Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Підсумки CES 2025. Топ 15 пристроїв: від RTX 50-Series до робокулі та ложки, що б’є током

Неля Збишко
Неля Збишко Редактор Спільноти
10 січня 2025 16 хвилин читання

Цьогорічна виставка CES 2025 вибухнула хвилею яскравих анонсів, які змусили техногіків почуватися наче в дитячому магазині іграшок, де все хочеться спробувати. Тому влаштовуйтеся зручніше, адже SPEKA пропонує подорож у добірку з п'ятнадцяти унікальних гаджетів та концептів, які захопили увагу професійних оглядачів і звичайних відвідувачів.

Компанія NVIDIA: Blackwell RTX 50-Series — нове слово у графіці

Щойно розпочався CES 2025, у центрі уваги опинилась презентація від NVIDIA. Генеральний директор Дженсен Хуанг представив нове покоління графічних карт серії RTX 50: чотири для настільних комп'ютерів і чотири для ноутбуків, всі сумісні з новим поколінням DLSS 4.

Джерело: NVIDIA Джерело: NVIDIA

Ціни на відеокарти, що вказані нижче, теж приємно вражають, експерти називали різні суми, проте графічні карти вийшли дешевшими, ніж попередники (окрім RTX 5090).

На сцені засяяли кілька моделей:

  • RTX 5070 ($549);
  • RTX 5070 Ti ($749);
  • RTX 5080 ($999, що на $200 менше, ніж 4080);
  • RTX 5090 ($1999).

Звучить перспективно, адже вони виходять на ринок вже з січня (5080 і 5090) і з лютого (5070 і 5070 Ti). Основний фокус — DLSS 4, що знову прокачує показники FPS і додасть нових можливостей шанувальникам шикарної графіки, але поки що чекаємо реальних тестів. 

NVIDIA також стверджує, що RTX 5070 може зрівнятися з торішньою флагманською 4090, але, звичайно, усе залежить від конкретної гри та налаштувань. Також компанія вказала, що RTX 5090 «удвічі швидша за GeForce RTX 4090», RTX 5080 «удвічі швидша за GeForce RTX 4080». Неймовірно звучить і те, що нові карти підтримують пам’ять GDDR7.

NVIDIA Cosmos — ще один чудовий приклад застосування ШІ

Окрім потужного «заліза», Дженсен Хуанг розповів про Cosmos — базову модель штучного інтелекту, що «розуміє» фізичний світ. Йдеться не лише про мову чи зображення: новий AI від NVIDIA здатен враховувати гравітацію, тертя, інерцію та інші фізичні речі.

Джерело: NVIDIA Джерело: NVIDIA

Якщо коротко, це «генератор світів», покликаний допомагати роботам та автономним системам швидше навчатися у віртуальному середовищі. Уявіть, що замість того аби випускати дрон чи безпілотне авто в реальне місто для збирання гігабайтів даних, ви моделюєте максимально реалістичні вулиці у Cosmos і тренуєте свій алгоритм у безпечному симуляторі.

AMD: RX 9070 — прямий виклик NVIDIA

AMD не залишилась осторонь: вона показала свою серію відеокарт RX 9070 (звичайну та XT-версію) на архітектурі RDNA 4 наступного покоління. Цікаво, що офіційні ціни й дати старту продажів компанія поки що не назвала. Натомість вони анонсували FSR 4 — покращену систему масштабування з елементами штучного інтелекту. Судячи з усього, ця технологія буде ексклюзивною саме для нової лінійки.

Геймери, які сподівалися на глибокі деталі, залишилися незадоволеними, оскільки AMD класифікувала це як «попередній перегляд» без будь-якої конкретної інформації — про Radeon 9070 навіть не згадали під час доповіді AMD. Це було більше схоже на дражнилку, хоча очевидно, що AMD нарешті по-справжньому впроваджує апаратне забезпечення ШІ у графічні процесори.

Протягом багатьох років AMD боролася із хваленою DLSS від Nvidia, використовуючи (здебільшого) графічні ядра, а не інтегруючи спеціальне апаратне забезпечення для штучного інтелекту. AMD заявляє, що RDNA 4 був створений з нуля на основі 4-нм техпроцесу TSMC, щоб «пришвидшити» продуктивність ШІ, що стало можливим завдяки кардинальній перебудові архітектури обчислень ШІ.

Нові CPU від Qualcomm, AMD та Intel

Процесори теж отримали чимало уваги. Intel випустила велику кількість нових процесорів Core та Core Ultra — загалом вісім серій у трьох основних продуктових лінійках.

