Упс! Не вдала спроба:(
Будь ласка, спробуйте ще раз.

Перевинайти себе: 9 тез від провідних українських компаній про зміну стратегії під час війни

Катерина Венжик
Катерина Венжик
7 грудня 2022 4 хвилин читання

1 грудня відбувся Reinvention Business Forum від KA Group, присвячений воєнним і повоєнним стратегіям бізнесу. Своїм баченням ділилися майже два десятки топменеджерів провідних українських компаній. 

SPEKA уважно слухала всі виступи і після завершення відібрала 9 ключових тез про те, що перезбирають і як перевинаходять себе провідні бізнеси у воєнний час. 

Reinvention: 9 тез від провідних українських компаній про зміну стратегії під час війни Reinvention: 9 тез від провідних українських компаній про зміну стратегії під час війни
  • Починаючи від кризи 2007-2008 років світ, бізнес і ми перебуваємо у стані постійного перезбирання, але абсолютно не навчилися це робити (75% спроб перезібратися неуспішні). Тому важливо змінити наш світогляд: припинити запитувати себе «Як нам дожити до стабільності?», а почати ставити запитання: „Як нам бути успішними у постійній нестабільності?»
  • Світ рухається від ієрархічних структур до гетерархічних. Це нова форма лідерства: маленькі окремі команди, які об'єднані у мережеві комунікації. Ефективність таких структур залежить від розуміння спільності мети і цінностей. Чому для нас це хороша новина? Бо в українців є традиційна культура несприйняття ієрархічних структур (Козацька Січ, Махно, Майдани, добробати, волонтери, громади тощо). Тобто гетерархія — це наша перманентна здатність самоорганізовуватися.
  • Бренд України став сильнішим, і це допомагає у переговорах на глобальному ринку. Будь-яка українська компанія може стати глобальною. Але для того, щоб стати GO-Global, насамперед треба ментально інтегруватися у глобальний світ.
  • Робіть партнерство з тими, кого хочеться обійняти. Сьогоднішні команди тримають спільні цінності.
  • Головна проблема ухвалення стратегічно важливих рішень — погане розуміння реальності. Що ми отримали: свідомість керівників робила оцінку за побутовими критеріями, а не за професійними.

Тому компанії з харківським, чи донецьким, чи одеським «ядром» персоналу переважно просто не бачили війни з росією як можливого сценарію. Не вірилося, що таке може трапитися. При цьому компанії з регіонів, де відбулося значне відновлення історичної пам'яті, досить чітко розуміли, що війна дійсно може статися, а отже, готувалися до цього сценарію певним чином.

Проблема не в тому, що ніхто не знав, що таке станеться. Проблема в тому, що особи, хто були допущені до ухвалення ключових управлінських рішень, цих речей переважно не бачили.

  • Зараз головна підтримка людей — це залученість їх до дій. Єдність із командою дуже важлива зараз — вона додає психологічної стійкості. Сьогодні «Як ти?» важливіше за KPI.
  • Ефективна релевантна стратегія враховує наслідки її впровадження (і наступний аналіз таких наслідків). Також варто розуміти, що будь-яка ваша стратегія — це гіпотеза, яку потрібно регулярно перевіряти.
  • Виживають ті, хто вміє адаптуватися. Реалістичне прагматичне: давайте планувати наше майбутнє так, що війна не закінчиться ніколи. Як саме ви будете будувати бізнес за таких умов, а від чого відмовитеся заради фокуса на головному?
  • Якщо ви залишитесь на місці без змін, ресурсів для виживання буде все менше і менше.

Вже завтра, 8 грудня, відбудеться EQ BUSINESS FORUM 2022, присвячений темі життєстійкості бізнесів під час війни. Для читачів SPEKA — 10% знижки за промокодом SPEKA.

Зареєструватися на конференцію можна за посиланням

50 UAH 150 UAH 500 UAH 1000 UAH 3000 UAH 5000 UAH
0
Прокоментувати
Інші матеріали

Морські дрони СБУ Sea Baby дистанційно заклали понад 15 мін

Олеся Дерзська 11 годин тому

Угода росії та КНДР: як це вплине на Україну та постачання зброї

Олександр Тартачний 21 червня 2024 17:05

DevOps-курси за донати війську: як працює ініціатива «Навчання за донат»

Аліна Баля 21 червня 2024 12:00

Три речі, які потребують постійної уваги підприємця

Владислав Миронович 19 червня 2024 10:00

Як просувати свій бізнес у Telegram, розповість Netpeak 20 червня

Олеся Дерзська 18 червня 2024 21:50