Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Понад 80 років роботи: вчених збентежило відкриття екзопланети із незвично нахиленою орбітою

Євген Муджирі
Євген Муджирі Випусковий редактор SPEKA
9 вересня 2022 3 хвилин читання

Орбіту екзопланети навколо зірки у подвійній зоряній системі вперше було зображено у трьох вимірах. Як повідомляє Space.com, побачене спантеличило астрономів.

Планета обертається навколо своєї зірки під іншим кутом до площини орбіти двох зірок, і розбіжність може дати підказки про те, як планети формуються у подвійних системах.

Екзопланету GJ 896Ab (зверніть увагу на малу букву b для планети) віднайшли у подвійній системі GJ 896AB (зверніть увагу на великі букви A і B для двох зірок), яка розташована на відстані 20,3 світлових років від Землі. Астрономи відстежували рух подвійної зоряної системи у космосі за допомогою архівних оптичних спостережень з 1941 до 2017 року з додатковими даними за 2006-2011 роки, зібраними за допомогою Very Long Baseline Array (VLBA), яка є мережею з 10 радіотелескопів, розташованих у різних частинах Сполучених Штатів.

Цікаво те, що площина, в якій обертається планета, зміщена на 148 градусів щодо площини орбіти, за якою зірки обертаються одна навколо іншої.

«Це означає, що планета рухається навколо головної зірки у протилежному напрямку до руху другорядної зірки навколо головної зірки», — сказала Гізела Ортіс-Леон, астроном з UNAM та Інституту радіоастрономії Макса Планка у Німеччині та член команди проекту.

Менше 4% відомих екзопланет розташовані у подвійних зіркових системах. Ця невелика кількість частково пояснюється тим, що планети у подвійних системах складніше виявити, а також тим, що моделі їхнього виявлення припускають, що існування зірки-компаньйона може скоротити та дестабілізувати диск, що формує планети.

«Можливо, ці моделі потребують коригування», — сказав Джоель Санчес-Бермудес з UNAM.

Одна з проблем у формуванні такої системи полягає в тому, що газовим гігантам потрібно від 5 до 10 млн років, щоб накопичити весь газ із планетоутворювального диска навколо них. Однак сучасні моделі досліджень припускають, що такий диск у подвійній системі живе менше 1 млн років, перш ніж гравітаційні припливи від зірки-компаньйона розірвуть диск на частини.

Крім того, у випадку GJ 896AB ці дві зірки є червоними карликами, що робить існування газового гіганта у системі ще більш дивним. Вчені вважають, що червоним карликам не вистачає необхідної кількості сировини для формування планет-гігантів, але присутність газового гіганта у цій подвійній системі свідчить про те, що планети можуть формуватися інакше, коли є дві зірки.

«Додаткові детальні дослідження цієї та схожих систем можуть допомогти нам отримати важливе розуміння того, як формуються планети у подвійних системах», — сказав Санчес-Бермудес.

Раніше Speka повідомляла про те, що невідомі фото з місячних місій Apollo виклали у мережу вперше за 50 років.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Телескоп Джеймса Вебба сфотографував галактику краще, ніж «Габбл»

Олександр Тартачний 22 години тому

Шкідлива робота: космічні польоти підвищують ризик розвитку раку та серцевих захворювань

Наталія Миронова 1 жовтня 2022 12:52

Firefly Aerospace здійснила орбітальний запуск ракети Alpha

Вадим Добровольський 1 жовтня 2022 11:05

Космічний телескоп James Webb виявив галактику, в якій можуть бути перші зірки Всесвіту

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 08:53

Астрономи виявили сліди найперших наднових зірок у Всесвіті

Вадим Добровольський 29 вересня 2022 09:51