Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс!
Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

В Україні запустили маркетплейс одягу Phubber: як він працює

SPEKA Media
2 грудня 2021 4 хвилин читання

У листопаді в Україні запрацював застосунок Phubber — грузинський конкурент Shafa.ua, Kasta та La Boutique. SPEKA поговорила із засновником проєкту Гіоргі Чугошвілі про філософію сервісу та про те, як компанія використовує штучний інтелект. 

Що таке Phubber 

Phubber — грузинський fashion-маркетплейс, де дизайнери, локальні бренди та звичайні користувачі продають новий і вживаний одяг. Сервіс запустили у 2018 році Гіоргі Чугошвілі та Анано Долаберідзе. До запуску стартапу Гіоргі 10 років працював у корпоративних фінансах, Анано прийшла з fashion-індустрії.

Чим Phubber відрізнятиметься від конкурентів

Філософія Phubber — боротьба з підробками, усвідомлене екологічне споживання та відмова від брендів fast-fashion (H&M, Zara та інші), які спричиняють забруднення довкілля. На платформі продаватимуть дизайнерські речі з попередніх колекцій та вироби локальних брендів. За словами Гіоргі, їх виготовляють більш екологічним способом, а термін життя одягу набагато довший, ніж у fast-fashion. 

У гардеробі пересічної людини 200 речей, з них вона активно використовує лише 40. Якщо продавати та обмінювати інші 160, це суттєво знизить потребу в новому виробництві і не буде шкодити  довкіллю
співзасновник Phubber Гіоргі Чугошвілі 

Застосунок працює за принципом соцмережі. Користувачі підписуються на продавців, інших юзерів та певні хештеги. Завдяки цьому вони матимуть у застосунку персоналізовану стрічку, яка сформується на базі підписок та інтересів. 

Phubber стягує з кожної транзакції чималу комісію — 20% від суми. Компанія обіцяє компенсувати це високим рівнем сервісу і покриттям усіх костів — пакування, доставка, проведення платежів тощо. 

Як Phubber використовує штучний інтелект

Кожну річ на Phubber перевіряють на приховані дефекти, запах та чистоту. А головне — на оригінальність (на платформі можна продавати лише справжній брендовий одяг). Поки що товари перевіряють люди, але засновники проєкту хочуть автоматизувати цей процес і навчити штучний інтелект визначати оригінальність товару за зображенням. У системі Phubber вже є база із 3 млн фото, на яких тренуватимуть алгоритми комп'ютерного зору.

Деякі елементи штучного інтелекту вже використовуються в застосунку. Phubber співпрацює з грузинським стартапом MaxinAI, який допомагає Гіоргі впроваджувати ШІ. Алгоритми допомагають заповнювати інформацію про товар (колір, категорію тощо) під час завантаження на сервіс. Згодом штучний інтелект також рекомендуватиме продавцю яку ціну встановити на той чи інший товар. А ще за допомогою ШІ у застосунку реалізована функція similar product: юзер, обравши певну річ, отримає пропозиції схожих товарів. 

Про інвестиції в український ринок і подальші плани

Гіоргі планує за найближчі пів року перетнути позначку в 180 тис. зареєстрованих юзерів українського застосунку.

У грудні 2021 року Phubber інвестує у маркетинг та залучення українських користувачів $200-300 тис. Наступного року, за прогнозами співзасновника, у розвиток компанії в Україні вкладуть понад $1 млн. 

Для цього Phubber збирається залучити новий раунд інвестицій на початку 2022 року. Гіоргі сподівається отримати під час Series A $2-3 млн за оцінки у понад $10 млн. 

Протягом декількох років Чугошвілі має намір запустити Phubber в усіх пострадянських країнах, інтегрувати в застосунок систему аукціону та сервіс оренди речей.

0
Прокоментувати