  • Intel Core Ultra 200U/H/HX Series. Intel презентувала мобільні «Arrow Lake» Core Ultra 200U, 200H і 200HX для ноутбуків, які приєдналися до серії Core Ultra 200V «Lunar Lake». Компанія обіцяє суттєві покращення енергоефективності з оновленою графікою. Загалом оголошено 15 нових SKU в серіях Ultra 5, 7 та 9. Чипи матимуть від 10 до 24 ядер.
  • Intel Core 200S/200H/100U. Серія десктопних процесорів. 200S — це новий дизайн, який має офіційну кодову назву Bartlett Lake, тоді як 200H і 100U — це оновлення платформи Intel Core «Raptor Lake» 13-го і 14-го поколінь, які вийшли на ринок у жовтні 2022 року. 
  • Процесори Intel Twin Lake. Intel Core 3 та Intel (без назви моделі) — дуже малопотужні чипи (до 6 Вт), орієнтовані на «малопотужні, недорогі периферійні системи». 
  • Intel Core Ultra 200V Lunar Lake, який отримує функції Intel vPro, що є системою управління та безпеки підприємства.

AMD своєю чергою представила безліч нових процесорів Ryzen у своїх лінійках для настільних комп'ютерів, ноутбуків і портативних пристроїв.

  • AMD Ryzen 9 9950X3D очікувано показали на CES 2025. Він має 16 ядер процесора Zen5. AMD заявила, що Ryzen 9 9950X3D стане доступним для широких мас десь у першому кварталі 2025 року, але не назвала точної дати. Одночасно буде випущена 12-ядерна модель 9900X3D з кеш-пам'яттю L3 об'ємом 140 МБ. 
  • Чипмейкер також анонсував свій мобільний процесор HX3D «Fire Range» під артикулом 9955HX3D. Як і його не-X3D побратим, це 16-ядерний мобільний процесор з 144 МБ 3D V-Cache, TDP 54 Вт і тактовою частотою 5,4 ГГц.
  • Серія AMD Ryzen Z2 є ще однією віхою і продовженням чудового і надзвичайно успішного Ryzen Z1, який дебютував з ASUS ROG Ally ще у 2023 році. З'явилися нові восьмиядерні моделі Ryzen Z2 Extreme і Ryzen Z2, також компанія представила Z2 Go SKU з чотирма ядрами для недорогих портативних комп'ютерів.
  • Нова серія Ryzen AI Max 300, AMD орієнтується на вимогливих користувачів, які все ще хочуть ультрапортативні ноутбуки з процесором Zen 5 і архітектурою графічного процесора RDNA 3.5. Ці чипи під кодовою назвою «Strix Halo» також будуть оснащені інтегрованим NPU наступного покоління з підтримкою XDNA.
  • Топовий Ryzen AI Max+ 395 має 16 ядер з багатопотоковістю, пікову тактову частоту процесора 5,1 ГГц і 40 ядер графічного процесора. Asus і HP є одними з OEM-виробників, які цього року виведуть на ринок портативні робочі станції та ігрові машини на базі цих процесорів.
  • Сімейство Ryzen AI 300 «Kraken Point» молодшого класу отримує кілька нових недорогих представників, що потенційно робить прискорення мобільного ШІ і функціональність Windows Copilot+ більш доступними за ціною. Також будуть доступні Pro-версії цих процесорів для корпоративних клієнтів, яким потрібні додаткові функції безпеки та віддаленого керування. Нові моделі Ryzen 200 «Hawk Point Refresh», засновані на архітектурі Zen 4 попереднього покоління, також були випущені для ринку початкового рівня.

Qualcomm презентувала Qualcomm Snapdragon X. Це четверта платформа в серії Snapdragon і найдешевша з усіх, призначена для встановлення у комп'ютери Copilot+ вартістю до $600. Qualcomm також вперше орієнтується на настільні міні-ПК з цим чипом.

Amazon і роботаксі

Підписуйтеся на наші соцмережі

Ще один яскравий штрих CES 2025 — роботаксі від Zoox (дочірня компанія Amazon), які їздять вулицями Лас-Вегаса та Сан-Франциско вже без керма й педалей і виглядають суперфутуристично. 

Джерело: Zoox Джерело: Zoox

Поки що кататися у таких мікромобілях можуть переважно співробітники, але розробники обіцяють відкрити послугу громадськості найближчим часом. Кажуть, роботаксі стане одним із великих проривів року.

Lenovo Legion Go S — перша зі SteamOS

Ми уже писали про нову портативку. Lenovo Legion Go S — перша офіційна кишенькова консоль зі SteamOS, окрім, звісно, оригінальної Steam Deck. Вона має чип AMD Ryzen Z2 Go, до 32 ГБ оперативної пам’яті та 8-дюймовий дисплей із роздільною здатністю 1200p. На відміну від попередньої моделі Legion Go, тут більш мінімалістичний дизайн та відсутні знімні контролери. Вартість моделі на SteamOS має бути приблизно $499.

