Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Отримати український паспорт у Польщі: розпочато прийом заявок

Наталія Миронова
Наталія Миронова Relationship Manager at SPEKA
2 липня 2022 3 хвилин читання

Представництво ДП «Документ» розпочало оформлення паспортних документів громадянам України у Варшаві 

10 червня 2022 року було прийнято постанову Уряду, яка суттєво розширює можливості оформлення паспортних документів за межами України. Ним передбачено, що що ID-картку та/або закордонний паспорт українці матимуть змогу оформити у розміщеному за межами України відокремленому підрозділі державного підприємства «Документ» — у центрі обслуговування громадян «Паспортний сервіс». Наразі завершуються підготовки центру ДП «Документ» у Варшаві, який планують відкрити у серпні 2022 року.

Як подати документи на паспорт України у Польщі

Вже зараз громадяни України, які перебувають за кордоном, можуть подати заяви-анкети на оформлення паспортних документів за допомогою чотирьох програмно-технічних мобільних комплексів (спеціально облаштовані мікроавтобуси), розташованих на місці майбутньої локації за адресою: Warszawa, al. Jerozolimskie 179, ТЦ «Blue City».

Мобільні комплекси працюють з понеділка по суботу, з 10 до 19 години. 

Обслуговування відвідувачів здійснюється за попереднім записом в електронну чергу. Тут громадяни України можуть оформити  ID-картку, паспорт громадянина України для виїзду за кордон і навіть скористатися новою послугою із оформлення обох документів одночасно. Перелік документів для оформлення паспортних документів є стандартним — як і в тих «Паспортних сервісах», які знаходяться в Україні.

Як працюватиме Паспортний сервіс у Варшаві

Загалом, у майбутньому центрі ДП «Документ», який запрацює у серпні, планується приймати близько 500 осіб на день, усі робочі процеси здійснюватимуться із використанням новітніх інформаційних систем та технологій. Отримати адміністративні послуги ДМС України буде можливо як за попереднім записом в електронну чергу, так і без нього. 

Враховуючи особливості міжнародної логістики під час воєнного стану, строки оформлення та видачі паспортних документів складатимуть до 45 робочих днів — у звичайному режимі та до 20 робочих днів — у терміновому. 

Оплата послуг на мобільних комплексах буде здійснюватися на місці — за допомогою онлайн-сервісу. Для цього отримувачам послуг необхідно мати при собі смартфон та реквізити банківської картки (оплата готівкою наразі є недоступною). 

Раніше повідмолялось, що від 1 липня Польща скасовує безкоштовний проїзд польськими поїздами для українців. Нагадаємо: на порталі «Дія.Бізнес» з'явилася допомога для українців у Польщі. Також інформаційний портал для українців у Польщі запустило МЗС.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Укрпошта та Poczta Polska спростять пересилку відправлень між країнами

Євген Муджирі 18 серпня 2022 10:25

Що робити в разі евакуації: алгоритм дій для переселенців

Євген Муджирі 3 серпня 2022 11:06

Українська ІТ-компанія N-iX відкрила хаб у польському Вроцлаві

Євген Муджирі 1 серпня 2022 16:20

Ми з України. Як волонтерка Ірина Кобильченко допомагає українцям у Польщі знайти житло та оформити документи

Юлія Даниленко 27 липня 2022 19:36

Intellias приєдналася до польської асоціації SoDA та розширює команду

Наталія Миронова 27 липня 2022 16:02