Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.
preview
Ольга Лопоха
Ольга Лопоха Журналістка
0
14 травня 2025 3 хвилин читання

Продаж чатбота Зоряна від «Київстар», ключові виклики та поради з впровадження AI-рішень від Product Manager «Київстар» Віктора Яцкіна

9 травня відбувся третій національний шоурум українського софту «Своє.ІТ», де із доповідями на теми цифрової незалежності, кібербезпеки та автоматизації бізнес-процесів виступили провідні українські компанії, серед яких і «Київстар».

Віктор Яцкін, Product Manager «Київстар», поділився ексклюзивним досвідом та думками під час доповіді «Автоматизація та диджиталізація сервісів «Київстар» за допомогою чатботів. Історія відмови від російського продукту до створення власної платформи чатботів».

SPEKA поспілкувалася з Віктором, аби дізнатися ексклюзивні деталі щодо продажу чатботу Зоряна, почути думку й отримати поради експерта щодо впровадження АІ-рішень in-house для українських компаній.

Продаж чатбота Зоряна від «Київстар», ключові виклики та поради з впровадження AI-рішень від Product Manager «Київстар» Віктора Яцкіна зображення 1 Віктор Яцкін, Product Manager «Київстар»

Підписуйтеся на наші соцмережі

Ви анонсували, що буде комерціалізація чатбота Зоряна, поділіться деталями.

Так, це буде продаж, ми ще думаємо над форматом і шукаємо правильний Product Market Fit. Ми робили це рішення під себе, під потреби великого бізнесу, як «Київстар», і вже бачимо, що воно може бути надто складним для інших. Тому зараз шукаємо спосіб, як його спростити й зробити доступним, щоб інші теж могли користуватися цими напрацюваннями.

З вашого досвіду, які ключові моменти варто врахувати розробникам, які беруться за створення ботів?

Українські клієнти на масовому ринку дуже складно формулюють свої думки в тексті. З цим буде непросто працювати. Люди у будь-якому разі шукатимуть живу людину. І це питання вашої стратегії, хочете ви мімікрувати бота під живу людину чи будете казати людям, що вони спілкуються з машиною.

Яку пораду ви дали б бізнесам, які лише планують впроваджувати власні AI-рішення in-house? З якими викликами їм доведеться зіткнутися?

Перша порада — це не довіряти АІ та намагатись його контролювати. Для цього використовувати більш класичні інженерні підходи. Це все ще інструмент і це все ще програми, які ми маємо використовувати.

Друга — якщо ви працюєте з великими мовними моделями, ваш контент має бути написаний вже не для людини, а для машини — і це окремий шар роботи, з яким вам доведеться зіткнутися. 

Я би ще порадив не брати оптимізацію на самому початку. Ми всі знаємо, що використання АІ-моделей досить дороге, особливо якщо це не моделі Open Source. Але я би рекомендував спочатку зосередитись на якості, а потім шукати шляхи для оптимізації й не ускладнювати собі шлях на початку спробами здешевити цю систему.


0
Icon 0

Підписуйтеся на наші соцмережі

Інші матеріали

Як підібрати КВЕД для ФОП бізнес-тренера, який надає послуги з коучингу?

Inna Sharova 13 червня 2025 16:30

Акумулятори для СЕС: як не помилитись з вибором?

Антон Березинський 12 червня 2025 15:55

Секрети утримання курсу: топ-інсайти з воркшопу Алекса Момота та Kumeka team

Тарас Мазур 12 червня 2025 15:24

Як створити криптобіржу мрії: формула успіху для інвесторів і партнерів

Владислав Гринів 13 червня 2025 13:14

Як працює WE Finance Code в Руанді та інших 26 країнах? Тепер — черга України!

Марина Саприкіна 13 червня 2025 15:00