Джерело: Lenovo Джерело: Lenovo

Правду скажати, модель би не прикувала до себе такої уваги, якби не отримали SteamOS з коробки, проте, якщо вам до вподоби повний набір десктопних фішок, є версія з Windows. Обидві моделі абсолютно ідентичні, окрім ОС.

«Портативні гіганти» Acer Nitro Blaze 8 та 11

Світ портативного геймінгу швидко розширюється, і Acer не зупиняється на досягнутому. Лінійка Nitro Blaze отримала двох потужних представників — моделі з 8-дюймовим та 11-дюймовим дисплеями. Вони працюють на базі чипів AMD Ryzen 7 8840HS, GPU Radeon 780M і отримали розгін до 144 Гц.

Джерело: Haley Henschel/ Mashable Джерело: Haley Henschel/ Mashable

Серед інших фішок варто згадати:

  • 16 ГБ оперативної пам’яті (DDR5X);
  • до 2 ТБ SSD;
  • Wi-Fi 6E для стабільного онлайн-геймінгу;
  • можливість підключати зовнішню периферію через USB4 і USB-C.

Якщо бракувало компактного пристрою з добротним екраном і повноцінною начинкою, Nitro Blaze точно заслуговує на увагу. Він досі громіздкий для портативки, але ж і пропонує незрівнянну потужність, щоб відкатати всі топові тайтли.

Lenovo ThinkBook Plus Gen 6 із розсувним дисплеєм

Розтягни собі екран… на 16,7 дюймів!

Джерело: USA Today Джерело: USA Today

Один із найбільш видовищних ноутів  виставки — ThinkBook Plus Gen 6. У складеному вигляді ви маєте 14-дюймовий OLED, а потім натискаєте кнопку, і дисплей помітно витягується до 16,7 дюйма у висоту. Для роботи з документами чи монтажу відео — саме те, якщо ви полюбляєте незвичайні рішення. Проте наскільки це зручно, покаже лише час. Усередині — Intel Core Ultra 7, до 32 ГБ RAM, Wi-Fi 7, і все це у корпусі з цінником на рівні преміумсегмента. 

Надмірна потужність: нове покоління HDMI 2.2

Здавалося б, HDMI 2.1 уже поклав на лопатки старі формати відеоінтерфейсів. Та виробники вирішили, що час підняти планку ще вище: зустрічайте HDMI 2.2, який дозволяє передавати до 96 Гбіт/с та охоплює можливість показувати на екрані 4K із 480 кадрами на секунду або навіть 12K/120 Гц (для особливо амбітних).

Джерело: techbang Джерело: techbang

Головна фішка цього стандарту — розкриття перспективи для VR і MR (mixed reality), адже багатьом шоломам бракувало смуги пропускання. Нові кабелі, прозвані Ultra96, допоможуть без проблем запускати вражальні візуали, водночас зменшуючи затримки та фризи. Щоправда, якщо ви не належите до ентузіастів ультрависоких частот, то, можливо, HDMI 2.1 ще довго задовольнятиме ваші потреби. Але приємно знати, що запас на майбутнє вже є.

Майже космоліт: дисплей для авто BMW Panoramic iDrive — а чи потрібно?

CES — це не лише про смартфони й ноутбуки, а й про автомобілі майбутнього. BMW презентувала нову систему Panoramic iDrive з 3D head-up-дисплеєм, який розтягується на всю ширину лобового скла — від стійки до стійки. Ліворуч відображається життєво важлива інформація на кшталт швидкості та підказок навігації, а праворуч — персоналізовані віджети (погода, потоковий сервіс, нагадування).

Джерело: BMW Джерело: BMW

По суті, це величезний прозорий екран із розумною структурою подання даних, щоб водію не доводилося відволікатися. Додайте сюди адаптивне підсвічування керма, що підказує, яку кнопку варто натиснути, — і отримуєте досвід їзди, немов із фантастичного фільму. Очікується, що перші моделі з такою опцією з’являться вже наприкінці року.

Робот-куля Samsung Ballie нарешті стане реальним продуктом

Якщо подумати, жовтенький робот-куля Ballie від Samsung — це щось між персональним помічником і чарівним супутником. Від першого показу концепту минуло вже кілька років, і тепер Ballie готовий стати реальним продуктом. Він може котитися будинком, взаємодіяти з тваринами, опрацьовувати голосові команди та навіть спостерігати за тим, що відбувається (вмикати проєктор, транслювати інформацію тощо).

Джерело: Future/Jacob Krol Джерело: Future/Jacob Krol

Чи дійсно він комусь знадобиться, поки що невідомо, адже робот досить специфічний. Проте техногікам, які полюбляють якісь новинки, або власникам великих будинків може сподобатися. Samsung поки що не називає точного цінника, але натякає, що Ballie почне з’являтися на деяких ринках до кінця року.

