Перший дерев'яний супутник LignoSat запустили у космос
У вівторок, 5 листопада, перший у світі дерев'яний супутник LignoSat було запущено на орбіту. Японські науковці спільно з компанією Sumitomo Forestry розробили цей апарат, щоб довести можливість використання деревини в космічних дослідженнях.
Про це повідомляє Reuters.
Супутник спершу доставлять на Міжнародну космічну станцію під час місії SpaceX, а згодом випустять на орбіту на висоті близько 400 км над Землею.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Особливості та значення LignoSat
Проєкт має на меті продемонструвати потенціал деревини як матеріалу для космічних апаратів. Професор Такао Дой з Кіотського університету наголошує, що деревина міцніша в умовах космосу, оскільки у вакуумі відсутні вода та кисень, які могли б спричинити її руйнування. Дослідники вважають, що використання деревини для супутників допоможе зменшити кількість токсичних речовин, які виділяються під час згорання металевих супутників в атмосфері.
Матеріалом для супутника обрали хонокі — японський різновид дерева магнолії, відомий своєю стійкістю. Після запуску на орбіту LignoSat протягом шести місяців тестуватимуть в умовах екстремальних перепадів температур, які коливаються від -100 до 100°C кожні 45 хвилин. Крім того, дослідники перевірять здатність деревини захищати електронні компоненти від космічного випромінювання.
Читайте також: Супутник рф розвалився прямо на орбіті.
Майбутні перспективи LignoSat
Команда проєкту розглядає можливість використання деревини для місячних і марсіанських місій, зокрема для побудови екологічно чистих споруд у космосі. Якщо експеримент LignoSat виявиться успішним, розробники планують презентувати дерев'яні супутники компанії SpaceX та ввести цей матеріал у промислові космічні проєкти.