Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Підняли планку: Рада ЄС вирішила збільшити на €2 млрд фонд, з якого Україні допомагають зброєю

Олександр Кульбачний
Олександр Кульбачний Журналіст
12 грудня 2022 3 хвилин читання

Рада Євросоюзу у понеділок, 12 грудня, погодила збільшення Європейського фонду миру, з якого ЄС відшкодовує державам-членам поставки Україні озброєння.

Як йдеться у повідомленні пресслужби Ради Євросоюзу, зокрема, Рада ЄС ухвалила рішення про збільшення загальної фінансової стелі у 2023 році на €2 млрд (у цінах 2018 року) з можливістю подальшого збільшення на більш пізньому етапі.

Таким чином загальне збільшення загальної фінансової стелі Європейського фонду миру до 2027 року становитиме до €5,5 млрд (у цінах 2018 року).

Угода буде офіційно оформлена на початку 2023 року, коли високий представник ЄС надасть пропозиції щодо внесення поправки до рішення Ради (CFSP) 2021/509.

Згідно повідомлення, це рішення надсилає чіткий політичний сигнал про незмінну відданість ЄС військовій підтримці України та інших партнерів.

«Сьогоднішнє рішення забезпечить нам фінансування для продовження надання конкретної військової підтримки Збройним силам наших партнерів. Менш як за два роки Європейський фонд миру довів свою ефективність. Він повністю змінив те, як ми підтримуємо наших партнерів у галузі оборони. Це робить ЄС та його партнерів сильнішими», — прокоментував рішення верховний представник ЄС із закордонних справ та політики безпеки Жозеп Боррель.

Нагадаємо, завдяки Європейському фонду миру ЄС вже підтримав Збройні Сили України шістьма послідовними пакетами підтримки (€3,1 млрд), а також багато інших країн, таких як Мозамбік, Грузія, Молдова, Малі, Сомалі, Нігер, Боснія і Герцеговина, Ліван та Мавританія, а також військові компоненти операцій з підтримки миру.

Як повідомлялося, також минулого тижня Рада ЄС подолала вето Угорщини та ухвалила законодавчий пакет, який дозволить Євросоюзу надати Україні фінансову допомогу у розмірі 18 млрд євро протягом 2023 року. Рада ЄС подолала вето Угорщини та ухвалила законодавчий пакет, який дозволить Євросоюзу надати Україні фінансову допомогу у розмірі 18 млрд євро протягом 2023 року.

Структурне рішення щодо фінансової підтримки України у 2023 році передбачає кредити з 10-річним пільговим періодом на суму €18 млрд. Держави-члени ЄС покриють більшу частину відсоткових витрат коштом зовнішніх цільових надходжень. Структурне рішення щодо фінансової підтримки України у 2023 році передбачає кредити з 10-річним пільговим періодом на суму 18 млрд євро. Держави-члени ЄС покриють більшу частину відсоткових витрат коштом зовнішніх цільових надходжень.

0
Прокоментувати
Інші матеріали

Як працює військова система Delta. Головне з інтерв'ю Ярослава Гончара з «Аеророзвідки»

Олександр Тартачний 17 годин тому

Вступаємо до ЄС: цифра, економіка, безпека

Ivan Verstyuk 6 лютого 2023 16:45

Рада звільнила від ПДВ та мита імпорт дронів в Україну

Руслан Сорока 6 лютого 2023 15:51

Допомога Україні і неоднозначна репутація на Заході: чим відома компанія Palantir

Олександр Тартачний 6 лютого 2023 09:00

США та ЄС укладуть першу у своєму роді угоду про ШІ

Руслан Сорока 3 лютого 2023 19:38