Перший відкритий коричневий карлик Gliese 229B насправді є подвійною системою
Астрономи зробили несподіване відкриття: коричневий карлик Gliese 229B, який майже три десятиліття залишався науковою загадкою, виявився не єдиним об’єктом, а подвійною системою.
Про це повідомляє Nature.
Нові спостереження за допомогою телескопа VLT (Very Large Telescope) розкрили, що Gliese 229B складається з двох коричневих карликів — Gliese 229Ba та Gliese 229Bb. Обидва об’єкти мають маси у 38 і 34 рази більші за Юпітер і обертаються один навколо одного кожні 12 днів.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Це відкриття вирішує давню проблему невідповідності між масою та світністю Gliese 229B. Спочатку його яскравість була значно меншою, ніж передбачали теоретичні моделі, враховуючи його масу в 70 разів більше за масу Юпітера. Однак, тепер, коли зрозуміло, що Gliese 229B складається з двох об'єктів, це пояснює низьку світність.
Коричневі карлики, як проміжна ланка між планетами-гігантами та зірками, є важливими для розуміння процесів формування планет. Це відкриття не лише розширює наше знання про коричневі карлики, але й ставить нові питання про те, як формуються такі тісні подвійні системи. Можливо, вони утворюються в протопланетних дисках навколо зірок, однак механізми цього процесу потребують подальшого дослідження.