та створили для них «ексклюзивний Airbnb». Проте, замість гарячого пляжу в Туреччині, їм пропонувалось відвідати, до прикладу, центр Харкова з унікальним туристичним об'єктом у вигляді нерозірваної російської ракети. Додатковий бонус — вони дізнавались правду про дії їх армії на території нашої держави, а при натисканні на кнопку «Бронювання», їм було переадресовано на канал з правдою про війну в Україні.

All around the (Russian) World від Bickerstaff.394 — це «Airbnb для росіян» українського виробництва All around the (Russian) World від Bickerstaff.394 — це «Airbnb для росіян» українського виробництва

 

В результаті більш як 10 тис. росіян дізнались правду в перші тижні війни. Також проєкт створив резонанс в ЗМІ та отримав охоплення більше 15,5 млн, зокрема 2,5 млн — в російських. 

Laska Upcycle Merch — мерч для брендів з вживаного одягу від Laska Store

Цей проєкт ми запустили ще до війни. Почалося все з того, що до нас звернувся благодійний магазин Laska Store з запитом створення креативної компанії. В процесі роботи над проєктом виникла ідея створення мерчів з вживаного одягу — Laska Upcycle Merch. Згодом це стало новим прибутковим напрямком для бізнесу, який особливо цікавий для екосвідомих брендів.

Laska Upcycle Merch — мерч для брендів з вживаного одягу від Laska Store Laska Upcycle Merch — мерч для брендів з вживаного одягу від Laska Store

 

Суть проєкту — компанії можуть створювати власні мерчі, але при цьому не забруднювати природу новим одягом, адже брендові позначки наносяться на вже вживаний одяг. 

Протягом 10 днів до нього приєднались 27 українських компаній, серед них Планета Кіно, Comfy, Chicco, Sheriff, AJAX, Banda. А за 11 місяців цього проєкту було зібрано та передано на благодійність понад 1 млн 250 тис. грн.

Що спільного в цих двох кейсах від Bickerstaff.394?

Ну звісно ж, першим пунктом буде ефективність! Обидва проєкти отримали бронзу на цьогорічній Effie, а здобути її було не просто — конкурентами були світові відомі бренди як McDonalds, IKEA, KFC та ŠKODA. З усіх кандидатів було відзначено 41 агентство з 20 країн Європи, які отримали 56 нагород! Висока конкуренція, сильні кейси, та море натхнення!

По-друге, ці обидва проєкти несуть неабияку соціальну користь та розв'язують проблеми, що існують в суспільстві. Laska Upcycle Merch спрямований на боротьбу з перевиробництвом одягу, а All around the (Russian) World по-своєму пришвидшує нашу перемогу, розповідаючи правду про війну, яку приносять росіяни. 

Отже, висновок. Ефективність проєктів залежить насамперед від користі, яку вони несуть. Важливо робити проєкти якісно, спрямовувати зусилля та вміння не лише на можливі вигоди (хоча це також показник ефективності), але і на суспільне благо.

Адже ми всі відповідальні за місце, де ми живемо: будь-то ціла планета, яку потрібно зберегти від нагромадження сміття й одягу, чи твоя країна, яку потрібно захищати (з інформаційними методами включно). Змінювати світ на краще — те, що надихає та мотивує. А коли це поєднується з креативністю, то, згідно з уявною формулою успіху, ми отримуємо ефективність та крутий результат. 

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як штучний інтелект трансформує лікування захворювань очей

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:57

Support day: як інженеру стати ближчим до продукту

Владислав Миронович 24 травня 2024 17:00

Продаж товару на умовах післяплати: чи потрібно застосовувати ПРРО/РРО?

Дарина Ціва 24 травня 2024 15:00

Результати великого апдейту Google 2024 року: чому одні компанії не встояли, а інші наростили трафік на хвилі оновлення

Олексій Шаповал 23 травня 2024 18:20

Чи можна підприємцю відмовитись від використання РРО?

Владислав Нечипорук 23 травня 2024 15:00