Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Мінфін роз'яснив нововведення у системі податкового адміністрування

Валерій Моісєєв
Валерій Моісєєв Економіка
11 червня 2022 2 хвилин читання

Кабмін вніс зміни до Порядку подання фінансової звітності. Ними регулюють питання строків подання фінансової звітності підприємствами, які під час дії воєнного стану не подали проміжну та річну звітність у передбачені строки.

Такі платники мають подати відповідну звітність протягом трьох місяців після припинення або скасування воєнного стану. Про це нагадав Мінфін у своєму офіційному повідомленні.

Цими змінами також регулюють особливості проведення інвентаризації майна підприємствами, які або перебувають на тимчасово окупованій території чи районах проведення бойових дій, або їхні структурні підрозділи (відокремлене майно) перебувають на цих територіях. Керівники таких підприємств можуть оперативно вирішити провести інвентаризацію майна, якщо з'ясують, що його розкрадали або псували, щоб зафіксувати ці факти. 


Закон від 12 травня 2022 року №2260-IX для платників ПДВ, які можуть виконувати свої податкові зобов'язання, затвердив нові терміни виконання обов'язків, які за загальними правилами треба було виконати у лютому-травні 2022 року.

Такими зобов'язаннями є реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних (ЄРПН), подання податкової звітності, сплата податків та зборів.

Так, платники ПДВ мають до 15 липня 2022 року зареєструвати в ЄРПН накладні та розрахунки коригування, складені за операціями з постачання товарів чи послуг у лютому-травні.

Фінансову відповідальність застосують до тих платників податків, які могли, але не виконали у строки, затверджені законом №2260, свої податкові зобов'язання, термін виконання яких за загальними правилами припадав на лютий-травень 2022 року, а саме за:

  • нереєстрацію до 15 липня податкових накладних та розрахунків коригування в ЄРПН;
  • неподання до 20 липня податкової звітності або за несплату до 31 липня 2022 року податків і зборів.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Patreon змусить підписників на українських авторів додатково сплачувати ПДВ

Євген Муджирі 9 вересня 2022 09:59

Як корпоративне навчання в Україні витримало удар та функціонує під час війни. Досвід LMS Collaborator

Катерина Атаманенко 8 вересня 2022 15:18

Як бренду правильно вести комунікацію під час війни

Дар'я Кушнір 5 вересня 2022 19:02

Україна на крок ближче до запровадження міжнародного автоматичного обміну інформацією

Валерій Моісєєв 28 серпня 2022 08:59

Як відкрити благодійний фонд. Коротка інструкція

Олександр Тартачний 11 серпня 2022 09:00