Русский военный корабль, иди нах*й.
Пожертвувати на армію
×
Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Переворот у світі мікроелектроніки: крихітні магнітні вири можуть збільшити продуктивність

Катерина Колонович
Катерина Колонович Новинарка Speka.Media
22 листопада 2022 3 хвилин читання

Крихітні магнітні вири, які називаються скірміонами, можуть змінити пам'ять у високопродуктивних комп'ютерах. Скірміони надзвичайно стійкі до руйнувань, а також вчені можуть контролювати їхню поведінку за допомогою зміни температури або застосування струму.

Магніти створюють невидимі поля, які притягують певні матеріали. Типовий приклад — магніти на холодильник. Набагато важливіше для нашого повсякденного життя те, що магніти також можуть зберігати дані у комп'ютерах. Використовуючи напрямок магнітного поля (скажімо, вгору чи вниз), мікроскопічні стрижневі магніти можуть зберігати один біт пам'яті як нуль або одиницю, говорячи мовою комп'ютерів, повідомляє Argonne National Laboratory. 

Вчені з Аргонської національної лабораторії Міністерства енергетики США (DOE) хочуть замінити стрижневі магніти крихітними магнітними вихорами. Такі крихітні, як мільярдні частки метра, ці вихори називаються скірміонами, які утворюються в певних магнітних матеріалах. У майбутньому вони можуть створити нове покоління мікроелектроніки для зберігання пам'яті у високопродуктивних комп'ютерах.

«За нашими оцінками, енергоефективність скірміонів може бути в 100-1000 разів кращою, ніж поточна пам'ять у високопродуктивних комп'ютерах, які використовуються в дослідженнях», — каже Артур Маккрей, аспірант Північно-західного університету, який працює у відділі матеріалознавства Аргонна.

«Стрижкові магніти в пам'яті комп'ютера схожі на шнурки, зав'язані одним вузлом; щоб їх скасувати, майже не потрібно енергії, — розповідає Маккрей. - Натомість скірміони схожі на шнурки, зав'язані подвійним вузлом. Як би сильно ви не тягнули за пасмо, шнурки залишаються зав'язаними». Таким чином, скірміони надзвичайно стійкі до будь-яких руйнувань. Ще одна важлива особливість полягає в тому, що вчені можуть контролювати їхню поведінку, змінюючи температуру або застосовуючи електричний струм.

Нагадаємо, що новий фотонний чип може передавати весь інтернет-трафік за секунду. Рекорд швидкості передання даних за допомогою одного джерела світла та оптичного чипа знову побито. Інженери передали дані зі швидкістю 1,84 петабіта на секунду (Пбіт/с), що майже удвічі перевищує глобальний інтернет-трафік на секунду.

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Made in America: Тім Кук про нову еру виробництва мікрочипів для Apple

Катерина Колонович 20 годин тому

Математична теорема допомогла за годину зламати шифр від уряду США

Руслан Сорока 28 листопада 2022 17:33

Нобілітет-2022. В Києві вшосте пройде препаті вручення Нобелівської премії

Юлія Даниленко 28 листопада 2022 16:38

Великий адронний колайдер зупинили раніше задля економії електроенергії

Катерина Колонович 28 листопада 2022 13:26

Привіт від Ейнштейна. Як світ дізнався, що E=mc2

Юлія Даниленко 22 листопада 2022 19:49