Робот-пилосос Roborock Saros Z70 з рукою

Ви також думали, що робот-пилосос не зможе впоратися з купою сміття, яке ви вчора забули прибрати, бо йому не вистачає руки? Roborock Saros Z70 оснастили телескопічною рукою, яка може підняти невеликі предмети на підлозі й відкласти їх у кошик або на поличку. Це перший крок до більш автономного прибирання, коли робот не об’їжджає перешкоду, а справді прибирає її.

Джерело: Roborock Джерело: Roborock

Головне, щоб предмет не перевищував 300 г і щоб ви не забудували підлогу барикадами з книжок, які не помістяться в руках цього милого помічника. Saros Z70 також виконує функції мийного пилососа, сам очищає свої мопи та має розширену систему навігації з чітким розпізнаванням об’єктів. Для багатьох це справжній прорив і ще один крок до розумного будинку, де техніка сама вміє розрулювати дрібні клопоти.

R2D3 — робот-домогосподиня

Одним із найяскравіших відкриттів на цьогорічному заході є R2D3 від OpenDroids — багатозадачний домашній робот, який обіцяє зробити революцію в тому, як ми справляємося з хатніми обов'язками.

Джерело: CNET/Katie Collins Джерело: CNET/Katie Collins

За заявою співзасновників стартапу, генерального директора Абхішек Гупта (Abhishek Gupta) та Джек Джей (Jack Jay), R2D3 здатен впоратися з будь-яким завданням — від складання білизни до миття посуду, створюючи підґрунтя для майбутнього, в якому прибирання оселі залишиться у минулому.

Sony: ігри, фільми та трохи запахів… + Sony XYN Headset

Дуже цікаво та незвично для компанії. Хоча це радше концепт, шолом XYN від Sony орієнтований на професіоналів, які займаються створенням контенту для просторових обчислень (spatial computing). 

Джерело: Sony Джерело: Sony

У пристрій вбудовані 4K OLED-мікродисплеї, що дають розробникам змогу моделювати об’єкти у віртуальному середовищі. Простіше кажучи, ця річ допомагає створити 3D-світ навколо вас і редагувати його в реальному часі.

Sony не була б Sony, якби не говорила про Playspation та ігри. До речі, компанія презентувала нову колірну лінійку Midnight Black для аксесуарів до PS5 (PS Portal, DualSense Edge, Pulse Explore), що з’явиться у продажу вже наступного місяця. Також компанія на CES 2025 анонсувала аніме-адаптацію Ghost of Tsushima — «Привид Цусіми: легенди», яка має вийти у 2027 році. 

Також Sony показала концепт Future Immersive Entertainment — кімнату, де стіни зроблені з Crystal LED-панелей, усе обладнано багатоканальною акустикою, вбудованими вібромоторами й навіть датчиками запахів, які посилюють ефект присутності у відеогрі або фільмі. Серед прикладів — занурення у світ «The Last of Us» (зі звуками, текстурами та, хай би як дивно це звучало, запахами).

Електрична ложка від Kirin

Якщо ви переймаєтеся, що споживаєте надмірну кількість солі, цей пристрій для вас. Kirin Holdings, японська компанія, відома своїм пивом та напоями, представила нову електронну ложку, яка робить їжу солонішою на смак.

Джерело: Kirin Джерело: Kirin

Компанія заявляє, що її ложка використовує слабкий електричний струм для концентрації молекул іонів натрію у вашій їжі, додаючи сильнішого смаку умамі та солі до продуктів з низьким вмістом натрію.

Підсумовуючи, CES 2025 знову нагадав, що майбутнє технологій, схоже, тільки-но набирає обертів. Ми побачили штучний інтелект скрізь — у телевізорах, літаках, смартфонах і навіть у губній помаді. Роботи стають різноманітними й готові підтримувати людину в побуті та на роботі. А потужність заліза не має меж.

Підписуйтеся на наші соцмережі

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Ці тренди штучного інтелекту будуть ключовими у 2025 році — дослідження TechStartups

Anton Dronov 21 січня 2025 10:55

На CES 2025 вперше представили вигнуті ігрові дисплеї роздільною здатністю 5K2K

Вікторія Рудзінська 14 січня 2025 20:32

Енергонезалежні будинки на колесах, AI-спальня та роботаксі. Чим здивувала CES 2025

Марія Ортинська 13 січня 2025 14:30

Румунська компанія представила гарнітуру, що допоможе незрячим

Вікторія Рудзінська 10 січня 2025 07:16

Проєктор 3-в-1 від LG отримав нагороду CES 2025

Вікторія Рудзінська 9 січня 2025 18:52