Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Перший в історії Британії космічний політ має відбутися 9 січня

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
7 січня 2023 2 хвилин читання

Місія Virgin Orbit «Start Me Up» відправить супутники семи клієнтів у космос. Це буде перший міжнародний запуск для Virgin Orbit, а також перший комерційний запуск із Західної Європи.

За кілька днів перший орбітальний космічний політ може стартувати з території Великобританії з космодрому Корнуелл. Virgin Orbit оголосила, що початкове вікно для її історичної місії Start Me Up відкриється 9 січня о 22:16 UTC (10 січня о 00:16 хвилин за київським часом). Якщо запуск потрібно буде відкласти через технічні проблеми чи несприятливі погодні умови, компанія має резервні дати, які визначать протягом місяця, повідомляє Engadget.

Оскільки Start Me Up є «першим» у кількох аспектах — перший міжнародний запуск для Virgin Orbit, а також перший комерційний запуск із Західної Європи — приватна космічна корпорація заявила, що «дотримуватиметься консервативної позиції щодо стану системи, погоди та інших елементів планування». Тим не менше, орбітальна ракета-носій LauncherOne вже приєднана до Cosmic Girl, літака Boeing 747, який буде служити стартовою платформою першого ступеня. Для здійснення місії компанія транспортувала LauncherOne, який був виготовлений у Лонг-Біч, штат Каліфорнія, до Великобританії.

Окрім створення історії, місія переправить на орбіту супутники семи клієнтів, як комерційних, так і державних. Його корисне навантаження включає CIRCE (Coordinated Ionospheric Reconstruction CubeSat Experiment), який є спільним проектом Лабораторії оборонної науки і техніки Великобританії та Науково-морської дослідницької лабораторії США, а також два CubeSat для ініціативи Міністерства оборони Великобританії Prometheus-2.

Нагадаємо, що у грудні Управління цивільної авіації (CAA) схвалило ліцензії, необхідні Virgin Orbit для виконання запусків у Великобританії, після схвалення першої ліцензії на запуск космодрому Корнуолл. Для цієї місії Virgin Orbit співпрацює з Космічним агентством Великобританії (UKSA), Радою Корнуолла та Королівськими ВПС.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

В Британії ШІ допоможе порахувати їжачків

Олена Черкасець 26 березня 2024 13:44

SpaceX запустила на орбіту дві партії інтернет-супутників Starlink — відео

Юлія Мирська 11 березня 2024 07:49

Стартап з обслуговування супутників, очолюваний колишнім головою космічного агентства України, залучив $4 млн

Богдан Камінський 7 березня 2024 07:02

Ракета SpaceX Falcon 9 вивела на орбіту перший супутник для відстежування викидів метану

Юлія Мирська 6 березня 2024 07:53

SpaceX запустила 53 супутники різних компаній у межах місії Transporter-10 — відео

Юлія Мирська 5 березня 2024 07:52