Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Погані новини для здоровʼя: вчені змоделювали перебування людини на Марсі

Євген Муджирі
Євген Муджирі Випусковий редактор SPEKA
24 серпня 2022 3 хвилин читання

Перший космічний корабель з людьми, який повезе людей до Марсу, має злетіти з нашої планети вже за пару років. Проте достеменно невідомо, як організм людини витримає сам переліт і подальше перебування на Червонй планеті.

Вчені з Австралійського національного університету провели моделювання, яке показало, як організм людини поводитиметься на Марсі. Про це повідомляє zn.ua з посиланням на сайт університету.

Дослідники хочуть використовувати цю модель для того, щоб зрозуміти, чи зможуть астронавти перенести таку подорож, а також впоратися з завданнями на Марсі.

Головним завданням дослідження було зрозуміти, як відсутність гравітації, схожої на земну, впливатиме на здоров'я серцево-судинної системи людини. Адже треба знати, як люди будуть справлятися з марсіанськими гравітаційними силами, не такими сильними, як на нашій планеті, не зомліючи і без необхідності в невідкладній медичній допомозі.

За словами Лекса ван Луна, провідного автора дослідження з Медичної школи Національного університету Австралії, хоча подорож на Марс пов'язана з численними ризиками, найбільше занепокоєння викликає саме перебування в мікрогравітації, близькій до невагомості. Вона разом з поєднанням з впливом шкідливого сонячного випромінювання може призвести до «фундаментальних змін» в організмі.

«Ми знаємо, що подорож на Марс займає від шести до семи місяців, і це може призвести до зміни структури ваших кровоносних судин або сили вашого серця через невагомість, що виникає в результаті космічної подорожі», — заявив Ван Лун.

За словами астрофізика Емми Такер, в умовах мікрогравітації серце може стати «лінивим», оскільки йому не потрібно прикладати стільки зусиль для подолання гравітації, перекачуючи кров тілом.

«Коли ви знаходитесь на Землі, гравітація притягує рідину до нижньої половини нашого тіла, тож у деяких людей ноги починають опухати до кінця дня. Але коли ви відправляєтеся в космос, це гравітаційне тяжіння зникає. Це означає, що рідина переміщається у верхню половину вашого тіла, і це викликає реакцію, яка обманює тіло, змушуючи його думати, що рідини занадто багато… Ось чому ви можете побачити в новинах, як астронавти непритомніють, коли знову ступають на Землю. Це досить звичайне явище в результаті космічних подорожей, і чим довше ви знаходитесь в космосі, тим більша ймовірність того, що ви втратите свідомість, коли ви повернетеся в гравітацію», — сказала доктор Такер.

Нагадаємо, астрономи NASA під час вивчення космосу ідентифікували звукові хвилі, які надали змогу вперше почути, як звучить чорна діра.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

До марсіанського вертольота Ingenuity «причепився» непізнаний об'єкт

Вадим Добровольський 1 годину тому

Телескоп Джеймса Вебба сфотографував галактику краще, ніж «Габбл»

Олександр Тартачний 2 жовтня 2022 12:10

Шкідлива робота: космічні польоти підвищують ризик розвитку раку та серцевих захворювань

Наталія Миронова 1 жовтня 2022 12:52

Firefly Aerospace здійснила орбітальний запуск ракети Alpha

Вадим Добровольський 1 жовтня 2022 11:05

Космічний телескоп James Webb виявив галактику, в якій можуть бути перші зірки Всесвіту

Вадим Добровольський 30 вересня 2022 08:53