Правила work-life balance: робота, спілкування, оптимізм. СЕО UA Tech Club Анатолій Клепач
SPEKA продовжує спецпроєкт про айтівців, яким вдалося знайти SPEKотний баланс між життям та роботою. Наші герої діляться секретами фізичного та ментального здоровʼя, а експерти — професійними рекомендаціями.
Наш наступний співрозмовник — Анатолій Клепач, засновник та СЕО UA Tech Club, співзасновник та голова UA Tech Network, співзасновник PALITURKA. Він розповів, чому важливо стежити за психосоматикою, як краще планувати робочий графік та відпочинок, що може стимулювати регулярно займатися спортом та чому робота допомагає зберігати оптимізм.

Звертаємо увагу на психосоматику
Я переконаний, що гарне самопочуття багато в чому залежить від психосоматики. Наприклад, якщо ви незадоволені своєю роботою і чимось пригнічені, є вірогідність, що з емоційного рівня ці проблеми трансформуються на рівень фізіології, тобто у погане самопочуття чи хвороби.
Робимо запаси ягід та фруктів
Я не можу виокремити якусь особливу підготовку до холодного періоду. Скажу лише, що разом із дружиною робимо запаси вітамінів, тобто заморожуємо ягоди та фрукти.
Плануємо роботу та відпочинок
Мій розпорядок дня можна назвати crazy, адже далеко не кожен його може витримати, а я, навпаки, кайфую від нього. У робочому календарі заплановані офлайн- та онлайн-зустрічі, робота з документами та навіть відпочинок. Адже якщо я не «забронюю» слот у своєму графіку на себе, то обов'язково знайдеться якесь робоче питання.

Постійно займаємося спортом
Заняття спортом я практикую постійно або надовго відтерміновую. Мене найкраще мотивує рано прокинутися і поїхати займатися в залі, про що публічно пообіцяв в Інстаграм. Тож моя порада для тих, хто хоче зробити спорт своєю щоденною звичкою або хоча б регулярною, це поставити собі такий виклик і написати про це у соцмережах.


Бути на позитиві
Бути у доброму гуморі мені допомагають люди, якими я себе оточую. Також оптимізму додає ставлення до моєї діяльності, адже бізнес для мене — це не робота, а стиль життя.
Найбільше мене заряджає на новий робочий день — це час з 5 до 8 ранку, коли ніхто не турбує мене по роботі. Звичка рано прокидатися дає мені можливість зайнятися собою, почитати книгу, приготувати смачний сніданок і в доброму гуморі братися за проєкти.

Робити те, що відволікає від стресу
Особливо у перші місяці війни шалена завантаженість робочими завданнями допомагала мені відволіктися та бути оптимістом. Також тримала мене на плаву відповідальність перед моєю командою та резидентами клубу.
У межах діяльності клубу я допомагаю резидентам з робочими завданнями, пропоную їм можливості для розвитку бізнесу та для відпочинку, тобто забезпечую work-life balance.