Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Підприємницький та особистий рахунки: що можна робити, а що ні

Катерина Корбут
Катерина Корбут Sales manager в TAXER
3 квітня 2024 3 хвилин читання

Більшість підприємців рано чи пізно стикаються з питанням щодо, наприклад, можливості переказу коштів з особистого рахунку на рахунок ФОП або витрати підприємницьких коштів на особисті потреби тощо. У цій статті розглянемо всі «можна» та «не можна».

Рахунки для ФОП

Поточний рахунок ФОП — основний рахунок ФОП, на який надходять платежі від контрагентів. Цей рахунок може бути у гривнях, іноземній валюті або мати мультивалютний формат (зберігаються як кошти у гривнях, так і в іноземній валюті). 

Що  можна робити з рахунком ФОП:

  • Отримання платежів: надходження платежів від контрагентів на цей рахунок.
  • Сплата податків: можна сплачувати податки за отриманий дохід.
  • Виведення коштів: можна зняти гроші через касу банку або переказати на особистий рахунок.

Є ще декілька дій, які виконувати не заборонено, але є певні нюанси. Наприклад:

  • Здійснення витрат, пов'язаних з підприємницькою діяльністю, або на особисті потреби. В цілому, гроші з рахунка ФОП витрачати можна, але якщо гроші з рахунку ФОП переказуються на рахунок (не особистий) фізособи, то ФОП стає податковим агентом. В цьому випадку він повинен подавати Форму 4ДФ та сплатити податки (18% податок на доходи фізосіб та 1,5% військовий збір). Якщо ж гроші переказуються на рахунок іншого ФОП, це також потрібно відобразити у податковому розрахунку, але при цьому, ФОП, який отримав дохід, самостійно сплачує податки за себе та, як вважає податкова, має відобразити цей дохід у Податковому розрахунку. 
  • Отримувати виплату від клієнта на особистий рахунок ФОПа. Такі надходження будуть вважатись доходом фізособи, тому і в цьому випадку ФОП повинен утримати з цієї виплати податок на доходи фізосіб та військовий збір.
  • Вносити особисті кошти на рахунок ФОП. Такий платіж податкова розцінює як дохід, виключенням може бути тільки внесення на рахунок ФОПа назад раніше отриманих коштів/виручки. 

Щодо валютного рахунку ФОП

Як уже було зазначено, підприємець може мати валютний рахунок ФОП. Однак яким чином можна вивести кошти з такого рахунку? Зняття коштів у валюті безпосередньо неможливе; необхідно спочатку конвертувати їх у гривню, а потім вже перевести на особисті рахунки.

Ці кроки допоможуть забезпечити правильне та ефективне використання поточного рахунку ФОП та дотримання вимог законодавства щодо оподаткування. У разі потреби звертайтеся до фахівця з оподаткування для консультації та допомоги у складних питаннях.

Якщо ви хочете поділитися з читачами SPEKA власним досвідом, розповісти свою історію чи опублікувати колонку на важливу для вас тему, долучайтеся. Відтепер ви можете зареєструватися на сайті SPEKA і самостійно опублікувати свій пост.
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Від інформаційної гігієни до квантових атак: що вивчає кібербезпека

Команда НАУ 12 квітня 2024 16:00

Як просувати відео на YouTube через рекламу: повний практичний посібник

Ігор Івіцький 12 квітня 2024 15:00

Вісім кроків до автоматизації відправлень з «Новою поштою»: як заощадити час та гроші

Vitaliy Gordeev 12 квітня 2024 13:30

Чому Ethereum Foundation під слідством: деталі розслідування

Павло Осадчук 11 квітня 2024 15:30

Чому алгоритм Google бореться з ШІ-контентом та як йому сподобатись

Ігор Воловий 11 квітня 2024 13:30