Першу електростанцію в космосі планує розгорнути стартап Star Catcher
Американська Star Catcher Industries планує створити на орбіті мережу супутників, які вироблятимуть сонячну енергію. Компанія вже залучила $12,25 млн початкового фінансування на реалізацію свого амбітного плану побудувати першу в світі «космічну енергетичну мережу», повідомляє New Atlas.
Ідея проєкту полягає в тому, що на орбіті мережа супутників може зібрати більше сонячної енергії: в космосі є постійний потік енергії 24/7, незалежно від погодних умов.
Star Catcher не планує транспортувати енергію на Землю. Натомість, стартап планує використовувати її для більш ефективного живлення інших супутників.
Підписуйтеся на наші соцмережі
Як має працювати мережа Star Catcher Network
Мережа Star Catcher Network складатиметься з серії супутників Power Node, які збиратимуть навколишню сонячну енергію, концентруватимуть її та передаватимуть на сонячні панелі інших супутників.
Компанія стверджує, що кожен вузол може забезпечити до 150 кВт потужності, навіть надсилаючи електроенергію на кілька супутників одночасно. Організації, які керують приймальними супутниками, просто надають «орбітальні елементи» Star Catcher, щоб вони могли відстежувати їх і постачати їм енергію.
Щоб це працювало, супутники клієнта не потребують будь-якої модернізації. Star Catcher стверджує, що концентрована сонячна енергія її мережі сумісна з існуючими сонячними батареями, що дозволяє їм генерувати в п’ять-десять разів більше енергії, ніж безпосередньо. від самого Сонця.
З точки зору бізнесу, Star Catcher пропонує організаціям-клієнтам укладати контракт, у якому вказано кількість енергії, що надсилається, концентрацію (від 0,1 до 10 сонячних одиниць) і як часто вона їм потрібна. Клієнти можуть використовувати модель оплати за використання, а Star Catcher стверджує, що це має приблизно вдвічі зменшити їхні витрати на електроенергію.
Сонячна одиниця, або сонячна постійна — це кількість енергії, яку Сонце відкладає на одиницю площі, яка безпосередньо піддається сонячному світлу. Сонячна постійна дорівнює приблизно 1368 Вт/м2 (ват на кв. м) на відстані однієї астрономічної одиниці (AU) від Сонця (тобто на орбіті Землі або поблизу неї).
Наразі компанія не розкриває технічні деталі, як саме все це буде працювати. Поки Star Catcher зосереджена на пошуку фінансування.
Водночас розробники обіцяють розвернути на орбіті демонстраційну мережу наприкінці 2025 року з подальшим розгортанням комерційних послуг.