Приватбанк перейшов в хмару – коли та чому
Приватбанк переніс свій дата-центр в хмарні сервіси. Чому міграція відбулась тільки в квітні 2022 року та як саме це відбувалось, розповіла Ганна Самаріна, заступниця голови правління Приватбанку з питань фінансів, на презентації річного звіту банку за минулий рік 12 травня.
Вона підкреслила, що міграція була не з Дніпра в Київ, Львів чи ще кудись “фізично” – дата-центр перенесли в “хмару”. Це зробили ще й тому, що на початку вторгнення російська ракета прилетіла за декілька сотень метрів від дата-центру в Дніпрі.
Насправді, “на землі” були розташовані дата-центри всіх банків в Україні. І всі вони мали ризик знищення через ворожі атаки на інфраструктуру. До безпечної “хмари”, швидше чи повільніше, мігрували всі великі банки.
Яку "хмару" Приватбанк обрав для міграції
Підписуйтеся на наші соцмережі
Дані перенесли на AWS (Amazon Web Services), уточнив для SPEKA прессекретар Приватбанку Олег Серга. Саме Amazon має найбільш зручне та розгорнуте рішення для такої великої та складної інформаційної системи, якою є Приватбанк.
Процес міграції тоді зайняв 45 днів та завершився наприкінці квітня 2022 року.
Чому банк переніс дані в "хмару" тільки після вторгнення
Перенести клієнтські дані в хмарний сервіс раніше державний банк не мав права за українським законодавством, нагадав Олег Серга.
Тільки 8 березня 2022 року Нацбанк надав українським банкам — і не тільки їм — дозвіл переносити бази даних за межі країни. Сервери хмарних сервісів теж розташовані за кордоном.
За словами Олега Серги, Приватбанк разом з іншими банками та Мінфіном ініціював це рішення ще до вторгнення – одразу після першої масштабної кібератаки на державні сервіси та банки, яка відбулась 16 лютого 2022 року.
Нагадаємо, Amazon Web Services допоміг Україні перенести у «хмару» 10 петабайт даних.