Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Яким є пошук роботи в IT у 2023 році: статистика та дані ринку

Олександр Тартачний
Олександр Тартачний журналіст
23 жовтня 2023 4 хвилин читання

Видання DOU.UA проводило щорічне опитування про пошук роботи в ІТ-індустрії. SPEKA розповідає про головні тенденції ринку, зокрема, про найпопулярніші способи отримати роботу, труднощі під час пошуку, найпопулярніші вакансії та відмінності між кандидатами в Україні та за кордоном. 

Як та де шукають роботу IT-спеціалісти у 2023 році — результати опитування Як та де шукають роботу IT-спеціалісти у 2023 році — результати опитування

Як проводили дослідження про пошук роботи в IT у 2023 році 

Респонденти за власним бажанням заповнили опитувальник у вересні-жовтні 2023 року. Загалом отримали 4485 відповідей від айтівців усіх спеціалізацій і тайтлів в Україні та за кордоном та ще 673 відповіді від тих, хто шукає свою першу роботу в ІТ.

Де знаходять роботу IT-спеціалісти

Майже третина з тих, хто шукав роботу в IT у 2023 році знайшли її на сервісі Djinni.со (32%). Ще 15% айтівців знайшли нову роботу завдяки рекомендаціям. Інші популярні способи — LinkedIn та пряма пропозиція від компанії (12% та 11% відповідно). 

Помітно знизилась роль курсів при ІТ-компаніях. Цього року лише 2% тих, хто знайшов нову роботу, зробили це завдяки навчанню у компанії, хоча три роки тому випускників таких курсів було 10%. 

Де знаходять роботу в IT у 2023 році: статистика Де знаходять роботу в IT у 2023 році: статистика

Найбільший попит на фахівців DevOps і Data Science

Зараз айтівців не так часто турбують рекрутери із пропозиціями співпраці. Цього року вони писали 51% айтівців, а торік — 62%. Натомість до повномасштабного вторгнення 80% фахівців отримували пропозиції від рекрутерів через LinkedIn

Однак досі є ті, хто утримує кілька пропозицій на тиждень. Зараз таких 7%, а рік тому таких було 22%.

Найчастіше через LinkedIn рекрутери шукають фахівців, які мають більш як п’ять років досвіду, а також фахівців з DevOps / SRE, Data Science та аналітиків.

Яка частка IT-фахівців отримує пропозиції від рекрутерів в LinkedIn.  Яка частка IT-фахівців отримує пропозиції від рекрутерів в LinkedIn. 

Фахівці за кордоном частіше отримують повідомлення від рекрутерів — 55% опитаних проти 44% серед тих, хто живе в Україні. 

Як фахівці оцінюють складність пошуку роботи 

Лише 19% айтівців вважають, що їм було б легко знайти зараз нову роботу. Серед новачків таких лише 2%. Навіть серед фахівців з досвідом від п’яти років лише 25% вважають, що зможуть легко знайти нову роботу.

Відрізняються очікування і серед фахівців різних напрямів. Найоптимістичніші DevOps та SRE — 42% з них думають, що їм буде легко це зробити. Натомість тестувальники, HR/рекрутери навпаки: понад 75% з них вважають, що знайти нову роботу їм було б важко.

Чому важко знайти роботу в IT в 2023 році

Найважчим в пошуку нової роботи зараз айтівці називають малу кількість вакансій (45%), відсутність відповіді від компанії на надіслане резюме чи пройдене інтерв’ю (41%), а також тривалий процес проходження співбесід та багато етапів інтерв’ю (37%).

Фахівці, які працюють менш як два роки або шукають першу роботу, найчастіше скаржаться на недостатню кількість вакансій, а також на високі вимоги до кандидатів. Досвідчені фахівці (5+ років досвіду), також незадоволені зарплатами, які не відповідають їхнім очікуванням.

Найчастіші труднощі у пошуку роботи в IT серед новачків та досвідчених спеціалістів Найчастіші труднощі у пошуку роботи в IT серед новачків та досвідчених спеціалістів

Проте, попри труднощі з пошуком роботи та малу кількість вакансій, у коментарях фахівці зазначали, що важко також знайти хороший проєкт і компанію та зрозуміти, чи буде комфортно працювати в новій команді. Крім того, шукають проєкти з цікавою тематикою, доменом чи технологіями, а не «обмін часу на гроші».

0
Прокоментувати
Інші матеріали

«Мерседес» посеред шосе і що з ним робити: правила успішної спільної роботи з вендором

Владислав Миронович 10 квітня 2024 14:00

Minecraft — це не тільки розвага: як працює навчальна платформа Minecraft Education

Владислав Миронович 9 квітня 2024 13:30

Проєкти Open source для розробників: 7 суттєвих переваг і 4 незначні недоліки

IT-команда NIX 8 квітня 2024 19:00

Зв’язок шостого покоління: навіщо він потрібен та коли його чекати

Владислав Миронович 8 квітня 2024 14:00

Розширення для Chrome, що виявляє російські сайти, отримало нові функції

Олена Черкасець 4 квітня 2024 13:22