Посол України у США Оксана Маркарова розповіла, хто допоміг Києву отримати перші HIMARS
Військова допомога від союзників стала основою українського контрнаступу, а отримання влітку 2022 року перших комплексів HIMARS дозволило ЗСУ переламати ситуацію на полі бою завдяки знищенню складів боєприпасів та артилерії супротивника. Надзвичайний та Повноважний Посол України у США Оксана Маркарова в інтервʼю the Page розповіла, хто з союзників найбільше доклався до лобіювання інтересів України та допоміг зсунути з мертвої точки питання про далекобійну артилерію.
«Ми від самого початку говорили про те, що нам потрібна дальність (свого часу, наприклад, HIMARS з їх 70 км дальністю були дуже важливі для зміни ситуації на полі бою), так само ми постійно працюємо над тим, щоби отримати спроможності набагато більшої дистанції (150, 200, 300 км тощо)», — зазначила пані посол.
Вона пояснила, що надання безпекової допомоги Україні — це злагоджена робота великої американсько-української команди — від президентів і офісів, до дипломатів, міністерств оборони і, звичайно, військових.
«Але напередодні чергового засідання Української контактної групи («групи Рамштайн») не можу не сказати про особисту роль міністра оборони США Ллойда Остіна, який не тільки координує безпрецедентну двосторонню допомогу, але й організував і щомісяця разом з нашим Олексієм Рєзніковим проводить нараду групи, до якої вже входять понад 50 країн, і кожне таке засідання приносить Україні важливий результат», — уточнила Маркарова.
Нагадаємо, нещодавно минув рік від першого засідання Української контактної групи. Ось яку допомогу від союзників отримала Україна за рік «Рамштайну».