Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Увійти в ІТ без досвіду: складно, але можливо

Владислав Миронович
Владислав Миронович Журналіст та редактор колонок SPEKA
11 листопада 2022 3 хвилин читання

Стати айтівцем — заповітна мрія багатьох людей, адже в рекламі їм обіцяють золоті гори ледь не з першого місяця роботи. Реальність зазвичай трохи інша. Про те, які труднощі чекають на тих, хто щойно закінчив ІТ-курси, розповідає у себе на FB Олег Шанковський, Java та Kotlin розробник у компанії Sixt. Наводимо текст його посту.

Ситуація на ринку працевлаштування

Поговоримо про співвідношення резюме/вакансій в айтішечці. Додалися майже 2000 нових резюме — мабуть, закінчилися якісь чергові курси якого-небудь чергового IT Generation. Студентам яких «гарантували працевлаштування». (Як виявилося згодом, ці 2000 нових резюме надійшли з Нігерії, адже портал для анонімного пошуку роботи айтівцями Djinni купив там рекламу.)

Неможливі жодні гарантії працевлаштування в ІТ. Конкуреція серед початківців без досвіду шалена: у джаваскрипті — 132 людини на одне місце, у пайтоні — 84 людини. Шість тижнів тому джавістів без досвіду було 98 людей на місце, зараз вакансій для джавістів без досвіду немає взагалі. Тобто, якщо ви зараз вивчаєте джаву на курсах, у мене для вас погані новини. Знайти роботу буде дуже важко.

Підписуйтеся на наші соцмережі

Раніше зручним шляхом «увійти в айті» вважалася професія QA. Зараз серед QA без досвіду конкуренція 395 людей на місце, шість тижнів тому вона становила 495 людей на місце. Якщо у вас є хоча б рік досвіду, ситуація стає значно кращою, конкуренція у більшості професій знижується до притомних 10-15 людей на місце.

Якщо ви сеньйор з досвідом 5+ років — у вас взагалі все добре, конкуреція для більшості спеціальностей відʼємна. Для джави, наприклад, 0,96 на місце. Хоча для QA ситуація все ще складна — серед досвідчених тестувальників конкуренція 19 людей на місце.

На що сподіватись

Після початку війни багато ІТ-компаній або повністю вийшли з України, звільнивши працівників, або перенесли офіси в інші країни, забравши туди тих, кого вдалося забрати. Мотивація зрозуміла, і до завершення війни очікувати покращення навряд чи варто. Мабуть, також варто враховувати, що і після війни частина компаній захочуть диверсифікувати ризики і подумають двічі, перш ніж розширюватися в Україні. Але.

По-перше, незважаючи на сумну статистику, айтішечка продовжує зростати. І це ледь не єдина сфера в Україні, яка зростає. По-друге, потрапити в айті без досвіду зараз складно, але не неможливо.

Більшість людей після курсів, чиї резюме складають основну масу статистики, мають низьку мотивацію — вони повелися на «гарантію працевлаштування» і розраховували, що все буде легко і вони одразу почнуть заробляти обіцяні 300 тис. на секунду. Після усвідомлень реалій такі люди часто здаються і йдуть зі сцени.

Якщо ви доклали більше (бажано, значно більше) зусиль для освоєння спеціальності, писали свої проєкти, наповнювали портфоліо і, головне, якщо вам дійсно це цікаво — ви виділитеся і суттєво збільшите свої шанси на офер.Тому го в айті. Тут весело і печеньки.

Підписуйтеся на наші соцмережі

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Більше робочих місць чи скорочення: як штучний інтелект впливатиме на зайнятість

Олександр Тартачний 10 годин тому

Кар’єра в IT: що змінилось для початківців у 2024-му

Вікторія Рудзінська 22 години тому

Як ми створили курс Fullstack: інвестиція в майбутнє з оплатою після працевлаштування

Євген Мощенський 13 січня 2025 14:05

Тренди зелених технологій на 2025 рік

Федір Компанієць 10 січня 2025 09:10

Тренди у медичних технологіях на 2025 рік

Роман Бурдюжа 9 січня 2025 18:00