Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Пошук інвестицій, здорова конкуренція та корисні знайомства: Web Summit 2022 моїми очима

Владислав Савченко
Владислав Савченко ІТ-підприємець, президент «Європейської асоціації програмної інженерії» EASE, власник міжнародної групи IT-компаній Powercode
10 листопада 2022 3 хвилин читання

Вже кілька авторів розмістили на SPEKA свої враження від однієї з найбільших світових ІТ-конференцій, тож пропоную вам і свій лаконічний погляд на цю подію.

Масштаб

Понад 70 тис. представників технологічного сектору на основному івенті, п'ять павільйонів, які об'єднані декількома сценами, а ще величезна основна сцена як окремий павільйон. Приблизно 1000 спікерів, сотні стартапів та ще більше учасників саміту.

Це свідчить про дійсно великий масштаб події, тож участь у ній — це якщо не обов'язок, то вельми бажана річ для активних учасників ІТ-спільноти. Приємно, що цього року, попри війну, на заході було дійсно багато українців (про це далі).

Здорова конкуренція

Тут відчувається здорова конкуренція, це чудове місце для нетворкінгу. Продати себе і свої послуги не так і легко, потрібно виділятися або продавати через демонстрацію стартапів: що три дні можна зареєструватися та представити новий стартап. Усе це безкоштовно!

За таких масштабів однаково відчувається своя нішевість та структурованість. Кожен учасник може знайти свою аудиторію, незалежно від роду заняття: EdTech, автомобілі, медицина абощо. 

Можливість налагодити канал лідогенерації

Глобальний технологічний захід чітко вказує на рецесію в усьому світі. Економічні зміни впливають і на ІТ-бізнес та запуск нових проєктів. Тому й не дивно, що основним запитом і очікуванням учасників від візиту був пошук інвестицій.  

Web Summit — це ще й можливість налагодити канал лідогенерації через LinkedIn: поспілкуватися з тими, хто теж відвідав захід, і перевести холодні продажі у більш теплі. Таким чином цілком реально провести 20-30 зустрічей щодня. Але, звичайно, слід обирати свою цільову аудиторію.  

Велика увага до України

Особливий інтерес викликають заходи, що відбуваються навколо Web Summit — вони починаються до офіційного відкриття, а закінчуються після закриття основного івенту. Це нішеві події переважно для стартапів, інвесторів, де метчаться ті, хто шукає інвестиції або класний проєкт.

Цього року особливий ажіотаж був навколо українського стенда. Були події, розраховані на 300 гостей, які виявляли бажання відвідати понад 2,5 тис. людей. За відчуттями, з 70 тис. учасників від 4 до 6 тис. були українці. Такої кількості не було ще ніколи.

Український павільйон був суперхайповим, хоч і не дуже великим. Гості постійно підходили, охоче знайомилися з людьми на стендах та одне з одним. У цьому павільйоні був представлений весь український ІТ-бізнес, а також були представники криптоіндустрії та всіі, хто пов'язаний з Web 3.0.

Висновок

Це були насичені три дні з великою кількістю знайомств і корисних контактів. Я особисто познайомився з багатьма людьми, з якими, можливо, навіть вдасться запартнеритися та запустити кілька проєктів.

Загалом Web Summit — місце не для продажів у лоб, а простір для демонстрації своїх досягнень і знайомство людей зі спільними інтересами. Все залежить від підходу і ваших цілей.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Сприйняття брендів після виходу з ринку рф: соціологія та медіааналітика

Платформа LOOQME 2 червня 2023 16:40

Realtek презентувала пристрої з WI-FI 7 на виставці Computex 2023

Артем Житкевич 2 червня 2023 16:00

Що треба знати про масштабування бізнесу в Україні. Кейс Uklon

Ivan Chornohor 2 червня 2023 10:38

В Україні з’явився новий синдикат інвесторів Toloka

Кіра Іванова 1 червня 2023 19:37

Штучний інтелект допоможе досліджувати даркнет та збирати борги

Юлія Даниленко 31 травня 2023 08:46