Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Перший космічний політ у Британії не вдався: ракета Virgin Orbit втратила супутники

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
10 січня 2023 3 хвилин читання

Ракета Virgin Orbit «зазнала аномалії» під час першого запуску з Великої Британії. Через збій втрачено дев'ять супутників, які мали вивести ракету на орбіту.

Місія Start Me Up від Virgin Orbit розпочалася вдало. Літак-носій компанії, відомий як Cosmic Girl, піднявся з космодрому Корнуолл за розкладом у понеділок (9 січня) о 17:02 за східним часом (1:02 10 січня за київським часом), повідомляє Space.

Cosmic Girl скинула ракету Launcher One Virgin Orbit довжиною 21 метр о 18:09 східного часу, коли літак перебував біля південно-західного узбережжя Ірландії. Перший ступінь ракети виконав свою роботу, а два ступені LauncherOne розділилися, як і планувалося, приблизно через 3,5 хвилини після падіння.

Невдовзі після цього верхній ступінь ракети завершив майже п'ятихвилинну роботу, а потім пішов у довгий політ. Саме під час цього етапу ми дізналися, що щось пішло не так.

«Схоже, що в LauncherOne сталася аномалія, яка не дозволить нам вийти на орбіту цієї місії», — сказав Кріс Рельф із Virgin Orbit, директор із системної інженерії та перевірки. Він не уточнив деталі.

Збій призвів до втрати дев'ятьох супутників: кілька британських оборонних кубсатів, зокрема два для вивчення іоносфери, верхнього шару земної атмосфери, де виникає космічна погода, та експериментальний глобальний навігаційний супутник від Європейської космічної агенції.

Перший космічний політ з космодрому Великої Британії провалився:

Start Me Up, яка отримала свою назву від відомої пісні 1981 року Rolling Stones, була важливою місією для Virgin Orbit. Усі п'ять попередніх орбітальних польотів компанії здійснювалися з повітряно-космічного порту Мохаве у південно-східній Каліфорнії, тож Start Me Up відкрив новий розділ запуску для компанії.

Start Me Up також був дуже важливим для Сполученого Королівства. За словами Яна Аннетта, заступника генерального директора британського космічного агентства, квитки на перегляд зльоту Cosmic Girl з космодрому Корнуолл, також відомого як аеропорт Ньюкі, розкупилися швидше, ніж на культовий музичний фестиваль Великоє Британії Гластонбері.

Нагадаємо, що Велика Британія оголосила про плани розвитку інфраструктури для запуску малих супутників у 2014 році, щоб збільшити свою частку на світовому космічному ринку. Країна є домом для кількох провідних виробників малих супутників, зокрема Airbus, Surrey Satellite Technology та Clyde Space. До Start Me Up ці супутники потрібно було відправляти в інше місце для запуску.

Ще два об'єкти зараз перебувають на завершальній стадії підготовки до космічного запуску: SpaceHub Sutherland на півночі Шотландії та SaxaVord Spaceport на Шетландських островах біля узбережжя Шотландії. Обидва космодроми обслуговуватимуть вертикальні запуски мікроракет. Перші старти заплановані пізніше цього року.

Дотепер Virgin Orbit робила серію з чотирьох успішних запусків поспіль. Ці чотири місії вивели на орбіту 33 супутники для різних клієнтів.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Британія має спростити візові питання для вчених, що беруть участь у програмі Horizon Europe

Юлія Мирська 12 лютого 2024 12:36

Земля дійсно була пласкою кілька мільярдів років тому

Юлія Мирська 7 лютого 2024 13:26

Велика Британія інвестує $125 млн у дослідження та регулювання ШІ

Юлія Мирська 6 лютого 2024 10:07

Англійці намагаються перевиховати папуг, які матюкаються

Дмитро Мухін 28 січня 2024 19:23

Британська служба доставки відключила функцію ШІ, після того як він розкритикував її

Юлія Мирська 22 січня 2024 09:01