Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Політики мають повернути гроші, які їм жертвувала збанкрутіла криптобіржа FTX

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
22 грудня 2022 3 хвилин читання

FTX хоче повернути пожертви Сема Бенкмана-Фріда. Активи клієнтів нібито використовувалися для інвестицій, купівлі нерухомості та політичних внесків.

Нове керівництво криптобіржі FTX заявило, що спробує відшкодувати пожертви Сема Бенкмана-Фріда та інших керівників компанії, які включають десятки мільйонів доларів у вигляді внесків політикам США та пов'язаним із ними групам, повідомляє The Washington Post.

У заяві нове керівництво FTX повідомило, що до нього звернулася низка одержувачів внесків та інших платежів, які хотіли повернути кошти. Компанія, яку тепер очолює головний виконавчий директор Джон Дж. Рей III, сказала, що інші одержувачі також повинні зв'язатися з нею щодо повернення платежів.

«Якщо такі платежі не повертаються добровільно, боржники FTX мають намір розпочати позов до суду у справах про банкрутство, щоб вимагати повернення таких платежів, з нарахуванням відсотків з дати початку будь-якого позову», — йдеться в повідомленні.

Пан Бенкман-Фрід і члени його команди були одними з найбільших донорів у американській політиці, виділивши понад 70 мільйонів доларів на виборчі кампанії менш ніж за 18 місяців.

Пан Бенкман-Фрід особисто передав 40 мільйонів доларів політикам і комітетам політичних дій перед проміжними виборами 2022 року, переважно демократам і ліберально орієнтованим групам, згідно з даними Center for Responsive Politics, позапартійної групи, яка відстежує пожертви на кампанію. Райан Саламе, ще один топ-менеджер FTX, пожертвував понад 23 мільйони доларів, переважно республіканцям і консервативним групам.

Лоуренс Ноубл, ад'юнкт-професор права в Американському університеті, який спеціалізується на фінансуванні кампаній, сказав, що деякі групи можуть бути змушені повернути гроші, якщо вони у них є. За його словами, для комітетів, які в основному фінансувалися чиновниками FTX, було б легше закритися.

В іншому випадку групи можуть зіткнутися з етичним або політичним тиском, щоб повернути зіпсовані кошти. Але питання, чи зрештою вони це зроблять, залишається відкритим. «Комітети не люблять повертати гроші, — сказав пан Нобл. — Іноді вони зволікають, сподіваючись, що публіка забуде про це».

Крім того, деякі з груп, які отримали найбільші чеки від офіційних осіб FTX, витратили більшу частину грошей, як показує інформація про фінансування кампанії.

Пан Бенкман-Фрід та його заступники виділили 6 мільйонів доларів більшості у Палаті представників, комітету, пов'язаному зі спікером Палати представників Ненсі Пелосі (штат Каліфорнія), 5 мільйонів доларів Future Forward USA, групі, яка підтримала кампанію президента Байдена 2020 року, і 3 дол. мільйон до сенатської більшості, комітету, пов'язаного з лідером сенатської більшості Чаком Шумером (Д., Нью-Йорк).

Нагадаємо, що наразі засновник криптобіржі FTX Сем Бенкман-Фрід вирішив погодитися на екстрадицію із Багамських островів в США для пред'явлення звинувачень в шахрайстві. Раніше також повідомлялося, що його заарештували на Багамських островах. 

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Криптовалюти: які бувають та як їх отримати

Владислав Миронович 22 травня 2023 17:15

День біткоїн-піци: на що сьогодні вистачить 10 000 BTC

Кіра Іванова 22 травня 2023 16:15

Як працює Комісія з цінних паперів і бірж США та чи варто її боятися криптоплатформам

Владислав Миронович 16 травня 2023 12:50

Binance завершує роботу в Канаді

Анастасія Ковальова 13 травня 2023 17:00

Шахраї з обкладинок Forbes. Як і скільки заробили та втратили колишні tech-зірки Голмс, Нейман та Бенкман-Фрід

Юлія Даниленко 22 квітня 2023 12:21