Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Програмування та креативність. У які галузі залучатимуть штучний інтелект і чи варто його боятися

Микита Нагаткін
Микита Нагаткін співзасновник і СЕО Digis
28 вересня 2022 8 хвилин читання

Люди звикли настільки сильно боятися штучного інтелекту, що навіть не помітили, як він став частиною їхнього життя. Ось вам найпростіший приклад: ми перестали обирати, що подивитися ввечері на YouTube чи Netflix і не так часто перемикаємо добірки у Spotify. Алгоритм штучного інтелекту аналізує наші вподобання та каже нам, що дивитися, що слухати, що купувати і так далі. 

Микита Нагаткін, співзасновник та СЕО Digis Микита Нагаткін, співзасновник та СЕО Digis

Помітною стала роль штучного інтелекту й у російсько-українській війні, особливо в тому, як митці реагують на трагічні події. Нещодавно організація Save Ukraine та стартап ZibraAI створили міжнародний артпроєкт із картинами про евакуацію дітей та сімей із гарячих точок, згенерованими за допомогою штучного інтелекту. Доволі великий резонанс створила й нейромережа Midjourney, яка показала, як може виглядати перемога України над Росією. 

Роль штучного інтелекту в найрізноманітніших сферах лише зростатиме, тому давайте розберемося, на якій стадії ми зараз і чого все-таки очікувати у майбутньому.

Штучний інтелект проти спеціаліста

Багатьох людей хвилює питання, чи замінять математичні алгоритми людей, чи зникне частина професій. Я не вірю у масштабний переворот і маю чим обґрунтувати свою позицію. Розгляньмо кілька прикладів.

  • Програміст

Про те, що ця професія зникне, говорили вже дуже багато разів. Після того як інструмент github copilot проаналізував репозиторій github, життя програмістів і справді змінилося. Тепер достатньо просто дати github copilot завдання і він сам знайде потрібне рішення у github, якщо таке вже існує. І хоча він часто генерує щось безглузде, але й нерідко робить утилітарні функції, які можна використовувати. Штучний інтелект не зможе замінити програміста, адже все-таки люди краще розуміють людей, але його удосконалення в цьому напрямі може допомогти спеціалістам пришвидшити їхню роботу. 

  • Журналіст, копірайтер

Існує концепція, яка стверджує, що інтернет помер ще у 2016 році. Вона з'явилася через величезну кількість ботів, які генерують контент. У деяких компаніях 65% всього трафіку створюють математичні алгоритми. Боти створюють колонки з новинами у Telegram-каналах, пишуть статті на сайти, створюють тексти зі згенерованих іншими ботами текстів. 

Однак бот працює лише над тим матеріалом, на який вкаже йому людина, він не виходить за межі зазначеного обсягу, на відміну від журналіста. Людина пише цікаво, підбирає потрібні слова для певної аудиторії і, що важливо, має власний стиль. А тепер за допомогою штучного інтелекту журналіст може зібрати потрібну йому інформацію за певними параметрами, зекономивши час, а також отримати більший обсяг потрібних даних, зробивши свою роботу якіснішою. Тому штучний інтелект не замінить професію журналіста чи копірайтера, але може спростити їхню роботу та зробити її більш якісною.

  • Художник, дизайнер, ілюстратор

Можна просто зараз зайти у Stable Diffusion, описати те, що ми хочемо побачити, і штучний інтелект намалює картину за нас. Нещодавно художник Джейсон Аллен використав цей алгоритм, щоб згенерувати декілька ідей для своєї роботи, а потім взяв ці пропозиції і написав з них свою картину. Митець посів перше місце на конкурсі художників, отримавши за це 300 доларів. 

На мою думку, штучний інтелект не зможе замінити художника, адже митець, на відміну від алгоритму, у свій твір закладає певну емоцію, зміст. Водночас штучний інтелект може допомогти ілюстраторам, дизайнерам і художникам з пошуком ідей. Кількість пропозицій, які може запропонувати такий алгоритм, дуже велика, він генерує кілька зображень за хвилину. Не треба боятися штучного інтелекту, потрібно вчитися з ним працювати.

Недоліки безмежного розуму. Як удосконалювати штучний інтелект

Попри те що нейромережа може аналізувати величезні обсяги інформації та виконувати завдання швидко, якість його роботи зазвичай не така висока, як та, яку пропонує людина. Штучний інтелект обмежений у креативності. Він діє у тих параметрах, які йому задають. Людина ж до завдання може підійти більш різнобічно й обрати незвичайне рішення. Що більше інформації буде аналізувати штучний інтелект, то більше нових ідей та висновків будемо мати ми.

