Верховна Рада в будь-якому випадку проголосує за законопроєкт №8401 та скасування пільгових 2% єдиного податку для бізнесу. Про це заявив Ярослав Железняк, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, під час вебінару “Бронювання. Мобілізація. Податки ФОП в IT”, який провела Speka 30 травня.
Верховна Рада та уряд не повернуть пільгу з ПДВ-оподаткування IT-бізнесу, дія якої закінчилась 1 січня 2023 року. Таку думку висловив Ярослав Железняк, перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики, під час вебінару “Бронювання. Мобілізація. Податки ФОП в IT”, який провела Speka 30 травня.
Парламент у понеділок, 29 травня, у першому читанні ухвалив законопроєкт №8401 про зміни до Податкового кодексу, які з 1 липня 2023 року скасовують пільгові 2% єдиного податку та повертають перевірки та штрафи для IT-бізнесу.
В першому кварталі 2023 року світові технологічні гіганти сплатили в Україні 23,5 млн євро та $27,1 млн, або 1,9 млрд грн, податку на додану вартість.
На що чекати ІТ-фахівцям, чи є шанс отримати бронювання, чи є можливість тимчасово виїхати за кордон для утримання іноземних клієнтів?
Багато фрилансерів у сфері IT отримують кошти просто на рахунок фізичної особи, без реєстрації ФОП (вважаючи, що це не порушує законодавство, ніхто на це не зверне уваги тощо). Але це не зовсім так, адже банк може заблокувати рахунок та вимагати документи, що підтверджують легальність надходження коштів. А якщо про це дізнається податкова, буде ще гірше, бо вони можуть накласти адміністративний штраф від 17000 до 34000 грн (за здійснення господарської діяльності без реєстрації) та ще з усіх надходжень доведеться сплатити податок на доходи фізичних осіб (18%) і військовий збір (1,5%).
«Спільнота» — це майданчик для учасників ринку, де вони можуть ділитися своїми думками, експертизою та кейсами з читачами SPEKA.
Усі країни світу намагаються створити привабливі умови для ІТ-бізнесу. Україна пішла максимально далеко: з 2022 року запущено «Дія.Сіті» — спеціальний режим оподаткування для ІТ-компаній. Пільгове оподаткування для цієї галузі буде функціонувати 25 років. То ж скільки податків сплачує найзаможніша сфера бізнесу в Україні?
Зараз мене закидають капцями, але я впевнений, що от де у вузького ШІ величезний потенціал, то це в адмініструванні податків (про це я вже писав на Facebook). Причому не у далекому майбутньому.
Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) опублікувало інструкцію з декларування криптовалюти.
Ранкова SPEKA згадує головні новини 20 квітня.
Державна податкова служба пояснила, як будуть оподатковувати криптовалютні операції для українців.
Від початку року міжнародні компанії вже сплатили 1,9 млрд грн «податку на Google«. Про це повідомив голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Стежити за календарем звітності й сплачувати податки вчасно було нелегко і до повномасштабного вторгнення. Зараз нам ще важче згадати, який сьогодні день та сконцентруватися на чомусь поза новинами. Але є онлайн-сервіси, що забирають на себе турботи, повʼязані зі сплатою податків. SPEKA дізналась, які українські платформи спрощують життя підприємців.
Сьогодні програмна, або цифрова, каса — це вже не щось складне та незрозуміле для підприємців, як було ще рік тому. Дедалі частіше підприємці її встановлюють не тому що до цього «примушує» законодавство, а тому що так значно простіше вести бізнес.
Привіт! Наш сайт використовує cookies, щоб покращити досвід інтернет-користувачів.