Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Що чекає на українське IT у 2022 році. Прогнози від Luxoft, EPAM, SoftServe, Calmerry, Intellias та AppsFlyer

Тетяна Новак
Тетяна Новак
31 грудня 2021 7 хвилин читання

Рік, що минає, виявився багатим на IT-рекорди: число фахівців в Україні збільшилось на 24% і подолало позначку у 250 тис. людей, вакансій стало вдвічі більше, а прибутки від експорту зросли на 38%. Що відбуватиметься на ринку далі? Які технології мають «вистрелити» у 2022 році? До яких викликів варто готуватися? Своїми думками про це з редакцією SPEKA поділились шість українських IT-компаній. Ми публікуємо найцікавіші інсайти.

Юрій Антонюк, віцепрезидент, глава EPAM у Центральній та Східній Європі 

Думаю, головною темою для української ІТ-індустрії наступного року стане впровадження Дія City — нового економічного режиму для галузі. Стабільність правил роботи ринку, низькі податкові ставки для фахівців та компаній, наявність альтернативи у вигляді звичної моделі ФОП потенційно можуть зробити Дія City доволі цікавою ініціативою як для бізнесу, який вже працює в Україні, так і для тих, хто лише придивляється до нашого ринку.  

Ключовий виклик 2022 року для ІТ-індустрії залишиться незмінним — нестача кваліфікованих кадрів буде впливати на ландшафт ринку ще впродовж кількох років.  Найбільш затребуваною буде експертиза у Cloud, DevOps, BigData, Java, JavaScript, Front-end, .NET, Python, Automated Testing, Business Analysis. Продовжить зростати популярність вузькоспеціалізованих фахівців з технологій Hybris, Salesforce, Microsoft Dynamics, Golang, Rust та інші. 

Володимир Семенишин, Executive Vice President в SoftServe 

Завдяки Meta головним трендом майбутнього року буде створення метавсесвітів, тож попит на фахівців з VR- та AR-технологій стабільно зростатиме. Не менш актуальним залишиться напрямок штучного інтелекту та великих даних, адже «data is the new oil». 

Також набуватимуть популярності хмарні технології, з якими навіть малопотужний смартфон може працювати не гірше за флагман – через хмару він з'єднується з серверами, які забирають на себе весь процесинг. Відповідно, все, що потрібно користувачу – якісний інтернет-зв'язок, і з розвитком 5G він стане ще доступнішим.

У 2021 році SoftServe масштабувався. Ми відкрили представництво в Дубаї, а також нові офіси в Одесі, Ужгороді та Вінниці. Наступного року ми будемо зростати й надалі, зокрема у Польщі та Болгарії. Глобально готуємося найняти більше 4000 нових працівників. 

Орест Волков, директор напряму в фінансовій лінійці бізнесу Luxoft Ukraine

Однію з найперспективніших галузей IT буде машинне навчання. ML-технології стануть ще більш затребуваними у безпілотних водійських системах, інструментах для виявлення шахраїв, а також на платформах для роботи з клієнтськими базами. 

Набиратиме обертів автоматизація бізнес-завдань, виробничих технологій та механізмів контролю якості. Головні стимули інвестувати в подібні рішення – бажання пожвавити темпи виробництва та зменшити витрати. З тих же причин продовжать з'являтися нові малокодові платформи, проте ми сумніваємось, що вони встигнуть впродовж 2022 року адаптуватися до більшості реальних потреб бізнесу.

Тим часом технології блокчейну, що останнім часом згадуються переважно в контексті криптовалютних спекуляцій, можуть отримати новий поштовх до розвитку завдяки  NFT-маркетплейсам.

Олексій Вітченко, CEO&founder в Calmerry

Якщо говорити глобально, то ми прогнозуємо корекцію публічних ринків. США та низка європейських країн почали боротися з інфляцією, тож гроші вже не будуть настільки доступними, як в 2021 році. Це вплине і на IT-індустрію. Великі корпорації замовлятимуть менше послуг у наших аутсорсерів, а стартапам стане складніше піднімати раунди. Найбільше шансів отримати фінансування в новому році мають досвідчені підприємці, які вже запускали власні продукти або робили екзіти. Найпопулярнішими будуть технології в сфері argotech, foodtech, медицини, логістики, альтернативної енергетики та екології.

Дефіцит кадрів залишиться однією з головних проблем.  Наразі українському IT, за різними оцінками, не вистачає 50-100 тис. Тим часом за 2021 рік з країни виїхало 600 тис. людей – це найвищий показник за останні 11 років. Думаю, що загроза російської агресії спровокує новий виток еміграції. 

Денис Феденко, Senior Delivery Manager автомотів напрямку в Intellias 

Україна стає все більш помітною ланкою глобальної IT-інфраструктури. В світі наразі є два головні тренди, які позитивно впливають на розвиток індустрії. По-перше, в часи пандемії та локдаунів компаніям необхідно шукати нові бізнес-моделі, пов'язані з віддаленим форматом роботи. Тож глобальні бізнеси потребують нових інженерних рішень. 

По-друге, на ІT-ринок впливає доволі активне відновлення світової економіки. Великі центробанки США та ЄС генерують потужну підтримку для місцевих економік і сприяють зростанню попиту на цифровізацію. Ці кошти надходять до IT-індустрії України завдяки великій частці сервісного бізнесу та висококваліфікованим інженерам. Якщо наступного року в країні буде стабільна економічна та політична  ситуація, можна очікувати на подальше зростання IT-сервісів та вакансій. 

Михайло Зайцев, генеральний директор AppsFlyer у країнах СЕЕ

У 2021 році спостерігалося небачене раніше зростання консолідації ігрових студій. За перші 9 місяців року компанії-розробники залучили неймовірну суму $71 млрд за 844 угоди. Основні фактори зростання – ігровий ландшафт, що виріс за час пандемії, сприятливе інвестиційне середовище і мега-студії, що прагнуть збільшити кількість своїх користувачів в AR. Крім того, оновлення Apple до iOS14.5 значно обмежило обсяг даних, які маркетологи можуть використовувати для оптимізації. Консолідація дозволяє великим компаніям отримати доступ до бази невеликих студій і, таким чином, оптимізувати кампанії ремаркетингу з перехресним просуванням та покращити взаємодію з користувачем.

Серед сервісів зростатиме популярність супераппів на кшталт китайського WeChat, що дозволяють користувачам обмінюватися повідомленнями, замовляти товари, оплачувати рахунки тощо. Тренд очолюватимуть соцмережі Facebook, Twitter, Instagram і Snapchat, що вже тестують можливість внутрішніх платежів.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Розповідь світчера. Майбутній айтівець викладав астрономію, досліджував ракети та заводив в Україну лоукостери

Юлія Даниленко 28 вересня 2022 15:35

Віддалена робота та турбота про працівників. Intellias, SoftServe та Precoro розповідають про нові цінності в українському IT та як вони впливають на наймання

Діана Полуніна 31 серпня 2022 12:03

SoftServe та ЮНІСЕФ розробили застосунок для розвитку дошкільнят

Євген Муджирі 8 серпня 2022 16:43

Пʼятеро айтівців з EPAM розробили онлайн-платформу для спостереження за посівною кампанією в Україні

Євген Муджирі 3 серпня 2022 16:34

Carbon від Google, екологічне мислення від SoftServe, пільги ІТ-школам від «Дія.City» та дичина від Apple. Ранкова SPEKA

Роман Судольський 23 липня 2022 09:20