Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Правила work-life balance: робота, спілкування, оптимізм. СЕО UA Tech Club Анатолій Клепач

Христина Коновалова
Христина Коновалова journalist, editor
15 січня 2023 3 хвилин читання

SPEKA продовжує спецпроєкт про айтівців, яким вдалося знайти SPEKотний баланс між життям та роботою. Наші герої діляться секретами фізичного та ментального здоровʼя, а експерти — професійними рекомендаціями.

Наш наступний співрозмовник — Анатолій Клепач, засновник та СЕО UA Tech Club, співзасновник та голова UA Tech Network, співзасновник PALITURKA. Він розповів, чому важливо стежити за психосоматикою, як краще планувати робочий графік та відпочинок, що може стимулювати регулярно займатися спортом та чому робота допомагає зберігати оптимізм.

Анатолій Клепач з UA Tech Club: як запобігати стресу в зимовий період Анатолій Клепач з UA Tech Club: як запобігати стресу в зимовий період

Звертаємо увагу на психосоматику

Я переконаний, що гарне самопочуття багато в чому залежить від психосоматики. Наприклад, якщо ви незадоволені своєю роботою і чимось пригнічені, є вірогідність, що з емоційного рівня ці проблеми трансформуються на рівень фізіології, тобто у погане самопочуття чи хвороби.

Тож правило мого життя — бути на позитиві не тому, що це допомагає у моїй роботі (хоча і цей аспект не відкидаю), а насамперед задля свого здоров'я. 

Робимо запаси ягід та фруктів 

Я не можу виокремити якусь особливу підготовку до холодного періоду. Скажу лише, що разом із дружиною робимо запаси вітамінів, тобто заморожуємо ягоди та фрукти.

Плануємо роботу та відпочинок

Мій розпорядок дня можна назвати crazy, адже далеко не кожен його може витримати, а я, навпаки, кайфую від нього. У робочому календарі заплановані офлайн- та онлайн-зустрічі, робота з документами та навіть відпочинок. Адже якщо я не «забронюю» слот у своєму графіку на себе, то обов'язково знайдеться якесь робоче питання.

СЕО UA Tech Club Анатолій Клепач планує всі робочі справи СЕО UA Tech Club Анатолій Клепач планує всі робочі справи

Постійно займаємося спортом

Заняття спортом я практикую постійно або надовго відтерміновую. Мене найкраще мотивує рано прокинутися і поїхати займатися в залі, про що публічно пообіцяв в Інстаграм. Тож моя порада для тих, хто хоче зробити спорт своєю щоденною звичкою або хоча б регулярною, це поставити собі такий виклик і написати про це у соцмережах

Бути на позитиві

Бути у доброму гуморі мені допомагають люди, якими я себе оточую. Також оптимізму додає ставлення до моєї діяльності, адже бізнес для мене — це не робота, а стиль життя. 

Найбільше мене заряджає на новий робочий день — це час з 5 до 8 ранку, коли ніхто не турбує мене по роботі. Звичка рано прокидатися дає мені можливість зайнятися собою, почитати книгу, приготувати смачний сніданок і в доброму гуморі братися за проєкти.  

СЕО UA Tech Club Анатолій Клепач: спілкування з людьми мотивує на нові справи СЕО UA Tech Club Анатолій Клепач: спілкування з людьми мотивує на нові справи

Робити те, що відволікає від стресу

Особливо у перші місяці війни шалена завантаженість робочими завданнями допомагала мені відволіктися та бути оптимістом. Також тримала мене на плаву відповідальність перед моєю командою та резидентами клубу.

Я зробив допомогу іншим своїм стилем життя і заснував клуб для власників ІТ-компаній.

У межах діяльності клубу я допомагаю резидентам з робочими завданнями, пропоную їм можливості для розвитку бізнесу та для відпочинку, тобто забезпечую work-life balance.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Нова реальність спортивної економіки: Web3 і спорт

Іван Паскарь 21 серпня 2023 14:00

Вчені визначили, що прогулянки та фізичні вправи не впливають прямо на відчуття щастя

Олександр Тартачний 29 липня 2023 09:00

Фехтувальницю Ольгу Харлан дискваліфікували з чемпіонату світу, бо не потиснула руку росіянці

Богдан Камінський 27 липня 2023 16:23

Шість застосунків для бігу, які допоможуть ефективно тренуватися та не втратити прогрес

Ганна Гілова 18 липня 2023 16:55

Чому варто блокувати коментарі у Telegram, як залучити трафік на YouTube, що таке сайкл-гімнастика: тиждень у «Спільноті»

Владислав Миронович 3 липня 2023 09:00