Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Платформа ShortageUA придбала для військових понад 20 тис. одиниць дефіциту: як вона працює

Євген Муджирі
Євген Муджирі Випусковий редактор SPEKA
7 вересня 2022 2 хвилин читання

З початком війни купити бронежилет чи тактичну аптечку в Україні стало майже неможливо. Волонтери швидко знаходять та адресно доставляють товари першої потреби, але необхідність у них росте ще швидше. Де ж знайти дефіцитні товари? Вони є у роздрібних магазинах за межами України. Допомогу можна доставити на волонтерські сортувальні пункти, які відкрилися у багатьох країнах. 

Команда IT-спеціалістів з України та Кремнієвої долини, з перших днів задіяних у волонтерських проєктах, створила портал ShortageUA, аби допомогти неформальній логістичній мережі по всьому світу бути більш скоординованою.

Як це працює?

 • 1
  Платформа агрегує потреби, озвучені волонтерськими організаціями-партнерами.
 • 2
  Вивчає можливість доставки та формує актуальні списки для окремих локацій. Щось можна вільно відправити з Німеччини, щось із США.
 • 3
  Готує інструкцію з доставки та адресою найближчого сортувального центру. У деяких локаціях доступне пряме пересилання за списками побажань на Amazon.
 • 4
  Відвідувач сайту обирає, чим він може допомогти. Готує, відправляє та реєструє пакунок. 
 • 5
  Волонтерський логістичний хаб приймає пакунок та передає в Україну.

Співпраця

Модератори платформи реєструють дефіцитні товари за актуальними списками від українських фондів і організацій, яким довіряють: «Повернись живим», Help Ukraine Center, Фонд Сергія Притули, Spivdiia, Nova Ukraine

Відправляють через гуманітарні склади «Нова пошта» та Meest Express. Також надаються адреси складів фондів за кордоном на окремі товари чи списки. Наприклад, організація Nova Ukraine має свій список для відправлення із Сан-Франциско: https://shortageua.com/ua_nova_ukraine.

Перші результати

ShortageUA запустили наприкінці березня. Натепер понад 20 тис. одиниць дефіциту на $175 тис. надіслали в Україну та розподілили по регіонах через ShortageUA.

Нагадаємо, раніше повідомлялося про те, що українські психологи та вчителі медитації запустили сторінку, де можна отримати психологічну підтримку в цей непростий час.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Фінляндія відправить Україні військову допомогу, морський дрон уразив корабель рф, Intel анонсувала власний аналог ChatGPT. Ранкова SPEKA

Ольга Горбенко 26 травня 2023 07:16

«Повернись живим» зібрав понад 7 млрд грн від початку повномасштабної війни

Ольга Горбенко 25 травня 2023 14:56

«Нам тут жити»: «Київстар» та «Повернись живим» оголосили збір на розмінування країни

Ганна Гілова 25 травня 2023 12:38

Inker розігрує єдиний у світі екземпляр мальопису про «Повернись живим»: як його отримати

Ольга Горбенко 11 травня 2023 17:00

Фонд «Повернись живим» передав ЗСУ розвідувальний комплекс PD-2 за понад 30 млн грн

Ольга Горбенко 10 травня 2023 07:33