Висновки, які робить штучний інтелект, іноді можуть бути абсолютно не очевидними для нас. Адже ми обмежені у розмірі інформації, яку можемо проаналізувати, а штучний інтелект — ні. На гігантській кількості даних він розробляє рішення, яке буде для нас незрозумілим, але дуже ефективним. Завдяки штучному інтелекту в ухваленні бізнес-рішень ми дедалі більше спираємося на цифри. У нас навіть з'явився окремий напрям, присвячений цьому — big data. Але це тільки початок інтеграції математичних моделей у наше життя.

Ще однією проблемою штучного інтелекту є те, що він не завжди розуміє завдання. Через це, на мою думку, наступним кроком у його освоєнні буде поява нової професії — спеціалістів, які будуть вчити штучний інтелект розуміти людей правильно. Кожна революція спочатку лякає людей, а потім дає їм розуміння того, що це новий початок, революція штучного інтелектуне виняток.

Штучний інтелект — дороге задоволення для великого бізнесу?

Рішення на основі штучного інтелекту може використовувати не тільки великий бізнес. Важливим моментом під час розроблення для будь-якого продукту є аналіз. Перед створенням рішень потрібно визначити, чи є вже подібні. Якщо так, можна створити своє достатньо дешево або принаймні дешевше, ніж розробляти його з нуля. Наприклад, є безкоштовні Open source рішення, які може використати будь-хто. На їхній базі можна будувати щось кастумне за невеликі кошти. 

Штучний інтелект удосконалює роботу великої кількості бізнесів України. Моя компанія працює з Machine Learning і розробляє для клієнтів абсолютно різні рішення. Часто це генерація підказок до зображень. Наприклад, є магазин товарів, в якому кожна позиція повинна мати опис і хештеги, щоб їх легше було просувати у Google. Ці речі вже може робити штучний інтелект. Нейромережа розуміє, яке зображення завантажене, й описує його. Також зараз виникає багато рішень у доповненій реальності. Наприклад, штучний інтелект може онлайн приміряти нам ювелірні прикраси якогось магазину, а ми будемо просто сидіти за ноутбуком у своїй кімнаті. 

Яке майбутнє створить для людства штучний інтелект

Передові країни дедалі активніше залучають штучний інтелект у різних сферах і виділяють на це величезні суми. Міністерство оборони США на 2022 рік подало запит на виділення $874 млн із державного бюджету на розроблення технологій штучного інтелекту. У Великій Британії до 2040 року понад 1,3 млн компаній використовуватимуть технології на основі штучного інтелекту, а інвестують у його розвиток приблизно $242 млрд .

Попри велику кількість розробок і досліджень, нейромережа має дуже великі завдання попереду. Штучний інтелект буде працювати над тим, щоб зрозуміти, що таке людський мозок і свідомість. Блейк Лемуан, який працює у Google Responsible AI, в інтерв'ю The Washington Post розповів, що генератор чатботів від Google на основі штучного інтелекту вже схожий на 7-річну дитину, яка вивчає фізику. Тобто він уже стає розумним. Я вважаю, що у майбутньому штучний інтелект буде намагатися зрозуміти, що таке людська свідомість, і в цьому нейромережа має неймовірні перспективи.

Про штучний інтелект, роботу та навчання в ІТ можна буде послухати на найдовшому у світі благодійному YouTube-подкасті онлайн-університету Dotli із 28 по 30 вересня. Понад 55 спікерів поділяться інсайтами зі своїх сфер та обговорять прогнози для ІТ-ринку .

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Аеропорти у США оснастили системою розпізнавання облич

Руслан Сорока 13 годин тому

У Мінцифри розповіли, як штучний інтелект допомагає Україні перемагати у війні

Руслан Сорока 4 грудня 2022 17:10

Штучний інтелект Sudowrites «вчився» писати тексти за допомогою порнографічних фанфіків

Руслан Сорока 2 грудня 2022 20:02

Як бажання сексу штовхає людство до інновацій і створення вбивчих роботів

Юлія Даниленко 30 листопада 2022 20:22

Meta, Twitter та Amazon затягують паски. Які tech-компанії звільнили найбільше співробітників у 2022 році

Юлія Даниленко 30 листопада 2022 11:04